با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نگاهی به رابطه‌ی عبد و مولا

دانلود کتاب نگاهی به رابطه‌ی عبد و مولا

۴٫۸ از ۱۲۳ نظر
۴٫۸ از ۱۲۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نگاهی به رابطه‌ی عبد و مولا

کتاب «نگاهی به رابطه عبد و مولا» برگرفته از مباحث استاد علیرضا پناهیان با موضوع درک، رشد و آثار رابطه بنده با خداوند است.

«برای اینکه احساس نیاز به این رابطه را در خودت کشف و بعد جنس این رابطه را لمس کنی، سعی کن تا آنجا که می‌توانی گناه نکنی؛ تعلقات خودت را ببری، کار بد نکنی، نگاه بد نکنی، بدزبانی نکنی، گوشت را کنترل کنی و... . اینها را قطع کن، کمی آرام باش، شلوغ نکن، درگیر نباش، نگران دنیا نباش، حسرت دنیا نخور، به دیگران حسادت نکن. گذشته و آینده را رها کن، به عرض و طول خودت (یعنی اطرافت) کاری نداشته باش. حریصانه برخورد نکن، حرص و جوش نخور، آرام باش و خلاصه در یک کلام آب را گِل نکن تا در زلالی آب، عمق دریای وجود خودت را ببینی که از تو چه می‌خواهد؟ مدّتی معصیت نکن تا کم‌کم نیازش را حس کنی. بعد از اینکه مدتی خودت را کنترل کردی و سراغ گناه نرفتی، کم‌کم نیاز به عبودیت و پرستش مولا در قلبت جوانه می‌زند. قدم اول ترک محرمات است، به همین دلیل امیرالمؤمنین (ع) فرموده‌اند: «اجْتِنَابُ السَّیئَاتِ أَوْلَی مِنِ اکتِسَابِ الْحَسَنَات؛ دوری از گناهان مهم‌تر از انجام حسنات و خوبی‌هاست.‌»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵۴)
کاربر ۱۱۸۹۱۴۵
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

کتاب های استاد پناهیان عالی هستن خدا حفظشون کنه.

مریم
۱۳۹۹/۰۸/۱۵

فوق العاده زیبا بود این مبحث. سوالاتی که فکرم رو مشغول کرده بود پاسخشون رو تو این کتاب پیدا کردم. استاد پناهیان خیلی زیبا و روان توضیح میدن و همیشه مثالهای زیبا و قابل فهمی هم میزنند. از ایشون ممنونم.

sina
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

کتاب به خوبی به شما میگوید که هوبت سما چیست، و چگونه باید طبق ای هویت عمل کنید، نگاه عابدانه داشتن به هرموضوع از نگاه کلیدی این کتاب است. در کل عالی بود.

mohammad
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

اوایل قبول کردن بعضی از بخش های کتاب کمی سخته بود برام اما واقعیت امر همین هست بسیار کتاب خوبی هست👌

Laleh
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

این کتاب عالیه♥️بعدخوندن این کتاب توی خیلی ازرفتارهاتون تغیرایجادمیشه، اینکه چجوری خدارواونجوری که باید،بپرستیم رو خیلی خوب توضیح دادن،واینکه خوندنش حس خیلی خوبی روبه من منتقل کرد.ممنون از آقای پناهیان بابت این کتاب عالی وتاثیرگذار

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳۸)
خیلی‌ها تصورشان این است که «خداوند متعال بالاخره در یک جایگاهی قرار دارند و ما هر وقت دلمان خواست می‌توانیم به او مراجعه کنیم و هرچه هم خواستیم می‌توانیم برای او ارسال کنیم و او هم دریافت خواهد کرد.» اینها خداوند متعال را موجودی بی‌تحرک و کاملاً منفعل تصور می‌کنند. ممکن است آنها این حرف‌ها را بر زبان جاری نکنند، اما در واقع چنین تصوری را دارند. در حالی که خداوند متعال خیلی فعال‌تر از انسان‌هایی است که در اطراف شما هستند.
skyline
«برای خدا بدو!» آیا اگر آدم برای خدا بدود بهتر نمی‌دود؟ آیا اگر آدم برای خدا مهندس شود بهتر درس نمی‌خواند؟ آیا اگر آدم برای خدا کار کند بهتر کار نمی‌کند؟
🍁حـــــدیثهـ🍁
ولی خدا اجازه سقوط را هم به هر کسی نمی‌دهد.
F.Aminzadeh
کسی که با خدا رابطه ندارد، این‌قدر انسان پستی می‌شود که اگر به کسی گفتند او «با خدا رابطه ندارد» باید احساس اهانت کند.
🍁حـــــدیثهـ🍁
خدا می‌گوید: «من دل تو را این‌گونه ساخته‌ام که جز با من آرام نمی‌شود. این دل ناآرام تو تنها در سایه ارتباط با من به ساحل آرامش می‌رسد و قرار پیدا می‌کند.»
erfan
«إِلَهِی کفَی بِی عِزّاً أَنْ أَکونَ لَک عَبْداً؛ خدایا این عزت برای من کافی است که بنده تو هستم.»
pourya
کمی آرام باش، شلوغ نکن، درگیر نباش، نگران دنیا نباش، حسرت دنیا نخور، به دیگران حسادت نکن. گذشته و آینده را رها کن، به عرض و طول خودت (یعنی اطرافت) کاری نداشته باش. حریصانه برخورد نکن، حرص و جوش نخور، آرام باش و خلاصه در یک کلام آب را گِل نکن تا در زلالی آب، عمق دریای وجود خودت را ببینی
گمنام
عبادت یعنی وقت گذاشتن برای کشف این رابطه. نباید نوک زد! باید وقت گذاشت.
🍁حـــــدیثهـ🍁
خدا می‌گوید: «من دل تو را این‌گونه ساخته‌ام که جز با من آرام نمی‌شود. این دل ناآرام تو تنها در سایه ارتباط با من به ساحل آرامش می‌رسد و قرار پیدا می‌کند.»
Nasrin mohseninia
ای بندۀ خدا! تو که چه بخواهی و چه نخواهی عبد هستی، پس چرا می‌خواهی از حقیقت خودت دور شوی؟ در بعضی از امور که تو اصلاً حق انتخاب نداری، انرژی‌ات را الکی در این امور مصرف نکن. بپذیر که عبد هستی و انرژی و توان خودت را از اینجا به بعد صرف کن.
الحمدالله علی کل حال

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۸۷۹-۷-۳
تعداد صفحات۲۵۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۸۷۹-۷-۳