با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قامُوس الفلاسفه (اندوخته‌های فلسفی)

دانلود و خرید کتاب قامُوس الفلاسفه (اندوخته‌های فلسفی)

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قامُوس الفلاسفه (اندوخته‌های فلسفی)  نوشته  حیدر  شجاعی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قامُوس الفلاسفه (اندوخته‌های فلسفی)

«قامُوس الفلاسفه (اندوخته‌های فلسفی)» به کوشش حیدر شجاعی، فرهنگ تعاریف اصطلاحات و مفاهیم فلسفی شرق و غرب است که شامل تعریفات، آراء و نظریات فلاسفۀ مشهور غرب و شرق می‌باشد و به ترتیب حروف الفبا گردآوری شده‌است. در ذیل واژه «قضا» چنین آمده‌است: در لغت به معنای حکم، قطع و فیصله دادن است. قاضی را از این جهت قاضی می‌گویند که میان متخاصمین حکم می‌کند و به کار آنها فیصله می‌دهد. قضا دارای دو معنای اصطلاحی است؛ یکی قضای علمی که عبارت است از علم الهی که منشأ حتمیّت و ضرورت اشیاست. دوم قضای عینی که همان ضرورت و حتمیّت اشیاست از آن جهت که به خداوند منتسب‌اند. قضای عینی، اتمام مراحل تحقّق فعل است، و بر وجوبی منطبق است که معلول هنگام وجود علّت تامّه‌اش کسب می‌کند. قضای علمی، علم خداوند به ضرورت وجود هر معلولی است که از علّت تامّۀ آن ناشی می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Mohammad Vedaei
۱۳۹۹/۰۹/۲۳

یک کتاب درهم برهم با طبقه بندی نادرست و منابع نامرتبط، اصلا نویسنده معلومه برای رفع تکلیف این را نوشته است ، مقدمه درباره اتیمولوژی میگوید و متن اصلی چیز دیگری است ، حیف درخت و حیف پرداخت هزینه برای

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۵
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۸۱۱-۴۸-۱‬‬
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۵
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۸۱۱-۴۸-۱‬‬