با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هنر و معماری اسلامی

دانلود و خرید کتاب هنر و معماری اسلامی

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هنر و معماری اسلامی  نوشته  اردشیر اشراقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنر و معماری اسلامی

«هنر و معماری اسلامی» نوشته رابرت هیلن‌برند، استاد دانشگاه ادینگبورگ است. او در این هنر در سده‌های اسلامی را مستقل از سلسله‌های فرمانروایی بررسی کرده است. برخی مقوله‌های هنری نظیر خوشنویسی و نساجی از ایام قدیم در بیشتر قلمرو اسلامی تولید می‌شد، اما اهمیت آنها در تمام مناطق و دوران‌ها یکسان نبود. از این رو عدم بررسی به عنوان مثال چوبکاری تولونی، سفالگری مغربی، منسوجات تیموری، فلزکاری اندلسی یا قرآن‌های عثمانی بدین معنا نیست که چنین مقوله‌هایی در آن دوران وجود نداشتند؛ بلکه بدان دلیل است که یا آثار آنها از میان رفته، یا دست‌آوردهای آن دوران نسبت به بقیه اهمیت کمتری داشته‌اند. به همین دلیل در این کتاب ترجیح داده‌ایم تا بحث را پیرامون آن مقوله‌های هنری که آثاری بیشتر و با کیفیت مطلوب‌تری از آنها باقی‌مانده، متمرکز کنیم. ترجیح داده‌ایم که چند اثر عمده را مشخص، و مفصل‌تر بررسی کنیم با امید به این که دریچه‌ای به مکاتب و سبک‌های آن دوران بگشاییم. لذا این کتاب بیشتر به بررسی نقاط اوج اختصاص یافته است و تلاش بر آن بوده که صرفاً برجسته‌ترین و شاخص‌ترین آثار - به جای تمام تولیدات هنری - را وجهه نظر خود قرار دهیم. همچنین هدف این کتاب بررسی مکاتب و سبک‌های مختلف هنر اسلامی در چهارچوب تاریخی بوده تا خواننده دیدی کلی، و نه منقطع، از یک دوره پیدا کند. این یک کتاب تخصصی نیست و مخاطب آن، عموم علاقمندان هستند. لذا این اثر صرفاً مقدمه‌ای است بر مبحث گسترده هنر اسلامی.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
چڪاوڪ
۱۳۹۷/۰۸/۲۰

هیلن براند علاوه بر نگارشِ کتاب «معماری اسلامی فرم، عملکرد و معنی» که توسط ناشرانِ «سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران» و «روزنه» به ترتیب با ترجمه اساتید بزرگ «ایرج اعتصام» و «باقر آیت الله شیرازی»، در اختیار دانش‌پژوهان

- بیشتر
me
۱۳۹۶/۰۸/۱۸

امکان ذخیره وجود ندارد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۵۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۳۴-۲۶۰-۹
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۵۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۳۴-۲۶۰-۹