با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هر روز

دانلود و خرید کتاب هر روز

۴٫۳ از ۹۶ نظر
۴٫۳ از ۹۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هر روز  نوشته  دیوید لویتان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هر روز

«هر روز» رمانی خارق‌العاده از دیوید لویتان، نویسنده توانای آمریکایی است. این داستان درباره روح یا وجودی ۱۶ ساله است که هر روز در بدن نوجوانی جدید از خواب بیدار می‌شود. یک روز پسری سرکش است، روز دیگری دختری در جست جوی عشق، روز بعد یک خدمت‌کار که غیر قانونی کار می‌کند چون به سن کار نرسیده و روز بعد دختری که مشکلی روانی و رفتاری دارد. داستان به گونه‌ای آغاز می‌شود که ما از روز پنج‌هزار و نهصدونود چهارم واردش می‌شویم و چهل روز را با این روح یا با این چهل شخصیت نوجوان و مشکلاتشان همراهی می‌کنیم. جالب‌ترین بخش داستان این جا است که قهرمان ما عاشق می‌شود. عاشق دوست دختر جاستین، پسری که در همان روز پنج‌هزارو نهصدو نود چهارم در بدنش بیدار شده بود. نام دخترک، ریانن است و تنها او ماجرای زندگی قهرمان داستان را می‌فهمد:

«این‌که عاشق شوید یک چیز است؛ این‌که حس کنید کس دیگری هم عاشق‌تان می‌شود و در برابر این عشق احساس مسئولیت کنید، چیز دیگری است.

هیچ راهی برای ماندن من در این بدن نیست. اگر نخوابم هم به‌هرحال جابه‌جایی اتفاق می‌افتد. قبلاً فکر می‌کردم که اگر همهٔ شب بیدار بمانم، می‌توانم همین‌جایی که هستم بمانم؛ ولی برعکس، مرا از بدنی که داشتم، بیرون کشیدند. تصور کنید که بیرون کشیده‌شدن از جسم چه حسی دارد؛ دقیقاً همان حس را داشت. تک‌تک اعصاب بدن، موقع آن جدایی احساس درد می‌کرد و بعد نوبت دردِ ورود به بدنی دیگر بود. از آن به‌بعد هر شب می‌خوابم. جنگیدن با آن فایده‌ای ندارد.»

داستان لویتان، داستانی خلاقانه، بی‌نظیر و به شکل دردآوری صادقانه است. او در این داستان معضلات پیچیده و گیج‌کننده و سخت دوران نوجوانی به ویژه عشق را بررسی کرده است مشکلاتی مانند حس ازخودبیگانگی، گم کردن جایگاه اجتماعی و خانوادگی، بحران هویت، انزوا و عشق که زیباترین اتفاق در زندگی هر نوجوانی است.

لویتان در این اثر با جملات و برداشت‌های هوشمندانه‌اش با شما ارتباط برقرار می‌کند و نمی‌گذارد لحظه‌ای این حال خوب را رها کنید. لویتان برای این اثر جایزه ادبی لوخس که مخصوص ادبیات کودکان و نوجوانان است را دریافت کرده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷۱)
rita
۱۳۹۹/۱۰/۱۳

داستانی خیالی ولی بسیار جذاب در حدیکه دل ادم به حال قهرمان میسوزه ودلش میخواد بتونه کمکش کنه

melika
۱۳۹۹/۱۰/۱۴

خواندن این کتاب رو توصیه میکنم بسیار جذاب و جدیده

فریبا
۱۳۹۹/۱۰/۲۲

تخیلی ورومانتیک

Niloo Sadeghi
۱۳۹۹/۱۰/۲۴

عاشقانه ترین کتابی که تا حالا خوندم که عشق رو به بهترین حالت توصیف می‌کنه

زهرا۵۸
۱۳۹۹/۱۱/۲۲

فکر می کردم با کتابی فلسفی یا ماورائی در ارتباطم و ترجیح می دادم بدونم داستان زندگی آ چیه و چرا سرگردانه و پایان بهتری داشته باشه و شخصیت ها رو بیشتر معرفی کنه اما موضوع به عشق برگشت و

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۵۱)
نرسیدن به خواسته‌ها باعث می‌شود بی‌رحم شوی.
Seaside
چطور است که لحظهٔ عاشق‌شدن به این شکل است؟ چطور ممکن است زمانِ به این کوتاهی، چنین عظمتی در درون خود داشته باشد؟
آرام
با ترس ناشی از بودن در کنار شخص نامناسب کنار می‌آیید؛ چون نمی‌توانید با ترس از تنهایی کنار بیایید، امید آلوده به تردید و تردید آغشته به امید.
farez
این‌که عاشق شوید یک چیز است؛ این‌که حس کنید کس دیگری هم عاشق‌تان می‌شود و در برابر این عشق احساس مسئولیت کنید، چیز دیگری است.
_SOMEONE_
گذشته چشمم را کور نمی‌کند و آینده نظرم را تغییر نمی‌دهد. بر حال تمرکز می‌کنم؛ چون سرنوشت من زندگی‌کردن در آن است.
*Hasti*
من ایمان را در استقامت انسان‌هایی می‌بینم که جهان هستی پشت سر هم سختی جلوی پای‌شان می‌گذارد.
مهبد
وقتی متوجه آمدنش شدم، ناخودآگاه لبخند زدم و او هم در جواب لبخند زد، به همین سادگی، ساده و پیچیده.
_SOMEONE_
انگار وقتی کسی را دوست داری، او تبدیل به دلیل تو می‌شود، و شاید من برعکس فهمیده باشم. شاید چون من نیاز به دلیل داشته‌ام، عاشق او شده‌ام. ولی فکر نمی‌کنم این‌طور باشد. فکر می‌کنم اگر تصادفی او را ملاقات نکرده بودم، همین حالا هم با بی‌تفاوتی به زندگی‌ام ادامه می‌دادم.
mahsa
می‌دوم. من برای دویدن ساخته شده‌ام؛ چون وقتی می‌دوی، می‌توانی هرکسی باشی.
farez
«گناهان جسم» فقط شیوهٔ کنترل است؛ چون اگر لذت را در نگاه کسی شیطانی جلوه بدهی، می‌توانی زندگی او را کنترل کنی.
نیتا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۳ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۷
تعداد صفحات۲۷۳صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۰/۱۷