با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
روانشناسی خود انگاره

دانلود و خرید کتاب روانشناسی خود انگاره

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب روانشناسی خود انگاره  نوشته  شروین وکیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب روانشناسی خود انگاره

«روان‌شناسی خودانگاره» نوشته شروین وکیلی(-۱۳۵۳) جامعه‌شناس و نویسنده است. گفته می‌شود در دوران مدرن انسان‌ها، جایگاه یگانه خویش را گم می‌کنند و «من» بودن آن‌ها در معرض پرسش قرار می‌گیرد. فوکو در نقدی این نکته را طرح کرده که پرسش اصلی مدرنیته جایگاه و موقعیت سوژه در زمان حال است. به عبارت دیگر، شالوده‌ی نگاه مدرن، رابطه‌ای است که «من» با «اکنون» برقرار می‌کند. از سوی دیگر، گیدنز جامعه‌شناسی را هم‌چون علمِ بررسی مدرنیته تعریف می‌کند. با جمع بستن دو نقل قول یادشده، می‌توان به تصویری دقیق‌تر از چشم‌داشت این نوشتار دست یافت. موضوع محوری این نوشتار همان مسأله‌ی محوری مدرنیته، یعنی سوژه در موقعیت «اکنون»، است. سوژه به عنوان هویتی روان‌شناختی، کالبدی زنده، و موقعیتی جامعه‌شناختی است که در اکنون، به مثابه عرصه‌ای از تلاقی گزینه‌های رفتاری، حضور دارد و در بستری برساخته از قدرت به انتخاب کردار خویش دست می‌یازد. این متن برای بررسی جایگاه سوژه، در تلاش بوده است تا داده‌های عصب‌شناسانه، روان‌شناسانه، جامعه‌شناسانه، زبان‌شناسانه، و تاریخی را در گستره‌ای وسیع با یکدیگر تلفیق کند از این رو، این نوشتار متنی میان رشته‌ای است که از تمام داده‌ها و کلیه‌ی شواهدی که به کار گشودن معمای سوژه بیاید بهره خواهد جست، بی‌توجه به این که داده‌ی مربوطه در رده‌بندی کلاسیک علوم چه جایگاهی دارد و در تیول کدام علم قرار می‌گیرد. متن کنونی تلاشی است برای صورت‌بندی مجدد مفهوم سوژه، و احیای آن به شکلی که در زمانه‌ی امروزین ما مورد نیاز و مطالبه است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Tiam
۱۳۹۶/۰۵/۱۱

متنی بسیار پیچیده و سنگین برای موضوعی که حتی به کمی از این پیچیدگی گفتار نیازی ندارد. کاش نویسنده توجه داشته باشد که برای افزایش ارزش متن به کلمات بزرگ و گنگ که خواننده را از درک محتوی بازمی دارد

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۳/۰۱
شابک‌‫‬‬‭۹۷۸-۹۶۴-۲۹۹۵-۱۷-۲
تعداد صفحات۳۱۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۳/۰۱
شابک‌‫‬‬‭۹۷۸-۹۶۴-۲۹۹۵-۱۷-۲

تجربه بهتر در اپلیکیشن