با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
امام حسین (ع): آبروی همیشه تاریخ

دانلود و خرید کتاب امام حسین (ع): آبروی همیشه تاریخ

۴٫۵ از ۶ نظر
۴٫۵ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب امام حسین (ع): آبروی همیشه تاریخ  نوشته  عباس عطاری کرمانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب امام حسین (ع): آبروی همیشه تاریخ

«امام حسین (ع): آبروی همیشه تاریخ» نوشته‌ی دکتر عبّاس عطّاری کرمانی(-۱۳۱۹) است. این کتاب در خصوص امام حسین (ع) و قیام عاشوراست. در این کتاب نویسنده تلاش دارد تا در معرفی چهره اهل بیت و همچنین یاران امام حسین و بررسی ابعاد قیام عاشورا خوانندگان جوان را از منظری دیگر با این بزرگان و این واقعه مواجه کند. این کتاب به زندگی‌نامه حضرت علی(ع)، حضرت فاطمه(س)، امام حسن(ع)، امام حسین(ع)، حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) می‌پردازد و تلاش می‌کند وقایعی از عاشورا، حرکت کاروان اسرا به شام، قیام مختار ثقفی و قیام‌های پس از عاشورا را بیان کند. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: در عراق و عربستان اوضاع کاملاً عوض شده بود. عبیدالله زیاد به دست مختار کشته شد و سرش را برای امام سجاد (ع) فرستادند و عمربن‌سعد و پسرش به طرز فجیعی به قتل رسیدند. حرمله را مثله کردند و در آتش سوزاندند. خانه اشعث بن‌قیس را آتش زدند و خودش فرار کرد و در دشت عربستان مرد. در سال ۶۶ هجری دست انتقام از آستین مختار ثقفی بیرون آمد و با قیام خود قدرتی به هم زد که کسی قدرت فرار از چنگال انتقام وی را نداشت. مختار بن‌ابوعبید ثقفی عنوان خود را منتقم گذاشت و گفت از روزی که نطق زینب را شنیدم، تصمیم گرفتم تا قاتلان اباعبدالله حسین (ع) را به کیفر برسانم. ابراهیم بن‌مالک در سال ۶۷ هجری درست روز دهم محرم با سپاه خود عبیدالله بن‌زیاد را دستگیر و امر کرد سر از بدنش جدا کنید و سر او را برای مختار که در کوفه به خونخواهی امام قیام کرده بود، بفرستید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سپیده
۱۳۹۷/۰۱/۳۱

امام حسین ( ع): 💕💕💕💕 💕بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد💕 💕بر حذر باشید از ستم کردن بر کسی که جز خدا کسی را ندارد💕 💕اگر حوادث سه گانه ی فقر، بیماری و مرگ وجود نداشت، انسان در برابر

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
روان شناسان متفقاً بر این عقیده‌اند که آشنایی اولیه با مبانی عقیدتی از دو سالگی است. به عنوان مثال کودک از همین مرحله سنی با توجه به شرایط محیط خانواده و جامعه با نماز آشنا می‌شود. تقلید حرکات و شیوه اجرای آن مراسم، زمینه آشنایی با این امر عبادی را به وجود می‌آورد. بهترین راه استفاده از این مرحله سنی آموزشهای مذهبی است زیرا زمینه‌ساز مراحل دیگر رشد سنی کودک خواهد بود. بی‌توجهی محیط خانواده نسبت به این امر و عدم استفاده از اصول تشویقی و نادیده گرفتن شرایط عقیدتی در کانون خانواده، این مرحله را نفی و آموزشهای مذهبی را در مراحل دیگر با مشکل روبه رو خواهد ساخت.
مادر بزرگ علی💝
با توجه به استقلال فکری در دوره نوجوانی، ایجاد بینش مذهبی اصیل باید با بصیرت همراه باشد و قرآن نیز رمز دعوت انبیا را بر این اساس بیان می‌کند و می‌گوید انبیا بر اساس بصیرت، انسانها را به سوی خداوند دعوت می‌نمایند. «قُلْ هذه سبیلی ادعو اِلی اللّه علی بَصیرةٍ» از نظر قرآن کریم، بصیرت همان ایجاد معرفت و بیداری فطری است که می‌تواند شناختی باطنی و اصیل را در انسان ایجاد نماید.
مادر بزرگ علی💝
فرهنگ ایرانی راه شناخت زندگی را بهتر به دنیا عرضه کرده است، زیرا فرهنگ ایرانی اعتقاد دارد همه انسانها را باید شریک در انسانیت به شمار آورد و با اندیشه‌ها و عقاید آنان با سعه صدر و احترام برخورد کرد و از دست زدن به خشونت پرهیز نمود، مگر آنجا که مقدسات و عوامل اصلی و اساسی و اعتقادی مورد هجوم باشد. در آنجا نیز ابتدا پند و موعظه و آن‌گاه حدید را به میدان آورد.
مادر بزرگ علی💝

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۹۹ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۳۹۰-۹۰-۳
تعداد صفحات۳۹۹صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۳۹۰-۹۰-۳