با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آبی‌ترین دریا

دانلود و خرید کتاب آبی‌ترین دریا

۴٫۳ از ۶ نظر
۴٫۳ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آبی‌ترین دریا  نوشته  مریم ضمانتی‌یار  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آبی‌ترین دریا

«آبی‌ترین دریا» به قلم مریم ضمانتی‌یار، حکایات خواندنی درباره دیدار با امام عصر(عج) است. در خیل نیک‌بختانی که به شرف لقا و دیدار مولای خود رسیده‌اند، علمای بزرگوار شیعه جایگاه خاصی دارند؛ بزرگانی چون علّامه حلی، مقدس اردبیلی، سید بحرالعلوم، سید مهدی قزوینی و. .. که عمری را با عشق مولای خود سپری کردند. کتاب حاضر گزیده‌ای از حکایت تمنا و وصال آن بزرگ‌مردان است که مریم ضمانتی‌یار به صورت داستانی شیرین و روان، بازنویسی کرده‌است. بخشی از کتاب را می خوانید: زیر سوسوی فانوس کوچکی که تنها روشنایی حجره‌اش بود، کتاب را بست. چشمانش را بر هم گذاشت تا خستگی ساعت‌ها مطالعه و تحقیق در مورد بحثی که استاد در کلاس درس مطرح کرده بود، رفع شود؛ امّا حس کرد نیاز به هوای آزاد دارد. قلم و دواتش را برداشت و با کتاب، روی طاقچه گذاشت و از حجره‌اش بیرون رفت. حجره‌های مدرسه همگی خاموش بودند و جز سوسوی یکی دو فانوس، روشنایی دیگری به چشم نمی‌خورد. میرعلّام، نگاهی به بارگاه امیرالمؤمنین (ع) انداخت سلام داد و به سمت حرم قدم برداشت. هم‌جواری حجره‌های مدرسه با بارگاه، برای همه‌ی طلبه‌های مدرسه غنیمتی بود؛ امّا این وقت شب درهای حرم بسته و قفل بود و میرعلّام فقط می‌توانست گنبد و بارگاه را ببیند. شب تاریکی بود. از شب‌های بدون مهتاب «نجف» همیشه دلش می‌گرفت. دلش می‌خواست مهتاب بر بارگاه امیرالمؤمنین (ع) روشنایی می‌بخشید و او می‌توانست خستگی ساعت‌ها درس و مطالعه را با زیارت بارگاه مولایش درمان کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
ــسیّدحجّتـــ
۱۳۹۸/۰۳/۲۹

طبع داستان‌های کتاب، گرم بود دمای شخصیت‌ها خنک بود چاشنی ماجراها اضطراب و کنجکاوی و بعضا دلهره بود ✓ ممنون از کاربر حکیمی 🌸 . در یک کلام: لذیذ بود

mahdi.ch73
۱۳۹۶/۰۸/۱۸

این جور داستان ها برای نوجوان ها امروزه لازمه

mario
۱۳۹۶/۰۷/۳۰

چقدر لطیف و زیبا بود. ادبیاتی گرم و صمیمی. لذت بردم

samkan
۱۳۹۶/۰۸/۱۳

به به دست مریزاد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۰/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۲۵-۷
تعداد صفحات۹۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۰/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۶۸-۲۵-۷

تجربه بهتر در اپلیکیشن