با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
خواننده تنور

دانلود و خرید کتاب خواننده تنور

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خواننده تنور  نوشته  ناهید قادری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خواننده تنور

«خواننده تنور» یک تک‌پرده‌ای اثر فرانک ودکیند، نمایش‌نامه‌نویس و روزنامه‌نگار آلمانی است. او در سال ۱۸۶۴ در هانوفر آلمان به دنیا آمد. مادر او سوئدی و پدرش آلمانی بود. او یک شهروند آمریکایی بود که اغلب روزگار بزرگسالی‌اش را در مونیخ گذراند. او مدتی هنرپیشگی و خوانندگی را نیز تجربه کرد. ودکیند در سن ۳۴ سالگی به اتهام توهین به پادشاه مدت ۹ ماه زندانی شد.

اولین نمایش‌نامۀ مهم او نمایش‌نامۀ بحث‌برانگیز «بیداری در بهار» بود. جعبۀ پاندورا و سری نمایش‌نامه‌های لولو از دیگر آثار او هستند. ودکیند در سال ۱۹۱۸ از دنیا رفت.

یک خوانندۀ تنور بسیار مشهور در هتلی مشغول استراحت است، اما از میان کسانی که به سودای هنر او یا خود او مزاحمش می‌شوند، همه، باوجود ذکاوت این خواننده، برای دست‌به‌سر کردن طرفدارهایش، بی‌دردسر از میان برداشته نمی‌شوند.

بخشی از اثر:

جراردو: حالا من را ببین، دختر جان ... تو زمین تنیس داری، باشگاه اسکیت داری، کلاس اسب‌سواری داری، مهمانی رقص داری، تو تمام چیزهایی را که یک دختر آرزویش را دارد داری. آخر چه چیز باعث شده که بیایی پیش من؟

کرن: چون همۀ آن چیزهای افتضاح‌اند و تا حد مرگ من را خسته می‌کنند.

جراردو: من در این مورد بحث نمی‌کنم. من به‌شخصه، باید به‌ات بگویم که من سی‌وشش سالم است. زمانی در زندگی‌ات می‌رسد که تو هم تجربۀ بیشتری کسب می‌کنی. دو سال دیگر صبر کن و آن‌وقت یک نفر را که مناسبت باشد پیدا می‌کنی. آن‌وقت دیگر لازم نیست که ... خودت را پشت پرده، در اتاق من، در اتاق مردی که ... هرگز ازت نخواسته و تو او را بهتر ازکل قارۀ اروپا نمی‌شناسی قایم کنی، تا از دید شگفت‌انگیز او به زندگی نگاه کنی.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸۶۰۰۸۹۲۸۱۶۴
تعداد صفحات۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۷/۰۲
شابک۹۷۸۶۰۰۸۹۲۸۱۶۴