با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دخترم ناهید

دانلود و خرید کتاب دخترم ناهید

۴٫۵ از ۱۵ نظر
۴٫۵ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دخترم ناهید  نوشته  حسین‌علی جعفری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دخترم ناهید

«دخترم ناهید» رمانی نوشته حسین‌علی جعفری درباره دختر کردی است که در کنار رودخانه و پای کوه‌های بلند کردستان در برابر دشمن ایستادگی کرد. شهید ناحید فاتحی کرجو که این اثر برداشت آزادی از زندگی و زمانه او است. «صبح آفتاب‌نزده راه افتادند. باز هم پیاده. ناهید و ده نفر مسلح. باد سرد هو می‌کشید و نرمه‌برف‌ها را به سر و صورت‌شان می‌کوبید. درخت‌ها بی‌برگ و بار و یخ‌زده، ایستاده بودند و دست بر دست می‌کوفتند. دماغ ناهید سرخ شده بود و تیر می‌کشید. پاهای‌اش زق‌زق می‌کرد. دیگر حال و جان نداشت. شکنجه‌ها اثرش را گذاشته بود. از ده دور شده بودند که آفتاب رنگ‌پریده زمستانی نرم نرم از سینه‌کش کوه بالا آمد. آفتاب هم حال و جانی نداشت که برف‌ها را آب کند که باد را سرجای‌اش بنشاند که درخت‌ها را بیدار کند که ناهید را گرم کند. کاک‌رئوف، دوربین به گردن، جلوجلو می‌رفت و گاهی دوربین می‌کشید و دور و بر را می‌پایید. رسیدند به جویباری کوچک. نزدیک زردآلوی کهن‌سالی که عریان زیر برف ایستاده بود. جویبار برای خودش آواز می‌خواند و می‌دوید سمت دره. نرمه‌بخاری از جویبار برمی‌خاست و محو می‌شد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
y.zahra
۱۳۹۹/۰۲/۰۱

خیلی کتاب جانسوزی بود واقعا حس مدیونی بهم دست داد یک دختر 17 ساله چه گونه پای دینش بود اون وقت من....

هیچکس
۱۳۹۸/۰۵/۲۱

اولشو خوندم خوشم نیومد حسش نبود یعنی قلمش ادمو جذب نمیکرد که تا تهشو بخونه😕

۱۳۹۸/۰۹/۱۵

از وقتی ناهید رو خوندم صبر و تحملم بیشتر شده...ممنونم ناهید

🍃kerm ketab🍃
۱۳۹۹/۰۶/۰۲

ناهید،دختر سرسخت و استوار در راه دین و امامش...دختری که خواندن بخشی از زندگی اش شما را سرسخت تر و صبور تر از قبل خواهد کرد!

نورا
۱۳۹۸/۱۱/۱۷

این کتاب با وجود قشنگی که داشت اما واقعا متاسف شدم برای کردهای کشورم چقدر بد میتونن باشن چه ظلم ها که در حق پاسدارهای ما نکردن چقدر ظالم و ستمگرن که همچن کارهایی کردن ... واقعا متاسف شدم از

- بیشتر
ZAHRA.AKRAMI
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

خیلی واسم داستان غم انگیزی بود😔 اما این داستان تنها جنایتی ازجنایات منافقین است که بر سر مردم علی الخصوص کردهای باشرف کشورعزیزم آوردند

s.latifi
۱۳۹۸/۰۴/۲۲

بسیار خواندنی

مهشید
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

کتاب خیلی آموزنده ای است.لطف از این دست کتاب ها را بیشتر در سایت طاقچه قرار دهید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
ناهید گفت: «من از مرگ نمی‌ترسم. راه من همین است.» تهمینه گفت: «چگونه می‌شود راضی‌شان کنم آزادت کنند؟» ناهید گفت: «راهی ندارد.» تهمینه گفت: «چرا؟» گفت: «چند ماه است که شکنجه‌ام می‌کنند. تن به خفت ندادم. حاضر نیستم برای زنده‌ماندن ذلیل بشوم.»
لبیک یا خامنه ای
ـ اسمت چیست؟ ـ ناهید. ـ کجایی هستی؟ ـ سنندجی. ـ تو که کردی، غریب نیستی، پس جرمت چه بوده؟ ناهید گفت: «دین‌داری.» گفت که به خاطر شرکت در کلاس قرآن و حمایت از امام دستگیرش کردند. گفت که از او خواستند به امام توهین کند و نکرد. گفت: «بمیرم هم این کار را نمی‌کنم. این آرزو را باید به گور ببرند.»
ZAHRA.AKRAMI

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۴/۰۶
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۴/۰۶