خاطرات احمد احمد
۴٫۵از ۲۶ نظر

دانلود کتاب خاطرات احمد احمد

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۵از ۲۶ نظر
۴٫۵از ۲۶ نظر
۴٫۵از ۲۶ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خاطرات احمد احمد

احمد احمد، سال ۱۳۴۴ به دلیل فعالیت در حزب مخفی ملل اسلامی (به رهبری سید محمد کاظمی بجنوردی) دستگیر شد. خاطرات احمد احمد، تمام زندگی کسی را در بر می گیرد که در جایگاه معلمی و در خانواده ای آشنا با مسائل سیاسی زندگی می کرد.

خاطرات "احمد احمد" برای اولین بار با نثر و روایت جدیدی شکل گرفت. زیرا حاکمیت نگاه تاریخی در این کتاب و بیان به موقع از اشخاص و رویدادها عاملی بود برای این که از بسیاری فراز و نشیب ها سخن به میان آید. در واقع این کتاب آغازگر گونه خاطره نویسی تدوینی است.

احمد احمد از مبارزان در دوره پهلوی دوم است. به دلیل نوع مبارزاتش با گروه های مبارز بسیاری همکاری و فعالیت داشته و به سبب آن چندین بار دستگیر، شکنجه و زندانی شده است. وی در آخرین برخورد با مأموران ساواک از ناحیه پا تیر خورد و مصدوم و معلول شد.

احمد احمد بیش از ۷۰ ساعت مصاحبه کرد و محسن کاظمی بیش از دو سال وقت گذاشت تا ماحصلش این کتاب شد. روایت حاضر، خاطرات تلخ و شیرینی است از کسانی که برای رسیدن به فجر، بهایی سنگین پرداخته و البته از مدعیانی که در نیمه راه تغییر جهت دادند. کار نگارش این کتاب که ۴ سال به طول انجامید، با مصاحبه های طولانی مدت احمد احمد، در تابستان ۷۶ آغاز شد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۷)
یک نوجوان
۱۳۹۹/۰۷/۲۲

کتاب بسیار عالی و خوبیه.مخصوصا برای نسل نوجوانانی مانند من

علیرضا هستم
۱۳۹۹/۰۶/۳۱

واقعا کتاب فوق العاده ای هست، هر لحظه میتونید خودتون رو جای شخصیت اصلی بذارید و ببینید واقعا چه کار می‌کردید مقاومت می‌کردید یا کم می‌آوردید، واقعا شخصیت اصلی بی نظیراند در عین گمنامی من نسخه چاپی رو خونده ای

- بیشتر
سارا وثوقی
۱۳۹۹/۰۶/۰۶

متن کتابی دی اف هست و در موبایل نمیشه خوند !!!

کتابخوان70
۱۳۹۹/۰۵/۰۸

من نسخه چاپیش رو خوندم جالب بود برام هم لخشی از تاریخ رو داره و هم فمر تشکیلات رو نشون میده

b
۱۳۹۹/۰۴/۳۱

باید خوند ،باید خوند و بعد ببینیم راحت میتونیم راجع به اینکه چرا انقلاب کردن و شاه رفت و اینا نظر بدیم حداقل یک بار بخوانید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۷۴ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۷۱-۴۲۳-۸
تعداد صفحات۵۷۴صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۷۱-۴۲۳-۸