با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رویای آمریکایی، روایتی دیگر از تاریخ مردم آمریکا

دانلود و خرید کتاب رویای آمریکایی، روایتی دیگر از تاریخ مردم آمریکا

۴٫۴ از ۱۵ نظر
۴٫۴ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رویای آمریکایی، روایتی دیگر از تاریخ مردم آمریکا  نوشته  هاوارد زین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب رویای آمریکایی، روایتی دیگر از تاریخ مردم آمریکا

«رویای آمریکایی، روایتی دیگر از تاریخ مردم آمریکا» اثر هاوارد زین، نسخه خلاصه شده کتاب «تاریخ مردم ایالت متحده»، به قلم همین نویسنده برای جوانان است. نویسنده در این کتاب به عنوان مورّخی مارکسیستی، تاریخ آمریکا را از نگاه کارگران، مردم‌گرایان، سیاه پوستان، زنان، بردگان و سرخ پوستان این کشور، مورد بررسی قرارداده‌است. او در بررسی خود جنگ داخلی آمریکا؛ جدایی آمریکا از بریتانیای کبیر؛ راه اندازی انقلاب بلشویکی؛ تأثیرهای جنگ جهانی اول و دوم بر آمریکا و نقش یهود و خاندان‌های زرسالار همچون: «روچیلدها»؛ «راکفلرها» و... در تحولات تاریخی غرب را مورد توجه قرار داده‌است. همچنین کتاب او منازعات سرخ پوستان با اروپائیان تازه‌وارد، فعالیت‌های جان‌فرسای سیاهپوستان علیه برده‌داری، کارگران علیه نظام سرمایه داری، زنان علیه نظام مردسالار و جنبش مدنی سیاهپوستان آمریکا در دهه ۱۹۶۰م. را به تصویر می‌کشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
محمد ایمانی
۱۳۹۸/۰۴/۱۰

واقعا محشره.خیلی دنبالش بودم ک خداروشکر پیداش کردم.عالیه

shfame
۱۳۹۸/۰۵/۱۶

من این کتاب رو خیلی دوست داشتم مطالعه کنم و بطور اتفاقی تو بخش کتاب های تاریخی دیدم .ممنونم

کاربر ۱۵۰۱۸۵۱
۱۳۹۹/۰۲/۱۵

در این کتاب همونطور که از اسمش مشخص هست، تاریخ آمریکا رو با بیان انتقادی نوشته. کتاب جذابی هست و صرفا داده های تاریخی نوشته و تحلیل های خوبی هم داره. اما به نظر من افراطی برخورد کرده و آمریکا

- بیشتر
Omid H
۱۳۹۸/۰۱/۲۹

عالی عالی عالی به شدت پیشنهاد می کنم

f.v
۱۳۹۹/۰۳/۰۴

بسیار جذاب و آموزنده

keyvan
۱۳۹۹/۰۷/۱۳

ترجمه استثنایی این کتاب خوانشش را زیبا و روان کرده

sara
۱۳۹۹/۰۸/۱۲

خیلی کتاب خوبیه. خیلی اطلاعات مستندی درباره مسایلی که هیچوقت نشنیده بودم بهم داد! واقعا هر کس باید حداقل یک بار این کتاب رو بخونه

Reboot Q
۱۳۹۹/۱۱/۰۵

کتاب بسیار خوبی هست هرچند هیچ رسانه ای بی طرف نیست و هاوارد زین هم هرچند سعی کرده حقیقت را بگوید ولی به هر حال رگه آمریکایی اش کار دستش داده و برخی چیز هارا خواسته یا نا خواسته از

- بیشتر
کاربر ۲۰۱۳۲۳۴
۱۳۹۹/۰۴/۰۲

وقتی ما از قرنی به قرن دیگر،واز هزاره ای به هزاره دیگر گام می نهیم ،میل داریم تصور کنیم که تاریخ مانند تقویمی روزشمار به طورچشمگیری،تغییر می کند،اما تاریخ مثل همیشه با دونیروی پیش رونده،به سوی آینده حرکت می کند،

- بیشتر
mahdi.ch73
۱۳۹۶/۰۹/۳۰

با این کتاب بیشتر با تاریخ پنهان آمریکا آشنا شدم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸)
بعدها کلمب در سفرنامه‌اش درباره‌ی این سرخ‌پوستان نوشت: آنها طوطی، الیاف پنبه، نیزه و بسیاری چیزهای دیگر برای ما آوردند و به جای آنها دانه‌های شیشه‌ای تسبیح و زنگوله گرفتند. آنان با کمال میل حاضر بودند هر آنچه را که داشتند، با ما معاوضه کنند ... آنها اندامی تنومند, جثّه‌هایی قوی و چهره‌هایی جذّاب داشتند ... آنها سلاح به دست نمی‌گرفتند و آن را هم نمی‌شناختند؛ چون یک بار شمشیری که نشان آنها دادم, آن را از لبه‌ی برنده‌اش گرفتند و از روی ناآشنایی خود را زخمی کردند؛ آهن هم نداشتند. نیزه‌هایشان از ساقه‌ی نیشکر درست شده ... نوکران خوبی هستند ... تنها پنج نفر کافی بود که آنها را مطیع خود کنیم تا هر چه را می‌خواستیم، انجام دهند.
باقری
در زمان حاضر بر روی کره‌ی زمین هیچ ملّتی وجود ندارد که در اعمالی تکان دهنده‌تر و خونخوارانه‌تر از مردم ایالات متّحده مقصّر باشد.
بخوان و بخند
مستعمره‌نشینان سفیدپوست از شورش دسته‌جمعی سیاهان، وحشت‌زده می‌شدند. ظاهراً ترس از شورش بردگان، در زندگی کشاورزان، حقیقتی اجتناب‌ناپذیر بود. یک کشاورز ویرجینیایی به نام ویلیام برد در سال ۱۷۳۶ م. نوشت: اگر یک رهبر جسور از میان بردگان برمی‌خواست، می‌توانست جنگی آغاز کند که رودخانه‌های عریض ما را از خون، رنگین نماید.
فرزندِ خاک
نوزادان تازه متولّد شده زود می‌مردند؛ چون مادرانشان به دلیل کار سخت و جان‌فرسا و گرسنگی شدید برای تغذیه‌ی آنها شیری نداشتند. به همین خاطر طیّ دوران اقامت من در کوبا هفت هزار کودک، ظرف سه ماه جان سپردند. حتّی برخی مادران از شدّت نومیدی، بچّه‌های خود را غرق کردند ... به این صورت شوهران در معادن، زنان بر اثر کار شدید و بچّه‌ها به خاطر کمبود شیر مُردند... چشمان من شاهد چنان اعمال خلاف سرشت انسانی بود که هم اکنون که قلم در دست دارم، تمام بدنم می‌لرزد ... این آغاز تاریخ اروپاییان در سرزمین «آمریکا» بود.
فرزندِ خاک
گاتلیب میتلبرگر، موسیقی‌دانی بود که حدود سال ۱۷۵۰ م. از «آلمان» به «آمریکا» سفر کرد. او درباره‌ی این سفر وحشتناک نوشت: در طول سفر، کشتی، مملوّ از علایم رقّت‌انگیز پریشانی و اندوه بود. بوها، دودها، ترس‌ها، استفراغ، انواع دریازدگی، تب، اسهال خونی، سردرد، گرما، یبوست، دمل، سرطان، فساد دهان ... . به آن کمبود غذا، گرسنگی، تشنگی، سرما، گرما، رطوبت، ترس، بدبختی، آزردگی، ضجّه و زاری و سایر مصیبت‌ها را هم اضافه کنید. ... یکی از آن روزها که طوفان وحشتناکی را تجربه می‌کردیم، زنی که نزدیک زایمانش بود و تحت آن شرایط، قادر به وضع حمل نبود از راه یکی از پنجره‌های کشتی به دریا انداخته شد... . خدمت‌کاران به محض رسیدن به «آمریکا»، همچون برده‌ها خرید و فروش می‌شدند. «روزنامه‌ی ویرجینیا» در ۲۸ مارس سال ۱۷۷۱ م. گزارش داد: کشتی جاستیشیا با حدود صد خدمت‌کار سالم، شامل مرد و زن و پسر ... به تازگی وارد شد. فروش، روز پنج‌شنبه، دوم آوریل آغاز خواهد شد.
فرزندِ خاک
کلمب و اروپاییان به سرزمین خالی از سکنه وارد نشدند. آنها به دنیایی قدم گذاشتند که بعضی از مناطق آن به اندازه‌ی شهرهای «اروپا» پرجمعیّت بود. سرخ‌پوستان، تاریخ، قوانین و اشعار منحصر به فرد خود را داشتند. زندگی آنها در مقایسه با زندگی اروپاییان در پرتوی عدالت و برابری بیشتری سپری می‌شد. آیا «پیشرفت»، بهانه‌ای کافی برای از میان بردن نسل آنها بود؟ سرنوشت بومیان سرخ‌پوست به ما یادآوری می‌کند که تاریخ، چیزی فراتر از داستان ساده‌ی فاتحان و رهبران است.
فرزندِ خاک
مردان و زنان «آراواک» از دهکده‌های خود به سمت ساحل سرازیر شدند. آنها در حالی که کاملاً شگفت زده بودند، به داخل آب شنا کردند تا تازه‌واردها را بهتر ببینند. آنها به سمت کریستف کلمب و سربازانش که کاملاً مسلّح بودند، برای خوش‌آمدگویی می‌شتافتند.
باقری
آنها به سمت کریستف کلمب و سربازانش که کاملاً مسلّح بودند، برای خوش‌آمدگویی می‌شتافتند. بعدها کلمب در سفرنامه‌اش درباره‌ی این سرخ‌پوستان نوشت: آنها طوطی، الیاف پنبه، نیزه و بسیاری چیزهای دیگر برای ما آوردند و به جای آنها دانه‌های شیشه‌ای تسبیح و زنگوله گرفتند. آنان با کمال میل حاضر بودند هر آنچه را که داشتند، با ما معاوضه کنند ... آنها اندامی تنومند, جثّه‌هایی قوی و چهره‌هایی جذّاب داشتند ... آنها سلاح به دست نمی‌گرفتند و آن را هم نمی‌شناختند؛ چون یک بار شمشیری که نشان آنها دادم, آن را از لبه‌ی برنده‌اش گرفتند و از روی ناآشنایی خود را زخمی کردند؛ آهن هم نداشتند. نیزه‌هایشان از ساقه‌ی نیشکر درست شده ... نوکران خوبی هستند ... تنها پنج نفر کافی بود که آنها را مطیع خود کنیم تا هر چه را می‌خواستیم، انجام دهند.
ز.م
کلمب که گفتارش سرشار از واژگان مذهبی بود، بعدها نوشت: بیایید به نام تثلیث مقدّس به فرستادن همه‌ی بردگانی که قابل فروش هستند، ادامه دهیم.
یا حیدر کرار
دولت به اعمال بی‌رحمانه و نامشروع صدّام حسین، از جمله استفاده از سموم شیمیایی برای کشتار پنج‌هزار کُرد عراقی اشاره می‌کرد. امّا صدّام حسین در سال ۱۹۸۸ م. کردها را کشته بود، ولی «آمریکا» در آن زمان به این عمل، هیچ واکنشی نشان نداده بود. در همان زمان، «عراق» و ایالات متّحده در جنگ با «ایران»، کشور دیگری در «خاورمیانه»، متّحد شده بودند. دلیل حقیقی تقویت ایده‌ی جنگ با عراق در سال ۲۰۰۲ م. چه بود؟
بلال غیر حبشی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۲/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۰۲-۱
تعداد صفحات۴۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۲/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۰۲-۱