با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۱۰۱ تکنیک بازی‌درمانی (جلد اول)

دانلود و خرید کتاب ۱۰۱ تکنیک بازی‌درمانی (جلد اول)

۳٫۵ از ۴ نظر
۳٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ۱۰۱ تکنیک بازی‌درمانی (جلد اول)  نوشته  هیدی جرارد کادوسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ۱۰۱ تکنیک بازی‌درمانی (جلد اول)

جلد اول از کتاب «۱۰۱ تکنیک بازی‌درمانی» نوشته هیدی جرارد کادوسون و چارلز ای. شامل ۱۰۱ تکنیک بازی‌درمانی است که برای یک کودک فرضی دارای مشکلات روان‌شناختی ارائه شده است.

همکاران این کتاب، گروه متنوعی از درمانگران با رویکردهای بازی درمانی کودک محور، بازی درمانی شناختی ـ رفتاری، بازی درمانی گشالت، بازی درمانی یونگ، بازی درمانی روان پویایی و بازی درمانی تجویزی را تشکیل می‌دهند.

مهم‌ترین جنبه درمان برای کودکان، همدلی است که با کودک برقرار می‌کنیم. هر تکنیک به میزانی خوب است که درمانگر از آن استفاده می‌کند. اصلاح (تغییر) یک تکنیک برای ارتباط مناسب کودک و درمانگر، مناسب‌ترین کاربرد این کتاب است.

ملاک انتخاب تکنیک‌های این کتاب، خلاقانه بودن و ابتکاری بودن است. نویسندگان، تکنیک‌ها را در هفت بخش گروه‌بندی کرده‌اند. تکنیک‌های مربوط به هنرهای بیانی، تکنیک‌های بازی با عروسک‌ها، تکنیک‌های مربوط قصه‌گویی، تکنیک‌های بازی گروهی، تکنیک‌های بازی با اسباب‌بازی، تکنیک‌های مربوط به مسابقات، و سایر تکنیک‌ها. تمامی همکاران، مقدمه‌ای برای تکنیک، منطق استفاده از آن و همچنین توصیف جزئیات را ارائه دادند تا نحوه اجرای تکنیک را برای کودکان نشان دهند.

تکنیک‌های مربوط به هنرهای بیانی، شامل رسانه‌های مختلف برای بیان از طریق هنر است. مثل رنگ کردن، مجسمه‌سازی، گل، ماژیک‌ها، نقاشی و غیره. هر جایی برقراری ارتباط مشکل باشد، این رسانه‌ها به‌طور موفقیت‌آمیز کودکان را در بیان موقعیت‌های آسیب‌زا، و سایر مشکلات روان‌شناختی کمک می‌کنند.

تکنیک‌های بازی‌های گروهی، روش‌های مختلف بازی را برای استفاده در یک شکل گروهی برای مهارت‌های اجتماعی کودکان، مدیریت خشم و سایر گروه‌های حمایتی ارائه می‌دهد. در تکنیک‌های بازی رقابتی، از بازی‌های خریداری شده از فروشگاه‌ها یا بازی‌هایی که توسط درمانگر ساخته می‌شود، برای کمک به کودکان جهت بیان مسائل روان‌شناختی استفاده می‌گردد.

برای تکنیک‌های مربوط به اشیاء و اسباب‌بازی‌ها، درمانگر از یک اسباب‌بازی خاص یا شیء خاص استفاده می‌کند تا بیان را در بازی درمانی تسهیل نماید. تکنیک‌های قصه‌گویی نشان می‌دهد که چگونه از داستان‌ها برای کمک به کودکان استفاده کنیم تا مشکلات سوگ، خشم، طرد شدن، و دلبستگی را از طریق استعاره داستان بیان کنند. تکنیک‌های عروسک بازی نیز در بازی درمانی برای کمک به کودکان استفاده می‌شود تا تعارض وموضوعات ایفای نقش را در ارتباط با خانواده و دوستان در یک محیط ایمن بیان کنند.

این کتاب برای کسانی که علاقه‌مند به درمان کودکان هستند جالب خواهد بود. و به افراد فرصت می‌دهد تا از میان تکنیک‌های مختلف برای تسهیل نمودن بیان مشکلات روان‌شناختی و کار به شیوه‌ای از تنش (بازی‌گونه و سرگرم‌کننده) و بدون تهدید استفاده کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
maryam mahjoobian
۱۳۹۸/۱۱/۱۱

ترجمه این کتاب افتضاج هست انگار از گوگل داری میخونی و باعث شده مطالب مفید و ساده کتاب گنگ شود.کاش این مطلب به گوش مترجم میرسید فعلا کتابی ترجمه نکنه.خود کتاب مفید هست.

ghasedak
۱۳۹۹/۰۵/۰۵

کتاب خوبی بود من بخش به بخش میخونم و برای بچه ام اجرا می کنم. ترجمه اش جالب نبود ولی مطالب کتاب فوق العاده بود.

کاربر ۱۳۹۷۱۶۷
۱۴۰۰/۰۲/۰۵

ترجمه این کتاب واقعا افتضاحه و بی احترامی به شعور خواننده است. متاسفانه من دو جلد و نسخه چاپی کتاب رو تهیه کردم و امیدوارم تجدید چاپ نشه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۱۱
تعداد صفحات۴۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۱۱