با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بر نورومارکتینگ

دانلود و خرید کتاب بر نورومارکتینگ

آیا استفاده از روانشناسی برای تأثیرگذاری، تعامل، ترغیب و فروش در بازاریابی عصبی ممکن است؟

۲٫۳ از ۳ نظر
۲٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بر نورومارکتینگ  نوشته  آناهیتا خرمی بنارکی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بر نورومارکتینگ

«درآمدی بر نورومارکتینگ» نوشته دکتر آناهیتا خرمی بنارکی (۱۳۵۰) کتابی در زمینه روان‌شناسی اقتصاد است که تمایل مشتری به خرید و این که اصولا چرا و چگونه انسان تصمیم به خرید می‌گیرد و چه عواملی بر ای تصمیم‌گیری موثرند را بررسی می‌کند.

در مقدمه کتاب آمده‌است:

نورومارکتینگ شاخه‌ای از علوم اعصاب است که تمایل و رفتار مشتری، هنگام خرید را بررسی می‌کند. سرشاخهٔ این علم، نورواکونومیک است که موضوع آن به زمینه‌های تصمیم‌گیری افراد مربوط می‌شود. این که افراد چگونه تصمیم می‌گیرند چگونه ریسک یا خطر می‌کنند و برای تصمیم‌های خود چگونه ارزش‌گذاری می‌کنند، تنها به تصمیم‌گیری در خرید و اقتصاد ربط ندارد، بلکه به‌طور کلی پیرامون ماهیت تصمیم‌گیری و مکانیسم‌های آن در مغز صحبت می‌کند. با آن که این حوزهٔ پژوهشی با عمری نزدیک به یک دهه هنوز جوان است، با سرعتی که در رشد وتوسعهٔ آن دیده می‌شود مورد اقبال دنیای تجارت و تبلیغات قرار گرفته و به‌سرعت کاربردی شده است. البته باید در نظر داشت هدف اولیهٔ دانشمندان ورود به عرصهٔ بازاریابی یا ترغیب بیشتر مشتریان برای خرید نبوده است، بلکه هدف کشف علت تمایل به خرید، استراتژی مشتری در خرید و نحوهٔ گزینش تمایلات است. تمام این پرسش‌ها به نحوی در روان‌شناسی اقتصاد مورد بررسی و توجیه قرار گرفته‌اند اما علوم اعصاب آن‌ها را بر اساس فیزیولوژی مغز و به‌واسطهٔ ابزارهای تصویربرداری، رصد چشمی و ثبت سیگنال مورد بررسی قرار می‌دهد تا ضمن شناخت مکانیسم دقیق آن، بتواند مطالعات واقعی‌تری انجام دهد و علل دقیق‌تری برای رفتارها بیابد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
محمدجواد جباری
۱۳۹۶/۱۱/۲۵

ظاهراً انتشارات شکیب قیمت نسخه چاپی رو برای نسخه epub در نظر گرفته که جای تعجب داره... این کتاب و سایر کتابهای این انتشارات با این قیمت مشتری ای نخواهد داشت بدون شک

parastoo alinezhad
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

هیچ کمکی به یک بازاریاب نمیکنه و هیچ روش کاربردی ای معرفی نمیکنه مثل یه مقاله ی بدرد نخوره ک نویسنده فقط از اینور اونور کپی کرده و خودشم مطلبو نفهمیده

امیر صادقیان
۱۳۹۹/۰۲/۲۲

مطالب خوبی در مورد بازار یابی از طریق اعصاب و روش های نوین بازار یابی را آموزش می دهد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۵/۱۰
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۷۳-۷‬
تعداد صفحات۱۲۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۵/۱۰
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۷۳-۷‬