با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب هنر معلمی (۱۲۰ راهکار‌ مهم در تدریس و کلاس‌داری) اثر منصور متینoff

کتاب هنر معلمی (۱۲۰ راهکار‌ مهم در تدریس و کلاس‌داری)

نویسنده:جانی یانگمترجم:منصور متینانتشارات:انتشارات مرسلسال انتشار:۱۳۹۰تعداد صفحه‌ها:۱۹۲ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۴از ۲۷ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۰

تعداد صفحه‌ها۱۹۲ صفحه

دسته‌بندی
جامعه‌شناسی۱ مورد دیگر

معرفی کتاب هنر معلمی (۱۲۰ راهکار‌ مهم در تدریس و کلاس‌داری)

در کتاب «هنر معلمی» ۱۲۰ مورد از بهترین یادداشت‌های جانی یانگ درباره چگونگی برخورد با دانش‌آموزانی که رفتار مشکل‌آفرین دارند، گردآوری شده‌است. زیبایی این یادداشت‌ها در این است که همگی در محیط کلاس درس عملا مورد محک و آزمایش قرار گرفته‌است برخی از آنها مثال‌هایی از سخنانی است که شاید هر معلمی در یک موقعیت خاص تدریس از آن استفاده کند. برخی نیز توضیحاتی است برای آگاه‌سازی معلمان از محدوده‌های خطر و بسیاری از راهکارهای پیشنهادی برای کار کردن با شاگردهای بدقلق است. بخشی از کتاب را می‌خوانید: نیم‌رخی از علایق شاگردان ترسیم کنید. درست است که وقت و حوصله لازم دارد، ولی در عوض باعث دوام و پشتکار بیشتر شما می‌شود؛ چون نوعی سرمایه‌گذاری است که سودی به مراتب بزرگ‌تر را به شما باز می‌گرداند. به‌عنوان مثال، وقتی قرار است دانش‌آموزان یک داستان بنویسند، ممکن است به آه و ناله بیفتند که به فکرمان نمی‌رسد چه بنویسیم. معلم می‌تواند، در پاسخ به این آه و ناله‌ها، چند راه‌حل بدهد که هیچ‌یک هم برای شاگردان مفید واقع نشود. چقدر خوب است که بتوانید بگویید: «تصور کنید که در حال ماهی‌گیری هستید (می‌دانیم که بچه‌ها چقدر از ماهی‌گیری خوش‌شان می‌آید) و ماهی بزرگی هم گرفته‌اید. اگر نخ را شل کنید تا ماهی هوس فرار کند، حرکات خیلی جالبی خواهید دید... حالا خودتان بقیه داستان را بنویسید...» متوجه می‌شوید که این پیشنهاد خیلی مؤثرتر از آن روشی است که بگوییم: «موضوع داستان آزاد».

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

اِیْ اِچْ|
۱۳۹۸/۰۶/۲۴

کاربردی و کوچولو و شُسته رُفته و صریح و روراست و دسته‌بندی شده و منظم!😄🙈🎈 البته بیشتر به درد حینِ معلمی میخوره تا قبلش، یعنی باید مواجه بشی با بچه‌ها، مشکلات و شناسایی کنی تو فصلِ مربوط دنبالش بگردی. یه ستاره کم

- بیشتر
A_
۱۳۹۷/۰۵/۰۴

یه جلد از اینا واسه هر کدوم از کارکنا مدرسم باید بخرم.

Fatima Rafee
۱۳۹۸/۰۹/۲۲

ممنون میشم اگر کتاب های دیگه ای با همین محتوا معرفی کنید، درمورد مهارت های کلاس داری

sadeghi
۱۳۹۷/۰۵/۰۳

کتاب جامع و کاملی بود به دور از هرگونه زیاده گویی.باوجود اینکه نویسنده کتاب ایرانی نیست اما راهکارهایی عملی ومنطبق بر فرهنگ وسیستم اموزشی کشور داشت,این کتاب تنها مختص معلمین نیست به هرکسی که در امر تعلیم وتربیت فعالیت دارد

- بیشتر
امیرحسین
۱۳۹۷/۰۷/۱۹

اون جوری که معلومه نویسنده واقعا حرفایی که میزنه رو خودش انجام داده.

رضا
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

عالی برای تمامی معلمین عزیز ودلسوز

;-)
۱۳۹۷/۰۵/۲۰

هدیه ای درجه یک برای روز معلم

Nima
۱۳۹۷/۰۵/۲۲

کتابی خوب و دوست داشتنی واقعا نویسنده برای نکاتی که ذکر کرده، وقت گذاشته و همت والایی داشته. کاربردی هم هستن ممنون از طاقچه

fariba
۱۳۹۸/۰۴/۰۷

خیلی به من کمک کرد

داوود
۱۳۹۸/۰۱/۱۸

کتاب خوب و کاربردی بود. البته شاید بعضی از توصیه هاش برای کشور ما کاربری نداشته باشه ولی میشه متناسب با شرایط یه مقدار تغییرش داد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۴۹)
بزرگ‌ترین نکته درباره‌ی تدریس این است که هرگز از آموختن دست برندارید.
Fatemeh
اگر حدود پنج تا ده دقیقه خود را به خوشحالی بزنید، اتفاق جالب توجهی خواهد افتاد: واقعاً خوشحال خواهید شد.
Gisoo
یکی از راه‌های مهم در برخورد با دانش‌آموزان و ایجاد جوّ کلاسی بهتر، استفاده از شوخ‌طبعی است، اما دو چیز است که باید درباره آن مواظب بود: ۱- تا مطمئن نشده‌اید که بر کلاس مسلط هستید، شوخ‌طبعی نکنید. شوخ‌طبعی نابجا ممکن است خود باعث همان دردسرهایی شود که شما از آن می‌گریزید. ۲- مراقب رعایت احترام شاگردان باشید که برخلاف ظاهرشان، همه به سنین حساسیت و خودآگاهی رسیده‌اند؛
sadeghi
بزرگ‌ترین نکته درباره‌ی تدریس این است که هرگز از آموختن دست برندارید.
marya
یکی از این عادات برقراری روابط مطلوب با شاگردان‌تان است. خوب است حرف‌هایی از این دست زده شود: «شما بچه خوبی هستی، ولی وقتی این‌طور صدا می‌زنی قوانین مدرسه را نادیده می‌گیری. لطفاً این رفتارت را اصلاح کن.» این روش به مراتب بهتر از آن است که بگویید: «تو همیشه صدایت بلند است. خیلی آدم را آزار می‌دهی.» ما به عنوان معلم نباید فراموش کنیم که احساسات دانش‌آموزان نیز درست همان‌گونه عمل می‌کند که احساسات ما بزرگسالان. اگر کسی ما را مورد انتقاد قرار دهد، طبیعتاً ما حالت دفاعی می‌گیریم و برای آنها هم چیزی متفاوت از این نیست.
sadeghi
شب‌ها قبل از رفتن به رختخواب یک دوش آب گرم بگیرید و یک کتاب بانشاط و روحیه‌بخش بخوانید. حتی بهتر آن است که شمعی روشن و در روشنایی کم‌سوی آن به آهنگ مورد علاقه‌تان گوش کنید. این‌طوری راحت‌تر به خواب می‌روید.
sadeghi
از «سه‌گانه‌ی جادویی» استفاده کنید تا آنچه می‌گویید دارای تأثیر باشد. برای مثال، این طور بگویید: «امروز آشغال نریزید، فردا هم آشغال نریزید، هیچ‌وقت آشغال نریزید!»
sadeghi
معلمان غالباً زیاد حرف می‌زنند و شاگردان به بسیاری از آنچه گفته می‌شود اهمیت نمی‌دهند (هرچند که یاد گرفته‌اند چنان نگاه کنند که گویی دارند گوش می‌دهند!).
Gisoo
هرگز از آموختن دست برندارید
منمشتعلعشقعلیمچکنم
بزرگ‌ترین نکته درباره‌ی تدریس این است که هرگز از آموختن دست برندارید.
Hawra