با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شکار

دانلود و خرید کتاب شکار

۳٫۹ از ۱۵۶ نظر
۳٫۹ از ۱۵۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شکار  نوشته  زهرا لاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شکار

داستان بلند «شکار» اثر مگان اسپونر، ماجرای دختری روستایی به اسم یوا را تعریف می‌کند که خدمتکار خانه یک بارون ثروتمند است. پدر یوا در ماجرایی ثروت خود را از دست می‌دهد و مجبور می‌شود به کلبه شکاری‌اش در جنگل برود و به شکار بپردازد:

«پس از این خبر، سکوت حاکم شد. گویی همهٔ افراد حاضر در اطاق، منتظر ادامهٔ صحبت‌های او بودند. او به‌سوی صندلی‌اش رفت و روی آن نشست، خم‌شد و آرنج‌هایش را روی زانوهایش گذاشت و لیوانِ چای از انگشتانش آویزان شد. پچتا به‌سمت یکی از خدمتکاران برگشت و سرش را روی شانهٔ او گذاشت و شروع به گریه کرد. به‌نظر می‌رسید که این اشاره‌ای برای تمام افراد خانه بود تا دَرهم بِشکنند. دو خدمتکار دیگر شروع به هقهق کردند. و آلبی در سکوتی تکان‌دهنده سودا زده خیره ماند. و خواهرهای یِوا دست‌های همدیگر محکم گرفته بودند. یِوا تنها ایستاده بود و پدرش را تماشا می‌کرد. در میان این هرج‌ومرج، پدر سرش را بلند کرد و به چشمان یِوا خیره شد. همیشه تنها آرزوی یِوا این بود تا در کلبهٔ شکار پدرش که روزهای شاد بسیاری را در سفرهای خود در آنجا گذرانده بودند، زندگی کند.»

مگان اسپونر در این اثر، داستان جدیدی از خواسته‌های انسان، تنهایی، عشق، فرار، قرار و ... را تعریف می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹۱)
Fleyn
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

به نظرم داستان خوبی بود ولی آخرش یه جوری بود که انگار نویسنده میخواسته هر چه زود تر تموم بشه.فکر میکنم اگه آخراشو یکم بیشتر کش میداد بهتر بود

Aa
۱۳۹۹/۰۲/۰۲

بدک‌ نبود دیو و دلبر

کاربر ۱۹۶۷۸۴۹
۱۳۹۹/۰۳/۲۰

عالی

حسین محمدی
۱۳۹۹/۰۹/۰۲

رمان خوبی بودوارزش خوندن داشت خیلی جزئی غلطهای املایی داشت والبته ترجمه اش هم ایرادهایی داشت

صبا
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

کتاب خوبیه اما احتمالا ترجمه کمی ضعیفه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۹)
«من... من به اون احساس دارم
مُح‍َّدِثِــهـًْ
ما همیشه قبل از اینکه تغییری به‌وجود بیاید از آن باخبریم. وقتی طوفانی نزدیک می‌شود، در سنگینی هوا و تنش زمین که منتظر بستری از برف است، احساسش می‌کنیم. لحظه‌ای که باد تغییر جهت دهد احساسش می‌کنیم. وقتی تغییر قدرتی در حال رخ دادن باشد، ما حسش می‌کنیم.
لیلی
«من ازت نمی‌خوام که منو دوست داشته باشی. فقط بزار تو رو دوست داشته باشم، همون‌طور که دارم.»
52HERTZ
خیلی عجیب است که کامل باشی.
shamim shams
«می‌دونم. اما همزمان میشه از یه چیز خوشحال باشی و به‌خاطر یه چیز دیگه ناراحت. یه احساس تو قلبت باعث نمیشه احساس دیگه‌ای نداشته باشی.»
سبحان
ما همیشه قبل از اینکه تغییری به‌وجود بیاید از آن باخبریم. وقتی طوفانی نزدیک می‌شود، در سنگینی هوا و تنش زمین که منتظر بستری از برف است، احساسش می‌کنیم. لحظه‌ای که باد تغییر جهت دهد احساسش می‌کنیم. وقتی تغییر قدرتی در حال رخ دادن باشد، ما حسش می‌کنیم. امشب اشتیاقی در هوا هست. جنگل منتظر چیزی می‌باشد. ما راه می‌رویم و قدم‌هایمان باعث آمدن برف زودهنگام می‌شود. ناامیدی ما، خشم و ناله به همراه دارد. همگی می‌توانیم تغییری که قرار است ایجاد شود را پیش‌بینی کنیم و هیچ‌کس مانع کس دیگری نمی‌شود. ما می‌توانیم تغییر را پیگیری کنیم یا دنبالش برویم. اما همگی گرفتار شدیم و هیچ کاری نمی‌توانیم بکینم. ما همیشه قبل از به‌وجود آمدن تغییر از آن باخبریم. اما نمی‌دانیم آن تغییر چه پیامدی دارد.
کتاب باز
هیچ چیز در این دنیا نیست که فقط یک ماهیت داشته باشه.
کاربر ۸۵۹۴۵۴
ما همیشه قبل از به‌وجود آمدن تغییر از آن باخبریم. اما نمی‌دانیم آن تغییر چه پیامدی دارد.
fatemeh.L
اما صبر کن، کتاب کجا بود؟
نیومون
نفس یِوا بند آمد. آرام گفت: «چون این داستان منم هست. چون فکر می‌کردم که تا شهر و ترک نکنم و نرم تو جنگل زندگی کنم. خوشحال نمی‌شم، و بعد فکر کردم فقط اگه هر روز شکار کنم خوشحال می‌شم، و بعد فکر کردم که اگه انتقام مرگ پدرمو بگیرم خوشحال می‌شم. چون یه سال تو یه قلعهٔ قدیمی، با شاهزاده جوان و گرگ خاکستری موندم و فکر می‌کردم که اگه هر دوشونو بکشم خوشحال می‌شم، و وقتی اونا رو کشتم، بیشتر از هر زمانی تو زندگیم گریه کردم. چون فکر می‌کردم اگه برگردم خونه خوشحال می‌شم، و بعد فکر می‌کردم تا برنگردم قلعه خوشحال نمی‌شم.»
§A¥

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۲
شابک۰-۰۶-۶۶۷۹-۶۲۲-۹۷۸
تعداد صفحات۳۷۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۰۲
شابک۰-۰۶-۶۶۷۹-۶۲۲-۹۷۸