با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تعبیر خواب

دانلود و خرید کتاب تعبیر خواب

۲٫۰ از ۱۰ نظر
۲٫۰ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تعبیر خواب  نوشته  محمود بهفروزی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تعبیر خواب

«تعبیر خواب» کتابی است که نظرات تفسیری کارل گوستاو یونگ را درباره تعبیر خواب دربر دارد. این اثر نگاهی کامل و فراگیر به تعبیر خواب‌ها دارد و در نوع خود منحصر به فرد و حاوی تمام چیزهایی است که در مورد علم تعبیر خواب می‌توان بیان کرد.

تمامی متن‌های این کتاب از سمینار «خواب‌های کودکانه Kinder Traume» یونگ استخراج شده‌اند. این سمینار از سال ۱۹۳۶ تا ۱۹۴۱ در زوریخ برگزار می‌شد و به تحقیق در مورد کشف «اسرار روح کودکانه» و مسائل مطرح در نظریهٔ ناخودآگاه می‌پرداخت.

روش تعبیر خواب‌ها، کشف و شهود در خواب‌ها و ادبیات باستان درمورد خواب‌ها از موضوعات عمده‌ای هستند که در این کتاب بررسی شده‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۱۱۶۱۸۷۰
۱۳۹۹/۰۳/۰۳

این کتاب برای من خیلی گنگ و نامفهوم بود.بعد از خوندن ۱۰۰ تا صفحش فهمیدم که هیچی نمیفهمم فقط دارم میخونم.

Reza Dindar
۱۴۰۰/۰۶/۱۹

معبرین غربی همشون خزعبلات و چرندیات خواب رو تعبیر میکنند سراغ معبرین شرقی بروید مانند ابن سیرین و...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹)
جسم، گورِ روح است (افلاتون).
پویا پانا
کجا می‌توان بانوی روح را پیدا کرد؟ در دربار الهه ونوس! بعد وقتی خدمت بانو می‌رسد، زنگ ساعت بیدارش می‌کند. آنچه در ناخودآگاه ونوس نام دارد، در خودآگاه، مریم نامیده می‌شود.
پویا پانا
خواب‌ها، مبنای فیزیولوژیکی دارند و از غرایز حیوانی ما سرچشمه می‌گیرند: دکارت چنین تعریفی از آنها دارد: خواب‌ها ظریف‌ترین، حساس‌ترین و جاندارترین اجزاء ریز خون هستند که خود را از گردش خون جدا می‌کنند تا به مغز برسند و وارد دستگاه عصبی شوند.
پویا پانا
انسان خواب می‌بیند با بار و بنه زیادی سفر می‌کند که طبیعتا دست و پاگیرند و باعث تأخیر می‌شوند. چنین خواب‌هایی نشان می‌دهند که شخص زیر بار انبوهی از عقده‌ها، وامانده است. بارهای زیاد گویای موانع‌اند، نمایه مشکلاتی هستند که انسان به دوش می‌کشد. لذا خواب بیننده در چمدان خویش بار مشکلاتش را حمل می‌کند.
پویا پانا
به باور فروید ناخودآگاه هیچ محتوایی ندارد، جز پسماندهای گذشته فراموش شده از قدیم: یک کلاه کهنه، چند دستخط، یک روزنامه، این تمامی محتوای ناخودآگاه است.
پویا پانا
وجود شاه برای کشورهایی لازم است که مردم آن کیفیت لازم را ندارند. ولی در جایی که کیفیت کافی وجود داشته باشد، وجود شاه اضافی است.
پویا پانا
خواب روند ناخودآگاه را آشکار می‌کند و به نظر نمی‌رسد هیچ ربطی با وضعیت خودآگاه داشته باشد.
پویا پانا
اگر در خواب دیدید یک گاو خشمگین، یک گرگ یا یک شیر شما را تعقیب می‌کند، معنیش آن است که در معرض خطر قرار دارید.
پویا پانا
شما یک شیر را در خواب می‌بینید، بعد غرق در اشتراکات یا تداعیاتی در این مورد می‌شوید: شیر حیوان حریصی است. پس از آن به ذهنتان خطور می‌کند که خودتان هم حریص و خسیس هستید و... اکنون به عقده خود رسیده‌اید. فروید از این تجربه نتیجه می‌گیرد که عقده، بخشی جدایی‌ناپذیر از خواب است. از نظر او خواب‌ها چیزی جز افشای یک عقده پنهان نیستند. خواه این عقده مربوط به حرص و طمع باشد یا قدرت و یا شهوت.
پویا پانا
خواب، نشان‌دهنده انحرافی از ناخودآگاه به سمت خودآگاه است.
پویا پانا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۳ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۱۴
شابکundefined
تعداد صفحات۳۲۳صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۹/۱۴