با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زیبای خفته

دانلود و خرید کتاب زیبای خفته

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زیبای خفته  نوشته  جبران خلیل جبران  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب زیبای خفته

«زیبای خُفته»، نوشته‌ی جبران خلیل جبران(۱۸۸۳-۱۹۳۱) نویسنده و شاعر آمریکایی لبنانی‌تبار است. این کتاب متن دوزبانه‌ای از دست‌نوشته‌ها و عاشقانه‌های نوشته‌ی جبران خلیل جبران است. نوشته‌ای از این کتاب درباره‌ی ازدواج اینگونه است: بگذارید بینِ با هم بودنِ‌تان، اندکی فاصله باقی بماند. بگذارید نسیم‌های آسمانی، در میانِ شما به رقص درآیند. * * * به هم عشق بورزید، اما از عشق، بَند نسازید. بهتر آن است که عشق، دریایی باشد موّاج و دو ساحل وجود شما را به هم بپیوندد. جامِ یکدیگر را پر کنید، اما هرگز از یک جام ننوشید. نانِ خود را با معشوقِ خود تقسیم کنید، اما هرگز از یک گرده‌یِ نان نخورید. با هم آواز بخوانید، برقصید و شادمانی کنید، اما تنهایی را از هم نستانید، همان‌گونه که تارهای چنگ تنها هستند، گرچه به یک آهنگ مترنم‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
غریبه
۱۳۹۶/۰۲/۱۰

نمونش رو خوندم ، به نظر یه قسمتهایی از کتاب پیامبر رو جمع آوری کرده ، کلا کتابهای خلیل جبران به پنجاه تا شکل چاپ شده ، باید تو خریدش دقت کنید.

🌻سپیده 🌻
۱۳۹۶/۰۲/۰۹

به به "جبران خلیل جبران"👌 طاقچه تو بی نظیری👏👏👏

Mkmk
۱۳۹۶/۰۲/۱۰

بسیار زیباست این اثر

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
عشق، همان‌طور که تاج بر سرتان می‌گذارد، بر صلیب‌تان نیز می‌کشد. عشق، همان‌طور که شما را می‌پروراند، شاخ و برگ‌تان را نیز می‌زند و هَرَس می‌کند.
alireza pourakbar
عشق، همان‌طور که از تنه‌یِ ستبرتان بالا می‌رود و نازک‌ترین شاخه‌هاتان را، که در آفتاب می‌لرزند، نوازش می‌کند، به ریشه‌هاتان نیز فرود می‌آید و آن‌ها را که در خاک چنگ انداخته‌اند، می‌لرزاند. عشق با شما چنین می‌کند تا رازهای دلِ خود را بدانید، و بدین‌سان، به پاره‌ای از قلبِ بزرگِ زندگی بدل شوید.
alireza pourakbar

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۵۲۱۹-۵۶-۲
تعداد صفحات۱۴۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۱/۰۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۵۲۱۹-۵۶-۲