با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب به شیوه باران اثر اعظم ایرانشاهی

دانلود و خرید کتاب به شیوه باران

۴٫۱ از ۹ نظر
۴٫۱ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب به شیوه باران  نوشته  اعظم ایرانشاهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب به شیوه باران

«به شیوه باران» تألیف اعظم ایرانشاهی، کاری از مرکز تنظیم و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی بهجت (ق.س) است که خاطراتی را در قالب داستان، از زبان نزدیکان آیت‌الله بهجت درباره سیره و کرامات ایشان بازگو می‌کند. این مرکز برای معرفی سیرۀ رفتاری آیت‌الله بهجت (ق.س)، از «دو منبع» استفاده کرده‌است: اول:فرمایش‌های خود ایشان؛ و دوم:گزارش‌ها و مصاحبه‌هایی که از اطرافیان ایشان گردآوری شده‌است. برای استفاده از منبع اول، فرمایش‌های ایشان که در بیش از ۲۰۰۰ ساعت فایل صوتی و تصویری ثبت شده‌است، پیاده‌سازی و سپس نمایه‌زنی و در بیش از ۱۵۰۰ موضوع دسته‌بندی شد. برای بهره‌گیری از منبع دوم نیز بیش از ۳۰۰ فایل تصویری در قالب گزارش و مصاحبه از اطرافیان ایشان تهیه و سپس پیاده‌سازی، نمایه‌زنی و دسته‌بندی شد تا با پشت سر گذاشتن این مراحل، این گنجینۀ ارزشمند در قالب‌های گوناگون قابل ارائه باشد. از آنجاکه قالب و سبک داستان کوتاه، ساده، روان و کوتاه بودن آن است، یکی از مناسب‌ترین قالب‌ها برای انتقال شیوه‌های رفتاری و معارفی است که در رفتار ساده و صادقانۀ این عارف روشن‌ضمیر نمود یافته‌بود. یکی از روایات این کتاب را بر اساس خاطرۀ یکی از شاگردان ایشان، می‌خوانید: آمده بود و با اصرار می‌گفت: «آقا، دستورالعمل بدهید!» پاسخی نشنید. باز تکرار کرد: «به من یک دستورالعملی بدهید!» آقا با تندی گفت: «دستورالعمل؟! دستورالعمل؟! دستورالعمل که چیزی نیست؛ کو عمل‌کننده آقا؟!» مرد باز خواسته‌اش را تکرار کرد. این‌بار آقا گفت: «یک حرفی به شما می‌زنم که اگر هزار سال هم بگردید، همین است؛ و غیر از این نیست: بروید و گناه نکنید!» مرد پرسید: «چه کنیم گناه نکنیم؟» با لحنی تندتر گفت: «زمستان بروید یخ حوض را بشکنید و غسل کنید تا گناه نکنید!»

سایر کتاب‌های اعظم ایرانشاهی

مشاهده همه

سایر کتاب‌های مرکز تنظیم و نشر آثار آیت الله العظمی بهجت

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
طلائی
۱۴۰۰/۰۳/۰۷

کتابی ساده، روان، دلنشین و ذی قیمت که هرکسی باید حداقل یکبار آنرا بخواند.

بهزاد
۱۳۹۸/۰۱/۰۷

انتخاب ساختار داستان کوتاه به نظرم تصمیم خوبیه فقط کاش اسم نقل کننده خاطره، اول داستان ذکر میشد

قاصدك
۱۳۹۶/۱۰/۱۹

دلنشین بود اما میتونست بهتر و بیشتر باشه

محمود
۱۳۹۹/۰۱/۱۰

هر سه جلدو خوندم . کتاب های تاثیرگذاری هستن

شهرام
۱۳۹۷/۰۴/۰۸

بسیار خوب خیلی به قبلی ها شبیه بود شاید قبلی ها بهتر بودن همچنان منتظر دو نسخه جدید این مجموعه هستیم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۴)
پرسیدم: «سعادت دنیا و آخرت را در چی می‌دانید؟» گفت: «در اینکه گناه نکنید.»
قاصدك
«امکان دارد شما در خدمت حضرت مهدی (عج) باشید و ایشان فراموش‌تان کند؟!»
قاصدك
از درِ مسجد وارد صحن جمکران شدیم. از بلندگو کسی با امام (عج) درد و دل می‌کرد: «مولا جان! کاش می‌دانستیم کجا تشریف دارید...؟» آقا زیر لب زمزمه می‌کرد: «کجا تشریف ندارند؟!»
راشین
گفتم: «آقا! اجازه بدهید این خرزهره را ببُریم. درخت میوه که نیست؛ فقط حیاط را کثیف می‌کند.» با مهربانی و خنده گفت: «نه! این را علی آقا کاشته؛ نباید بِبُرید.» مهربانی، از چشم‌هایش می‌بارید.
قاصدك
خیرالحافظین قبل‌تر محافظ یکی از مراجع بود. بعد از فوت آن مرجع، آمده بود به‌اصرار که محافظ آقای بهجت بشود. خانوادۀ آقا هم قبول کردند و با خودش در میان گذاشتند. گفت: «آن وقت چه کسی می‌خواهد از آن محافظ، محافظت کند؟» گفتند: «خدا.» گفت: «همان خدا، از من هم محافظت می‌کند.»
راشین
امام (ق.س) از دنیا رفته بود؛ آقای خامنه‌ای آمد و از سنگینی بار امانتی که دستش داده‌اند، حرف زد. آقای بهجت بعد از چند لحظه سکوت، سر بلند کرد و گفت: «الحمدلله شما به مبانی مستحضرید. اگر به آنچه می‌رسید، طبق موازین عمل کنید، «من» ملتزمم که شما را تنها نگذارند.»
قاصدك
اگر بدانید در این استغفار چه گنج‌هایی نهفته است؛ روح را صیقل می‌دهد، راه‌ها باز می‌شود و حاجت‌ها برآورده می‌شوند.»
قاصدك
از بلندگو کسی با امام (عج) درد و دل می‌کرد: «مولا جان! کاش می‌دانستیم کجا تشریف دارید...؟» آقا زیر لب زمزمه می‌کرد: «کجا تشریف ندارند؟!»
الهه
آقا با اکراه قبول کرده بود اسمش را ببرند؛ به شرط آنکه ننویسند «العظمی»!
الهه
برای او که شیوۀ معمولش سکوت و کم‌گویی بود، «نگاه» می‌شد کبوتر نامه‌بر.
الهه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۹۹-۰۵-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۸۹۹-۰۵-۲