با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هزار فرسنگ تا آزادی؛ فرار من از کره شمالی

دانلود و خرید کتاب هزار فرسنگ تا آزادی؛ فرار من از کره شمالی

۴٫۱ از ۱۷۸ نظر
۴٫۱ از ۱۷۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هزار فرسنگ تا آزادی؛ فرار من از کره شمالی  نوشته  یون سون کیم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هزار فرسنگ تا آزادی؛ فرار من از کره شمالی

«هزار فرسنگ تا آزادی» نوشته یون سون کیم داستان فرار هیجان‌انگیز او از کشور کره شمالی است. کشوری کمونیستی که مردمش همچون کارگرانی از همه‌جا بی‌خبر روزگار می‌گذرانند. او در ۱۲ سالگی در حالی که مادر و خواهرش در گیرو دار قحطی اوایل دهه نود، برای تهیه غذا از خانه بیرون رفته‌اند، به تنهایی و بدون هیچ پولی سوار اتوبوس می‌شود تا خود را نجات دهد.

در اوایل دهه نود، شهر پیونگ یانگ شاهد یک قحطی مرگبار بود. بر اساس گزارش‌هایی که آن روزها مخابره می‌شد، هزاران کارگر گرسنه در خیابان‌ها پرسه می‌زدند و در کمال ناامیدی تلاش می‌کردند تا غذایی برای سیر کردن شکم خود و خانواده‌هایشان پیدا کنند. آنها قربانی یکی از رازآلودترین فجایع کره شمالی شده بودند: قحطی بزرگی که به خاطر برنامه‌ریزی نادرست، انزوا و سیاست‌های غیرمسئولانه موسوم به «خوداتکایی» جمعیت ۲۵ میلیونی این کشور را به مرز نابودی کشانده بود:

«در کشوی میز قهوه‌خوری، یک دفترچه و مداد __‌ از جمله چیزهای معدود باارزشی که داشتیم و نفروخته بودیم __ پیدا کردم. کاغذهای دفترچه باکیفیت بودند. در تاریک و روشنا دولا شدم، شروع به نوشتن کردم. در دفترچه، تمام کوشش‌ها و رنج و محنت‌هایی را که برده بودم و همین‌طور سه بار رفت و برگشتم به راجین_ سانبونگ را بازگو کردم. مدادم را محکم روی کاغذ فشار می‌دادم و پر از ناامیدی بودم، کل صفحه را پر کردم.

نوشتم: «مامان، منتظرت بودم. شش روز منتظرت بودم. احساس می‌کنم به زودی می‌میرم. چرا هنوز برنگشته‌ای؟»

بعد از تمام شدن صفحه،‌ شروع به گریه کردم و احساس می‌کردم که به گل نشسته‌ام، تاریکی شب کم‌کم شروع شد و مرا احاطه کرد. ناگهان، صدایی از طبقات شنیدم. قلبم داشت از جایش در می‌آمد.

آه! فقط یکی از همسایه‌ها به آپارتمانش برگشته بود.

وصیت‌نامه‌ام را روی میز قهوه‌خوری گذاشتم.‌ صورتم غرق اشک شد. جانم را ازدست‌رفته می‌دیدم.»

این رمان گوشه‌ای از رنج و سختی مردم بی‌پناه این کشور را در جریان قحطی توصیف کرده است.

kokab khanom
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

کتاب خوبیه یبار خوندنش اوکیه ولی خب اواایلش خصوصا مرز چینش خیلی اعصاب خرد کنه و البته اخر کتاب شگفت انگیز تموم میشه و نوید بخش

حورا
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

به نظر من کتاب جالبی بود برای من که اطلاعات بسیار کمی نسبت به کره شمالی داشتم نکات خوبی داشت البته فکر نمی کنم برای دانستن حقیقت تنها خواندن یک کتاب کافی باشد شاید غرض ورزی هایی هم چاشنی مطالب

- بیشتر
رضا
۱۳۹۹/۱۰/۱۴

متن روان و ترجمه عالی طوری که نمیتونی چشم ازش برداری🏅🏅🏅🏅

♡☆
۱۳۹۹/۱۰/۲۶

خیلی خوب بود 😊 وقتی می خوندمش حس خوبی داشتم😅💖

mary
۱۳۹۸/۰۸/۱۰

عالی

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۹
تعداد صفحات۲۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۸/۰۹