با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آموزش احکام همراه با استفتائات مقام معظم رهبری

دانلود و خرید کتاب آموزش احکام همراه با استفتائات مقام معظم رهبری

۴٫۰ از ۶ نظر
۴٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آموزش احکام همراه با استفتائات مقام معظم رهبری  نوشته  محمدحسین فلاح‌زاده  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آموزش احکام همراه با استفتائات مقام معظم رهبری

«آموزش احکام همراه با استفتائات مقام معظم رهبری (مدّ ظله العالی)» نوشته محمدحسین فلاح‌زاده(-۱۳۳۸) است. این کتاب به احکام اجتهاد و تقلید، طهارت، نماز، روزه، اعتکاف، خمس زکات، امر به معروف و نهی از منکر و همچنین احکام خوردن و آشامیدن می‌پردازد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: با طلوع خورشید اسلام، تمام مذاهب و مکاتب، باطل و غیر قابل قبول است. در مرحله اوّل، پیامبراکرم (ص) و جانشینان وی برنامه‌های نجات‌بخش اسلام را برای مردم بازگو کرده و آنان را به پذیرش این آیین دعوت کرده‌اند. تلاش برای پیشبرد اسلام و مبارزه با کسانی که از پذیرش آن سر باز زده‌اند «جهاد» نام دارد و دارای تاکتیک‌ها و شیوه‌های به‌خصوصی است که تنها به دست پیامبر اکرم (ص) و جانشینان وی ـ که از هرگونه لغزش و اشتباه در امانند ـ عملی می‌شود. جهاد به زمان حضور معصومین (ع) اختصاص دارد و در زمان ما ـ که عصر غیبت امام معصوم (ع) است ـ واجب نیست. اما شکل دیگر مبارزه با دشمنان که «دفاع» نام دارد، حقّ مسلّم همه مسلمانان است که در هر زمان و هر جای عالم که مورد هجوم دشمنان قرار گرفتند یا آیین و مذهبشان به خطر افتاد، برای حفظ جان و حراست از آیین خود با دشمن بجنگند. در این درس، با اقسام و احکام این واجب الهی آشنا می‌شویم. اقسام دفاع: دفاع از اسلام و کشورهای اسلامی و دفاع از جان و حقوق شخصی. دفاع از اسلام و کشور اسلامی ـ اگر دشمن به کشورهای اسلامی هجوم آورد؛ ـ یا نقشه تسلط بر منابع اقتصادی یا نظامی مسلمانان را کشیده باشد؛ ـ یا برنامه سلطه سیاسی بر کشورهای اسلامی را داشته باشد؛ بر همه مسلمانان واجب است به هر شکل که می‌توانند در مقابل هجوم دشمنان بایستند و با نقشه‌های آنان مقابله کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
منـــــم غـــــلام رقیـــــه
۱۳۹۹/۰۳/۰۳

بسیار عالیه اللخصوص برای دوستانی که قصد ورود به حوزه علمیه دارند و امتحان دارند بهترین کار نگاه کردن حتی به صورت گذری است بر روی کتاب من که واقعا لذت بردم

محمد
۱۳۹۸/۱۰/۱۲

خیلی خوب و مفید.

ایران
۱۳۹۷/۰۶/۱۵

تو طاقچه رساله مراجع نیست؟

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۳/۳۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۹۳۴-۱۰-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۳۱۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۳/۳۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۹۳۴-۱۰-۹