با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کلیدهای رفتار با کودک دوساله اثر مگ  زویبک

دانلود و خرید کتاب کلیدهای رفتار با کودک دوساله

۴٫۱ از ۳۶ نظر
۴٫۱ از ۳۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای رفتار با کودک دوساله  نوشته  مگ  زویبک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیدهای رفتار با کودک دوساله

«کلیدهای رفتار با کودک دوساله» نوشته مگ زویبک، پرستار و روانشناس کودک است. بچه‌های دوساله واقعا هیجان‌انگیز و دوست‌داشتنی هستند، و حداقل بعضی از اوقات می‌توان از مصاحبت با آنها لذت برد. در این کتاب با تغییرات فراوان کودک دوساله‌تان طی سالی که پیش رو دارد، آشنا می‌شوید. بخش اول، «فرزند دوساله شما چگونه رشد و تغییر خواهد کرد»، رشد و تغییر او را در رابطه با شما، در نحوه تفکر و روش استفاده او از حواس و مهارتهای جسمی خود برای یادگیری، توصیف می‌کند. این فصل، شامل کلیدهایی است که تأثیر مراحل رشد فرزندتان را در رفتار او طی این فعالیتهای روزمره بررسی می‌کند. هر یک از کلیدهای این بخش را می‌توانید به صورت مستقل مطالعه کنید، اما اگر همه کلیدهای آن را بخوانید، بر توانایی شما در درک فرزند دوساله‌تان خواهد افزود. روند رشد بچه‌ها با یکدیگر متفاوت است و در هر کودکی جنبه‌های گوناگون رشد، تأثیرات متفاوتی بر هم می‌گذارند. مراحل رشد کودکان گاهی به صورت جهشی و گاهی به صورت گامهای بسیار کوچک طی می‌شوند. بخش دوم، «سبک مزاجی»، تفاوتهای رفتاری گوناگون بچه‌ها را با ذکر جزییات آن توصیف می‌کند. همه دوساله‌ها در نهایت مراحل رشد یکسانی را پشت سر می‌گذارند اما هر کدام، این مرحله را با روشی منحصر به‌فرد طی می‌کنند. اگر بیاموزید که سبک فرزند خود را درک کنید از متفاوت بودن او با بچه‌های دیگر و با خودتان کمتر احساس ناراحتی خواهید کرد. در بخش سوم، «رفتارها و بدرفتاریهای نوعیِ دوساله‌ها» ، درباره رفتارهای گوناگونی که می‌توانید طی سال آینده از فرزند خود انتظار داشته باشید، می‌خوانید. این بخش به شما می‌گوید که رفتارها و بدرفتاریهای فرزندتان چگونه قسمتی از مراحل رشد او را تشکیل می‌دهد و راهکارهایی را به شما می‌آموزد تا بتوانید از پس چالشهایی که این دوره نه چندان وحشتناک در زندگی شما ایجاد می‌کند برآیید و از آنها لذت ببرید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۷)
t.r
۱۳۹۷/۱۱/۱۴

کتاب بسیار کاربردیه در دوسالگی خیلی موقعیتهای پرتنش و نگران کننده پیش میاد و در اغلب موارد سردرگم هستی که چه واکنش درستی باید در برابر رفتار کودک نشان بدی این کتاب راهنمای خیلی خیلی خیلی خوبیه با مثال های عینی به

- بیشتر
اُمِّ فاطمه
۱۳۹۸/۰۳/۲۷

کتاب خوبی بود☺ نکاتی رو که بیان کرده کاربردی هستند و شناخت خوبی رو از یک کودک دوساله به مادران میده😊

farez
۱۴۰۰/۰۸/۲۳

وقتی به سفارش دوستی این کتابو گرفتم گمان نمیکردم روشهاش کاربردی و عملی باشه...اما برخلاف تصورم در خیلی از مواقع حرفهای درستی رو میزد و من در کمال ناباوری میفهمیدم چقدر اشتباه رفتار میکردم. راستش همه ی ما والدین بصورت

- بیشتر
Aseman
۱۳۹۹/۰۹/۱۵

کتابی بسیار عالی و به تمامی پدر و مادرهایی که بچه دوساله دارند توصیه میکنم حتما یکبار مطالعه کنند. من بچه دوساله دارم که خیلی از ویژگی هاشو تو این کتاب بیان کرده بود و من تازه متوجه شدم خیلی از

- بیشتر
saeedeh
۱۳۹۹/۰۵/۱۲

خیلی کتاب خوب و کاربردی‌ای هست. واقعا خیلی به من کمک کرده.

کاربر ۲۰۵۹۸۹۳
۱۳۹۹/۰۵/۱۱

از نظر من که عالیه . روی داداش کوچیکم جواب داده

درتکاپو...
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

کتاب عالی بود در واقع از خوندنش لذت بردم ساده و روان و کاربردی خیلی از روش هایش به نظر ساده میان، اما کادبردی بود، من زود نتیجه گرفتم!

nemati
۱۳۹۸/۰۸/۱۳

دوستانی که واسه دانلود مشکل داشتن، منم امکان دانلود نداشتم، به پشتیبانی پیام دادم، رفع شد مشکل

butterfly
۱۳۹۸/۰۷/۲۷

واقعا عالی و کاربردی. شدیدا توصیه می شود

زیبا
۱۴۰۱/۰۳/۱۱

بعضی از مطالب دیگه استفاده نمیشه اما در کل کتاب کاربردی و خوبیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷۶)
کودکان دوساله بسیاری از اوقات یک سؤال تکراری را پشت سرهم می‌پرسند و والدین فکر می‌کنند لابد پاسخ آنها رضایت‌بخش نبوده است. اما گاهی از اوقات دوساله‌ها سؤالی را صرفا به این دلیل تکرار می‌کنند که از پاسخی که بار اول به آنها دادید خوششان آمده و از گفتگو با شما نیز لذت می‌برند!
نرگس
وقتی فرزندتان بدرفتاری می‌کند، به جای توبیخ‌کردنش سعی کنید توجه او را به سویی دیگر هدایت کنید. به جای اینکه تنها کارهایی را به او گوشزد کنیم که می‌خواهیم انجام ندهد، بهتر است کارهایی را به او بگوییم که می‌خواهیم انجام بدهد.
درتکاپو...
اگرچه کودک دلبند شما ظاهرا به توضیحات شما گوش داده یا حتی آنها را تکرار می‌کند، ولی زمانی قادر به درک و فهم موضوعی می‌شود که آن را به طور مستقیم تجربه کند. مثلاً ممکن است برای او توضیح بدهید که اگر آب‌میوه‌اش را بیندازد، زمین کثیف می‌شود یا اگر لیوان را بیندازد و زمین کثیف شود شما از تمیز کردن آن ناراحت می‌شوید، یا اگر لیوان خود را بیندازد دیگر به او آب‌میوه نمی‌دهید. فرزندتان به‌دقت گوش می‌دهد اما باز هم آزمایش می‌کند تا تجربه کند که آیا همه آنچه را به او گفته‌اید حقیقت دارد یا نه!
zolfaqari
بسیاری از اوقات حتی خودش هم نمی‌داند از شما چه می‌خواهد. بسیاری از اوقات، شما نیز نمی‌دانید که باید بایستید یا رها کنید. باید تجربه بیاموزید، چون هر کودک و هر خانواده‌ای متفاوت است.
zahra gol
وقتی فرزندتان به دوسال‌ونیمگی نزدیک می‌شود، ممکن است ببینید که صحنه‌هایی از زندگی روزمرّه خود را اجرا و گاهی نقش والدین خود را بازی می‌کند.
mb
دوساله‌ها به تدریج خود را به صورت اشخاصی مهم و جدا از والدین خود می‌بینند و اغلب استقلال خود را طوری ابراز می‌کنند که قلدرمآبانه به نظر می‌رسد یا دیگران را عصبی می‌کند؛ همان خصوصیاتی که دوساله‌ها را شیرین و دوست‌داشتنی می‌کند می‌تواند سبب شود والدین در پایان روز از خستگی غش کنند!
سادات
خلق همه بچه‌های دوساله بعضی از روزها طوری است که همکاری نمی‌کنند. شاید مجبور بشوید انتخاب کنید صورت او را بشویید یا سلامت روانی خود را حفظ کنید! در چنین روزهایی اگر ظاهر فرزندتان نامرتب است نگران نباشید. نامرتب بودن هیچ آسیبی به او نمی‌زند. رابطه شما با او در زمینه‌های دیگر بسیار مهم‌تر از مرتب بودن ظاهر اوست.
سادات
هنگامی که فرزندتان با این حسها آشنا می‌شود، خوب است درباره پوشکهای کثیف او چیزی نگویید. کودک دوساله احساس می‌کند که آنچه در پوشک خود گذاشته است بخشی از وجود اوست. اگر اخم کنید و از تعویض پوشک کثیف او شکایت کنید، ممکن است این‌طور برداشت کند که از او نیز خوشتان نمی‌آید. در عوض، هنگامی که به شما می‌گوید که باید عوض شود، او را تحسین کنید و اگر در موقع عوض‌کردن، خودش پوشک را آورد یا با شما همکاری کرد به او آفرین بگویید. نظر مثبت خود را درباره بچه‌های بزرگ‌تری که از توالت استفاده می‌کنند و شورت می‌پوشند اعلام کنید. اما از بچه‌های نوپایی که پوشک دارند، انتقاد نکنید چون فرزندتان نگران این می‌شود که درباره او هم چنین نظری داشته باشید.
Helia t
در گذشته، والدین معتقد بودند که کودکی که زود از کهنه گرفته می‌شد یا بسیار باهوش بود یا والدین باعرضه‌ای داشته است. اکنون می‌دانیم که رفتارهای کودک در این خصوص به هوش او ربطی ندارد و اگر قبل از اینکه کودک آمادگی استفاده از توالت را پیدا کند به او فشار بیاورند، این امر سبب می‌شود که او شورش و در برابر آموزش مقاومت کند، به طوری که اگر از ابتدا صبر می‌کردند کودک آمادگی پیدا کند، کار آموزش او زودتر به نتیجه می‌رسید.
zahra gol
بچه‌های دوساله در هر دوره بیست‌وچهارساعته حدودا به سیزده ساعت خواب نیاز دارند.
mb

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۱۲/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۵۹-۵‮‬‮‬‬
تعداد صفحات۲۰۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۱۲/۰۲
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۵۹-۵‮‬‮‬‬