با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یکی به نعل، یکی به میخ؛ بررسی طنز گل‌آقا در «دو کلمه حرف حساب»

دانلود و خرید کتاب یکی به نعل، یکی به میخ؛ بررسی طنز گل‌آقا در «دو کلمه حرف حساب»

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یکی به نعل، یکی به میخ؛ بررسی طنز گل‌آقا در «دو کلمه حرف حساب»  نوشته  نجمه زارع بنادکودکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب یکی به نعل، یکی به میخ؛ بررسی طنز گل‌آقا در «دو کلمه حرف حساب»

«یکی به نعل، یکی به میخ» بررسی طنز گل‌آقا در ستون «دو کلمه حرف حساب» به قلم نجمه زارع بنادکوکی است. او در این کتاب سبک طنزپردازی کیومرث صابری یا همان «گل‌آقا» را از لابه‌لای ستون «دو کلمه حرف حساب» بیرون کشیده است: «در این نوشته‌ها، مردی را دیدم و شناختم که با استفاده از آزادی‌اش طنزی متعادل، اخلاقی، و سازنده ارائه کرده است و لحن صمیمی و دلسوزانهٔ او در همهٔ نوشته‌هایش احساس می‌شود.» زارع در این پژوهش و در دو فصل به سوالات زیر پاسخ داده است: ۱. ویژگی‌های خاص طنزهای «دو کلمه حرف حساب» کیومرث صابری کدام‌اند؟ ۲. صابری از کدام شگردهای طنزآفرین در نگارش طنزهایش استفاده می‌کند؟ ۳. سبک و شیوهٔ بیان صابری در طنزهای «دو کلمه حرف حساب» چگونه است؟ ۴. موضوع، مضمون، و موتیف‌های برجستهٔ طنزهای صابری کدام است؟ ۵. صابری در طنز چگونه شخصیت‌پردازی می‌کند؟ این کتاب نه‌تنها سبک «دو کلمه حرف حساب» را به‌خوبی نمایان می‌کند، بلکه می‌تواند مرجع خوبی برای شناخت شگردهای طنزآفرین در دیگر آثار طنز هم باشد. رویکرد سبک‌شناسانه به طنز و تحلیل انتقادی طنزهای گل‌آقا این پژوهش را از دیگر نوشته‌هایی که در این زمینه گردآوری شده متفاوت می‌کند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
سال‌شمار زندگی کیومرث صابری ۱۳۲۰: (هفتم شهریور) تولد در صومعه‌سرا، گیلان. ۱۳۲۱: فوت پدر (فومنی‌الاصل، باسواد و خوش‌خط). ۱۳۳۲: آغاز دوبارهٔ تحصیل (کلاس هفتم) بعد از ترک تحصیل به دلیل کار در مغازهٔ خیاطی و کمک به معیشت خانواده.
سپیده
طنز سیلی محکمی است که به صورت یک مسموم می‌زنند؛ تا خوابش نبرد. کیومرث صابری
سپیده
یکی به نعل، یکی به میخ بررسی طنز گل‌آقا در «دو کلمه حرف حساب» نویسنده:‌ نجمه زارع بنادکوکی انتشارات سوره مهر
سپیده
۱۳۶۴: از دست دادن یگانه پسرش در تصادف رانندگی. ۱۳۶۹: انتشار هفته‌نامهٔ گل‌آقا. ۱۳۷۰: انتشار ماهنامه و سالنامهٔ گل‌آقا. ۱۳۷۲: تعطیلی موقت «دو کلمه حرف حساب» تا اوایل سال ۱۳۷۶.
سپیده
۱۳۳۶: چاپ اولین شعر در مجلهٔ امید ایران، قبولی در دانشسرای کشاورزی ساری. ۱۳۳۸: فارغ‌التحصیلی از دانشسرای کشاورزی ساری، معلمی در مدرسهٔ روستای کسما از توابع صومعه‌سرا، نامه به ماهنامهٔ کتاب‌های ماه و جواب حیدر صلصالی که او را به طنزنویسی ترغیب کرد. ۱۳۳۹: ادارهٔ کامل مدرسهٔ روستای کوچه‌چال از توابع ماکلوان.
سپیده
۱۳۸۳: یازدهم اردیبهشت وفات یافت و دوازدهم اردیبهشت (روز معلم) در قطعهٔ هنرمندان بهشت‌زهرای تهران به خاک سپرده شد.
سپیده

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۱۶
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۳۱۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۰/۱۶