با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نمایش‌‌درمانی در مسیر تکامل

دانلود و خرید کتاب نمایش‌‌درمانی در مسیر تکامل

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نمایش‌‌درمانی در مسیر تکامل  نوشته  مجید امرائی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نمایش‌‌درمانی در مسیر تکامل

«نمایش درمانی» حاصل ۷سال تلاش تئوری و عملی مجید امرائی و تیم درمان بیمارستان روانپزشکی سعادت آباد تهران به عنوان یکی از مراکزی است که به مدت ۷ سال به درمان مصدومان بازمانده از جنگ به شیوه نمایش درمانی می‌پرداخت.

تئاتر بازسازی زندگی بشر بر روی صحنه برای انعکاس حقایقی است که شاید در نگاه اول از دید انسان‌ها به دور مانده باشد. ماهیت و فلسفهٔ تئاتر همچنان که از آثار گذشته تا به حال بدست می‌آید نقد اجتماع است. به عقیده هنر درمانگران پاسخ بیماران به هنر درمانی و مخصوصاً نمایش درمانی در بیشتر موارد سریعتر و مؤثرتر از داروست، صاحب نظران «نمایش درمانی» را به عنوان یکی از درمان‌های غیر دارویی می‌شناسند که در توانبخشی افراد نیازمند می‌تواند به درستی مورد استفاده قرار گیرد تا جایی که معتقدند از نمایش درمانی در «تشخیص» و «درمان» بسیاری از اختلالات روانی می‌توان به درستی استفاده کرد.

نمایش درمانی به مثابهٔ یک روش اثر بخش در بسیاری از مراکز معتبر آموزشی، تربیتی، روانپزشکی و توانبخشی جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و همانگونه که از نام آن بر می‌آید به شیوه‌ای درمانی اطلاق می‌شود که در آن درمانگر به کمک گونه‌های مختلف نمایشی در مسیر توانبخش‌سازی افراد نیازمند تلاش می‌کند.

در این شیوهٔ درمانی به مراجع کمک می‌شود تا جنبه‌های وجودی خود را بیشتر مورد ارزیابی و کنکاش قرار دهد و در راه بهبود و کسب سلامتی، بهداشت روانی و ثبات شخصیت خود کوشش کند. در نمایش درمانی، درمانگر با استفاده از هنر نمایش شرایط بروز احساسات و مرور جنبه‌های فراموش شده و یا کمرنگ شدهٔ شخصیت مراجع را فراهم می‌سازد. در این شیوه می‌توان بر اختلالات روانی غلبه کرد و در راه افزایش قوهٔ یادگیری، ثبات و سلامت شخصیت، کسب مهارت‌های فردی، ارتقاء حس خود ادراکی، افزایش توانائی‌های فیزیکی و تقویت مهارت‌های حرکتی و تعادل روحی و روانی افراد گام برداشت. اما هرگز نباید فراموش کرد که در تمامی مراحل می‌بایست طرز برخورد، اعتماد سازی، انتخاب تکنیک‌های درمانی و روش‌های مداوا مورد دقت نظر درمانگر قرار گیرد.

این کتاب در تلاش است تا نشان دهد هنر نمایش به دلیل خصلت بی‌واسطه بودن و جادویی خود به عنوان ابزاری جهت مداوای افراد نیازمند بسیار مؤثر و کاربردی است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
سالهاست که گونه‌های مختلف هنری نظیر: درام، (تئاتر) موسیقی، کوزه‌گری، نقاشی، عکاسی و مجسمه‌سازی برای درمان فیزیکی و روانی انسان‌ها مورد استفادهٔ قرار می‌گیرند و اصولا این یک بحث قدیمی است که هنرمند پیش از آنکه با هدف خلق یک اثر هنری برای مخاطبان تلاش کند به دنبال تخلیه درونی و روانی خویش است.
yalda

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۷
تعداد صفحات۲۲۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۷