با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رفتار مصرف‌کننده آنلاین (نظریه و تحقیق در رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات و خرده‌فروشی الکترونیکی)

دانلود و خرید کتاب رفتار مصرف‌کننده آنلاین (نظریه و تحقیق در رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات و خرده‌فروشی الکترونیکی)

۳٫۳ از ۴ نظر
۳٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رفتار مصرف‌کننده آنلاین (نظریه و تحقیق در رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات و خرده‌فروشی الکترونیکی)  نوشته  آنجلین‌ جی. کلوس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رفتار مصرف‌کننده آنلاین (نظریه و تحقیق در رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات و خرده‌فروشی الکترونیکی)

«رفتار مصرف‌کننده آنلاین (نظریه و تحقیق در رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات و خرده‌فروشی الکترونیکی)» کتابی به قلم پروفسور آنجلین جی. کلوس است. پروفسور کلوس، در انجمن بازاریابی به تحقیق، تدریس و خدمت به این عرصه می‌پردازد. یکی از حوزه‌های اصلی مورد علاقه وی، بازاریابی مناسبتی است. به عبارت دیگر شناخت این موضوع که چگونه تجارب مصرف‌کنندگان در رویدادها و مناسبت‌های اسپانسر شده بر نگرش‌ها و رفتار آن‌ها تأثیرگذار است. درگیر کردن و مشارکت مصرف‌کنندگان در مناسبت‌ها و رویدادها، کشف عوامل محرک حمایت مالی تأثیرگذار رویدادها، نحوه اثرگذاری تفریحات و سرگرمی بر رویدادها (تصمیم خرید نسبت به اسپانسرها)، نقش سنخیت و هماهنگی حامی گری رویداد، و دلیل مقاومت احتمالی مصرف‌کنندگان در قبال رویدادها و مناسبت‌ها از موضوعاتی هستند که در این تحقیق به آن‌ها پرداخته می‌شود. این اثر مملو از بینش‌های گیرا و اقناع‌کننده دربارۀ کاربرد رسانه‌های اجتماعی، دنیای مجازی، بازی‌های آنلاین، خرید آنلاین و مواردی از این دست در مصرف‌کننده است. این تحقیقات آمیزه‌ای عالی از مباحث مربوط به مصرف‌کننده همچون عمل‌گرایی مصرف‌کننده، عملکرد هویت، و موضوعات مرتبط با حریم شخصی و همین‌طور مضامین مدیریت بازاریابی مرتبط با کمپین‌های سیاسی، تبلیغات آنلاین و کاربردهای رسانه‌های اجتماعی را بررسی می‌کند. اگر بتوان چیزی را در دنیای دائماً در حال تغییر اینترنت، پیشرفته‌ترین دانست، این کتاب است. کنت بی. مونور، و پروفسور جی. ام.‌ جونز، پروفسور برجسته و بازنشستۀ بازاریابی دانشگاه ایلی‌نویز درباره این کتاب می‌گویند: اینکه اکنون چنین کتابی در اختیار داریم که نه تنها پرسش‌های پژوهشی انتقادی را مطرح می‌کند، بلکه به طرح راه‌حل‌ها و درک این پدیده نیز می‌پردازد، از اهمیت فراوانی برخوردار است. این کتاب در جای خود، مرجعی ضروری برای کمک به ما در فهم مضامین و مفاهیم رفتار مصرف‌کنندۀ آنلاین محسوب می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
ali ph
۱۳۹۷/۰۱/۲۶

مجموعه ای از تحقیقات و پژوهش ها پیرامون رفتار مصرف کننده است. و محتوای داخل کتاب غنی و عالی است.اما ترجمه و مدل ترجمه کمی گنگ است.لازم است چند بار کتاب را خواند.

ارمین
۱۳۹۹/۰۹/۲۸

متاسفانه ترجمه کتاب به شدت ضعیف هست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
چرا مصرف‌کنندگان پس از طی همه مراحل خرید، سبد خرید خود را رها و از آن صرف‌نظر می‌کنند؟ آیا بررسی‌ها و ارزیابی‌های آنلاین به ظاهر توسط مصرف‌کنندگان، قابل باور و اطمینان هستند؟ آیندۀ فروش آنلاین چیست و آیا می‌تواند جایگزین فروشگاه‌های خرده‌فروشی سنتی شود؟ همچنین به نظر می‌رسد لازم است تحقیق دربارۀ مصرف‌کننده با روش‌های متنوع و نیز در رشته‌های بیشتری صورت گیرد. هرچند اجرای آزمایش‌ها با استفاده از دانشجویان دانشگاه آسان و میسر است، با وجود این، اتکای اصلی و عمده بر این رویکرد، دغدغه‌های جدی درباره اعتبار پژوهش‌ها ایجاد می‌کند. این موارد و دیگر مباحث تحقیقاتی مرتبط با رفتار مصرف‌کنندۀ آنلاین در این کتاب بررسی شده است.
امیرحسین
شبنم زنجانی، فارغ‌التحصیل با درجه دکتری، عضو هیئت‌علمی دانشگاه نورث ایسترن ایلی‌نویز است. او مدرک دکتری خود را از دانشگاه ماساچوست ـ امهرست و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته بازاریابی و تجارت الکترونیکی از دانشگاه فناوری لولی، سوئد اخذ کرد. تحقیقات او در زمینه ارتباط آنلاین، تجربه مصرف‌کننده آنلاین، و تعویق است.
امیرحسین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۱۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۲۳
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۵۶۹-۹‬
تعداد صفحات۵۱۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۲۳
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۵۶۹-۹‬