با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب فرهنگ نام‌آوا اثر سروش سپهری

دانلود و خرید کتاب فرهنگ نام‌آوا

۳٫۸ از ۴ نظر
۳٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرهنگ نام‌آوا  نوشته  سروش سپهری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرهنگ نام‌آوا

چگونگی سخن گفتنِ بشر اولیه، دقیقاً مشخّص نیست. نظریه‌هایی که در این مورد بیان شده است بر مبنای پندار می‌باشد- که البته بسیار راهگشاست. بی‌تردید خشخش برگ در زیر پای آدمی و جانور، غرّش سیل و آسمان، هوهوی باد و پرنده و... در شکل‌گیری گفتار نقش داشته‌اند. گفتار زمانی آغاز شد که بشر اولیه آموخت به وسیله‌ی ایجاد صدا می‌توان رابطه برقرار کرد؛ می‌توان خشم را نشان داد؛ نیازی را رفع کرد؛ هشدار برای مقابله با خطر آموخت؛ در مقابل کوهستان ایستاد و انعکاس آوای خود را شنید؛ دریافت که بدون آشکار شدن، می‌توان ارتباط برقرار کرد. صداهای نامفهوم با حرکات دست، راه را برای سخن‌گفتن هموار کرد. می‌توان تصور کرد که بعد از درک و کشف استعداد سخنگویی، نحوه‌ی تکلّم بشر اولیه، چیزی شبیه صداهای کرولالها بوده است. آنان به تقلید آواهایی پرداختند که از طبیعت می‌شنیدند، اگرچه دستگاه صوتی انسان از تقلید کامل آواهای طبیعت عاجز است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
مهتاب
۱۳۹۴/۰۸/۱۵

با سلام، بابت زحمتی که برای نوشتن کتاب کشیدید سپاس فراوان. بسیار عالی و کاربردی.

محیا کیان
۱۳۹۵/۰۷/۰۱

سلام من فعلا نمونه گرفتم بنظرم کتاب فوق العاده ای باشه البته از نظر محتوی.. اما حیف نیست نسخه الکترونیکی چنین ایرادی داره..؟؟ از صحفه عکس گرفته شده؟؟ وقتی میخوام فونت رو درشت تر کنم از کادر خارج میشه وکنترلش

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۱ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۲-۰۱۳-۳
تعداد صفحات۴۳۱صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۲-۰۱۳-۳