با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نردبانی به آسمان (چهل راه عملی برای نذر)

دانلود و خرید کتاب نردبانی به آسمان (چهل راه عملی برای نذر)

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نردبانی به آسمان (چهل راه عملی برای نذر)  نوشته  مرجان بیات  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نردبانی به آسمان (چهل راه عملی برای نذر)

«نردبانی به آسمان (چهل راه عملی برای نذر)» به قلم مرجان بیات (-۱۳۵۹)، مجموعه‌ای از چهل روش عملی برای انجام نذرهای مختلف است. در بخشی از مقدمۀ این کتاب می‌خوانیم: «نذرکردن بخش پررنگی از هویت ایرانی‌اسلامی ماست. در هر خانوادۀ ایرانی مراسم مربوط به نذر و نذری حداقل یک بار در سال، همۀ اعضای خانواده را مشغول می‌کند. هرکس باتوجه‌به بضاعتی که دارد، قرار می‌گذارد که در صورت برآورده‌شدن حاجتش کاری انجام بدهد. برخی به پختن غذای نذری روی می‌آورند و برخی دیگر نذورات خودشان را صرف خیریه‌ها می‌کنند. خوب که دقت کنیم، می‌بینیم که بخشی از افراد دور و بر به‌سبب برخی مشکلات از قبیل بیماری، بیکاری و... بضاعت کافی ندارند و اگر حافظۀ خوبی هم داشته باشیم، این حدیث نبوی به‌خاطرمان می‌آید که فقر همسایۀ دیواربه‌دیوار کفر است. ما می‌توانیم با نذرهایمان به همدیگر کمک کنیم. می‌توانیم تلاش کنیم تا حداقل در اطرافیان خودمان هیچ کودکی بی کتاب و هیچ بیماری بدون دارو نماند و هیچ سفره‌ای از نان خالی نباشد. بیایید سعی کنیم با نذرهایمان گرهی از مشکلات هم باز کنیم و به بهزیستیِ همدیگر کمک کنیم.»
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
پلۀ هجدهم: نانوایی در بعضی از نانوایی‌های حاشیۀ شهر بعضی افراد نیازمند هستند که حساب دفتری دارند. نذر کنید به یک نانوایی بروید و پول تعدادی نان را بپردازید. خوب است به نانوا بگویید تعدادی نان را به‌صورت صلواتی به مشتریانش بدهد. این کار را می‌توانید با نیت خیرات اموات هم انجام دهید؛ چه بهتر که در محلۀ خودتان چنین کاری انجام دهید.
مادر بزرگ علی💝
بعضی از خانواده‌ها به‌حدی نیازمندند که نمی‌توانند برای کودکانشان شیرخشک تهیه کنند. به‌جز خانواده‌های نیازمند، شیرخوارگاه‌ها و محل نگهداری یتیمان هم بیشتر مواقع به شیرخشک نیاز دارند. نذر کنید چند قوطی شیرخشک برای یک کودک نیازمند تهیه کنید.
مادر بزرگ علی💝
ما می‌توانیم با نذرهایمان به همدیگر کمک کنیم. می‌توانیم تلاش کنیم تا حداقل در اطرافیان خودمان هیچ کودکی بی‌کتاب و هیچ بیماری بدون دارو نماند و هیچ سفره‌ای از نان خالی نباشد. بیایید سعی کنیم با نذرهایمان گرهی از مشکلات هم باز کنیم و به به‌زیستیِ همدیگر کمک کنیم.
مادر بزرگ علی💝
پلۀ سی‌ودوم: ترک رفتار بد اگر رفتار بدی دارید که دیگران را ناراحت می‌کند، مثل خشم یا ارتکاب گناهی مانند دروغ‌گویی، نذر کنید تا آن رفتار بد و آن گناه را ترک کنید. نذرهایی چنین، از شما انسان بهتری می‌سازد.
مادر بزرگ علی💝

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۴۲۴-۶-۸
دسته بندی
تعداد صفحات۵۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۴۲۴-۶-۸