با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تبعید به بالکن‌ها (مجموعه داستان)

دانلود و خرید کتاب تبعید به بالکن‌ها (مجموعه داستان)

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تبعید به بالکن‌ها (مجموعه داستان)  نوشته  محمدعلی  دستمالی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تبعید به بالکن‌ها (مجموعه داستان)

«تبعید به بالکن ها» مجموعه داستانی نوشته محمدعلی دستمالی، نویسنده معاصر ایرانی است. در این مجموعه یازده داستان کوتاه با نام‌های تبعید به بالکن‌ها، نوشته بودی آب، ما فیل‌ها، نزدیک‌تر، وقتی که موش می‌شوی، خانه، فردا صبح، سیب‌های نیم‌خورده، چه یوزپلنگ خسته‌ای، گم‌کن‌ها و مهم‌ترین آدم چهارراه استانبول می‌خوانید. داستان‌های این مجموعه درونمایه‌ای اجتماعی- عاطفی دارند که به خوبی پرداخت شده‌اند. بخشی از «مهم‌ترین آدم چهارراه استانبول» را می‌خوانید: «به نظر تو، مهم‌ترین آدم چهارراه استانبول تهران، باید چه ریختی باشد؟ اصلا تصور می‌کنی چنین آدمی چه‌کاره است؟ فکر می‌کنی چنین شخصی قیمت دلار و یورو را تعیین می‌کند؟ یا سردسته یک شبکهٔ بزرگ قاچاق و مهاجرت است و آدم‌هایی دارد در پیاده‌روهای مقابل سفارت آلمان و ترکیه؟ سخت در اشتباهی. مهم‌ترین آدم چهار راه استانبول و شاید یکی از مهم‌ترین مردهای تمام دنیا، مراد نام دارد. همان آدم خاکستری‌پوش و تکیده و لاغری که آن گوشه ایستاده و دارد از پشت عینک آفتابی قدیمی و بزرگش، به پیاده‌رو مقابل نگاه می‌کند. او مشتری‌هایش را می‌شناسد و می‌داند زودتر از ساعت ده و نیم، یازده پیدایشان نمی‌شود. بنابراین وقت خودش را الکی تلف نمی‌کند و زودتر از یازده، آفتابی نمی‌شود. بین مشتریان او توافق نانوشته‌ای هست. اگر کسی کنار مراد باشد، باید حداقل شش هفت متر از او فاصله بگیرند تا طرف را راه بیاندازد. همین‌که آن یکی برود، مراد برمی‌گردد و با ایما و اشاره حالی می‌کند که نوبت چه کسی شده و کدام مشتری حق دارد جلو برود.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
قانع
۱۳۹۹/۱۲/۰۱

یک احساس بداهه و ناب از روایت هایی که قاب می شوند،"چیز"هائی معمول از روایتی نا معمول ! پیش فرض هایی که قبل از آنکه پیش بروند ،خواننده را بدرستی پیش می اندازند و ناگهان رهایش می کنند معلق در

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۸
تعداد صفحات۱۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۰۸