با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ییلاق انگلیسی

دانلود و خرید کتاب ییلاق انگلیسی

۳٫۸ از ۱۳ نظر
۳٫۸ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ییلاق انگلیسی  نوشته  پرویز شهدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ییلاق انگلیسی

«ییلاق انگلیسی» رمانی نوشته مارک دوگن (۱۹۵۷-)، نویسنده انگلیسی اهل ساحل عاج است که برنده جایزه «گنکور» و جایزه بزرگ رمان «آکادمی فرانسه» شده است. مارک دوگن در سال ۲۰۰۵ نیز جایزه ادبی سابل دولون را از آن خود کرده است. کتاب حاضر سومین کتاب مارک دوگن پس از «خانواده نفرین‌شده کندی» و «اتاق افسران» است. دوگن در این کتاب فرازو نشیب‌های زندگی آدمی به نام هارولد دلامر را بیان کرده که دچار سرگردانی است و در عین حال همه‌گونه لذتی را از زندگی می‌طلبد. او نمی‌داند از زندگی چه می‌خواهد و رفتارهایش در همه موقعیت‌های زندگی نسنجیده است. جایی که باید سکوت کند سخن می‌گوید و جایی که باید صبرو تحمل به خرج دهد. شتاب می‌کند. او با دختری به نام جولیا آشنا می‌شود که کارش به قول خودش مجلس گرم‌کنی و پذیرایی از مهمانان است. او را به ییلاق خود دعوت می‌کند و علاقه‌ای بین آنها شکل می‌گیرد اما پایدار نمی‌ماند. دلامر روزی پس از گذراندن ماجراهای عشقی‌ و سرگردانی‌هایش در کنسرتی با مردی به نام پل هامر آشنا می‌شود و پس از مدتی گفت‌وگو با یکدیگر صمیمی می‌شوند. دلامر او را به خانه خود دعوت می‌کند و سرگذشت عجیب و فاجعه‌انگیزش را برای او تعریف می‌کند و در انتها اتقاقی غیر منتظره می‌افتد. نامه‌ای از جولیا می‌رسد و دلامر را در برابر یک تردید و دودلی دیگر قرار می‌دهد. پرویز شهدی درباره این اثر می‌گوید: «ییلاق انگلیسی» یک اثر نیمه‌رمانتیک و نیمه روانشناسی است که مسائل مهمی را دربرمی‌گیرد. درون‌مایه‌های روانی زیادی دارد. این رمان می‌توانست در ۵۰۰ صفحه باشد اما از آن‌جایی که دوگن مطالب را مختصر بیان می‌کند تعداد صفحات کمتر است؛ در بعضی قسمت‌ها در عین حالی که می تواند واقعیت داشته باشد حالت فانتزی پیدا می‌کند؛ در زندگی همه‌چیز را نمی‌دانیم، خیلی از افراد نیروهای خارق العاده‌ای دارند که بشر هنوز نتوانسته منشأ آن را پیدا کند و این نیروها را بشناسد.» و دوگن از این نیروها سخن می‌گوید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Seaside
۱۳۹۷/۱۰/۲۴

ییلاق انگلیسی، داستانی نه چندان بلند در مورد آدم‌ها و روابط معنوی بینشون. یک روانشناختی کوتاه، تلخ اما شیرین. شاید اگر داستانی بالای ۴۰۰ صفحه بود، فلاکت شخصیت‌ها آدم رو به ستوه می‌اورد، ولی نویسنده -احتمالا هم به قصد- اون‌ها

- بیشتر
زهرا
۱۳۹۸/۰۸/۱۷

ساعت 3:30 شبه و من یک نفس خوندم و همین الان کتاب رو تموم کردم.داستان سرگذشت زندگی چند نفره.جدا از واقعی یا تخیلی بودن این زندگی ها،چیزهای تکان دهنده ی زیادی لا به لای داستان هست.فضا سازی خوب ،دلنشین بودن

- بیشتر
𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۳۹۸/۱۱/۰۹

داستان جالبی داشت ودر مورد سرنوشت چند نفر بود پایانش می تونست بهتر از این باشه و ادامه داشته باشه ولی خیلی خلاصه تموم شد .

Aa
۱۳۹۹/۰۶/۲۸

ساعت ۳:۰۵ نیمه شبه و منم مثل یکی از دوستان که‌نظر گذاشته کتاب رو یکسره خوندم. اوایل کتاب چندان جالب نیست اما از اواسطش جالب میشه، به خصوص آخرش که ماجرای زندگی جولیاست و متاسفانه خیلی تلخه در کل کتاب جالبی هست

- بیشتر
shahrd
۱۳۹۷/۰۵/۳۱

نمونه ش خیلی خوب نبود😶

معصوم
۱۳۹۹/۱۰/۲۸

داستان درباره زندگی شخصیه به نام هارولد از زبان خودش برای مردی که طی یک اتفاق با اون مرد آشنا شده، با اینکه روند عادی زندگیه اما توصیفی که از روابط بین آدمها ارائه میده جذابه. در انتهای کتاب، داستان

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۱)
بدون عشق، هیچ راهی به جایی ختم نمی‌شود.
میـمْ.سَتّـ'ارے
به‌طور حتم زخم‌های شما هم مانند زخم‌های من هرگز خوب‌شدنی نیستند. فهمیدم که با بعضی از هیولاها نمی‌توان درافتاد. خیلی ساده آدم باید به زندگی‌اش ادامه دهد، بی‌آن‌که پشت‌سرش را نگاه کند.
Seaside
به‌طرز حیرت‌آوری بی‌حرکت به‌نظر می‌رسید. در نگاهش اندوه، تلخ‌کامی و آرامشی وجود داشت که ویژه‌ی کسانی است که روزی مورد توجه همه بوده‌اند و حالا هیچ‌کس نیم‌نگاهی هم به آن‌ها نمی‌اندازد، یا کسانی که پس از آن‌که مدتی طولانی نگاه‌ها را به خود جلب کرده‌اند، حالا نوبت خودشان است که دیگران را نظاره کنند.
اسپاگتی خانوم
بدون عشق، هیچ راهی به جایی ختم نمی‌شود.»
اسپاگتی خانوم
نویسنده، اگر هم کسی کتابش را چاپ نکند، آزاد است که بنویسد و به استعداد خودش هم یقین داشته باشد. برای نقاش هم وضع به‌همین‌ترتیب است. تابلوهایش به‌نمایش گذاشته شود یا نه، به‌هرحال باقی می‌مانند، یا یک موسیقیدان چه مشهور باشد و چه نباشد، آثارش ماندنی است. بازیگر به‌طور مطلق محتاج و وابسته‌ی دیگران است
میـمْ.سَتّـ'ارے
هنگام گذشتن از جلو گورها از خودش پرسید، زندگی به همین‌جا ختم می‌شود یا دنیایی ماورا هم با رویدادها و چیزهایی شگفت‌آور وجود دارد. به این نتیجه رسید که اهمیتی ندارد دنیای ماورایی وجود داشته باشد یا نه، به‌ویژه اگر قرار شود همین ناراحتی‌ها و تلخکامی‌ها در آن‌جا هم در انتظار آدم باشد.
Seaside
کتاب دومش، «اتاق افسران» به‌نظر من پس از کتاب «در غرب خبری نیست» اثر ماریا رماک، تکان‌دهنده‌ترین کتابی بود که درباره‌ی حقایق وحشتناک و فاجعه‌بار جنگ جهانی اول نوشته شده است.
𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
خیلی ساده رمانی عاشقانه است، ولی نه یک رمان عاشقانه‌ی سبک و بی‌محتوا، دوگن در این کتاب فرازونشیب‌های زندگی آدمی را بیان کرده که دچار سرگردانی است. صمن این‌که همه‌گونه توقعی از زندگی و لذت‌های آن دارد، به‌درستی نمی‌داند دنبال چه می‌گردد، و این سرگشتگی و دودلی‌ها و تردیدهای هاملت‌وار، که جایی که باید تصمیم بگیرد و عمل کند، وا می‌ماند و جایی که باید خویشتن‌داری به‌خرج دهد، دست به عمل می‌زند و طبعاً نتیجه‌ی هر دو رفتار هم فاجعه‌بار است، سرانجام او را در سن چهل‌سالگی؛ پریشان و سرگردان، در سن چهل سالگی به حال خود رها می‌کند.
𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
دلامر واژه‌هایی را که مو لای درزشان نمی‌رفت دوست داشت. به‌طور مثال این واقعیت را که هوشمندی ربطی به اخلاق ندارد. او هردو را داشت، ولی بدون شهامت هیچ ارزشی نداشتند. شهامت را کم داشت. نه شهامت جسمانی - در هواپیمایی نیروی دریایی بارها آن را به اثبات رسانده بود؛ هرگز از مرگ نهراسیده بود. ولی دچار نوعی خستگی و ملال شدید بود که با ترس از زندگی پیوند نزدیک داشت.
𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
بعضی‌ها خیلی ساده ناراحت می‌شوند و از شما می‌پرهیزند، چون خرافاتی هستند و تماس‌گرفتن با آدم‌هایی که بد آورده‌اند آن‌ها را می‌ترساند. عده‌ای دیگر هم که با شک و تردید می‌اندیشند در آن‌چه به سرتان آمده – هرچند ناچیز - خودتان هم مقصر بوده‌اید، از شما رو برمی‌گردانند و سرانجام کسانی هم پیدا می‌شوند که شهامت رودرروشدن با شما را دارند، ولی تصمیم گرفته‌اند ترک‌تان کنند؛ خیلی ساده فقط به این‌دلیل که ماجرای شما سروصدای زیادی به راه انداخته، و همین‌اندازه که موجش به آن‌ها هم رسیده، کافی است تا شما را از جمع دوستان دوران دانشگاه که نه امواج را دوست دارند و نه زندگی را، حذف کنند.
𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۲۴
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۲۴