با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب آموزش احکام همراه با استفتائات مقام معظم رهبری اثر محمدحسین فلاح‌زادهoff

کتاب آموزش احکام همراه با استفتائات مقام معظم رهبری

نویسنده:محمدحسین فلاح‌زادهانتشارات:مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفیسال انتشار:۱۳۹۱تعداد صفحه‌ها:۳۱۹ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۸از ۱۳ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۱

تعداد صفحه‌ها۳۱۹ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب آموزش احکام همراه با استفتائات مقام معظم رهبری

«آموزش احکام همراه با استفتائات مقام معظم رهبری (مدّ ظله العالی)» نوشته محمدحسین فلاح‌زاده(-۱۳۳۸) است. این کتاب به احکام اجتهاد و تقلید، طهارت، نماز، روزه، اعتکاف، خمس زکات، امر به معروف و نهی از منکر و همچنین احکام خوردن و آشامیدن می‌پردازد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: با طلوع خورشید اسلام، تمام مذاهب و مکاتب، باطل و غیر قابل قبول است. در مرحله اوّل، پیامبراکرم (ص) و جانشینان وی برنامه‌های نجات‌بخش اسلام را برای مردم بازگو کرده و آنان را به پذیرش این آیین دعوت کرده‌اند. تلاش برای پیشبرد اسلام و مبارزه با کسانی که از پذیرش آن سر باز زده‌اند «جهاد» نام دارد و دارای تاکتیک‌ها و شیوه‌های به‌خصوصی است که تنها به دست پیامبر اکرم (ص) و جانشینان وی ـ که از هرگونه لغزش و اشتباه در امانند ـ عملی می‌شود. جهاد به زمان حضور معصومین (ع) اختصاص دارد و در زمان ما ـ که عصر غیبت امام معصوم (ع) است ـ واجب نیست. اما شکل دیگر مبارزه با دشمنان که «دفاع» نام دارد، حقّ مسلّم همه مسلمانان است که در هر زمان و هر جای عالم که مورد هجوم دشمنان قرار گرفتند یا آیین و مذهبشان به خطر افتاد، برای حفظ جان و حراست از آیین خود با دشمن بجنگند. در این درس، با اقسام و احکام این واجب الهی آشنا می‌شویم. اقسام دفاع: دفاع از اسلام و کشورهای اسلامی و دفاع از جان و حقوق شخصی. دفاع از اسلام و کشور اسلامی ـ اگر دشمن به کشورهای اسلامی هجوم آورد؛ ـ یا نقشه تسلط بر منابع اقتصادی یا نظامی مسلمانان را کشیده باشد؛ ـ یا برنامه سلطه سیاسی بر کشورهای اسلامی را داشته باشد؛ بر همه مسلمانان واجب است به هر شکل که می‌توانند در مقابل هجوم دشمنان بایستند و با نقشه‌های آنان مقابله کنند.

نظرات کاربران

ایران
۱۳۹۷/۰۶/۱۵

تو طاقچه رساله مراجع نیست؟

منـــــم غـــــلام رقیـــــه
۱۳۹۹/۰۳/۰۳

بسیار عالیه اللخصوص برای دوستانی که قصد ورود به حوزه علمیه دارند و امتحان دارند بهترین کار نگاه کردن حتی به صورت گذری است بر روی کتاب من که واقعا لذت بردم

محمد
۱۳۹۸/۱۰/۱۲

خیلی خوب و مفید.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است