دانلود و خرید کتاب رهایی از شاوشنک استفن کینگ ترجمه علی کاوسی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب رهایی از شاوشنک اثر استفن کینگ

کتاب رهایی از شاوشنک

نویسنده:استفن کینگ
امتیاز:
۳.۰از ۱ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب رهایی از شاوشنک

کتاب رهایی از شاوشنک نوشتهٔ استفن کینگ و ترجمهٔ علی کاوسی است. انتشارات آذرکلک این رمان معاصر آمریکایی را روانهٔ بازار کرده است.

درباره کتاب رهایی از شاوشنک

رمان رهایی از شاوشنک حاوی داستان زندگی بانک‌دار جوانی است که به اتهام قتل همسر خود به حبس ابد در زندان ایالتی شائوشنک محکوم شده است. او که خود را بی‌گناه می‌داند، تلاش می‌کند ‌خود را با شرایط سخت زندان و مزاحمت‌هایی که برای او ایجاد می‌شود وفق دهد. این رمان در زندانی در آمریکا می‌گذرد. «اندی دوفرین» نام این بانکدار جوان است. او تأکید می‌کند که این جرمی است که مرتکب نشده، اما قاضی تشخیص می‌دهد که او گناهکار است. او سال‌های متعددی را در این زندان می‌گذراند درحالی‌که تنها سرگرمی‌اش دست‌وپنجه نرم‌کردن با افرادی از پایین‌ترین طبقهٔ جامعه است؛ کسانی مثل قاتل‌ها که مدام او را اذیت می‌کنند. «آلیس بوید رِدینگ» یکی از زندانی‌های سیاه‌پوست و راوی داستان است که به این مشهور است که می‌تواند هر چیزی را در زندان فراهم کند. او کسی است که اندی دوفرین بعد از چند ماه بیش از ۲ کلام با او صحبت می‌کند و از او یک نوع چکش مخصوص می‌خواهد. ردینگ ابتدا فکر می‌کند که اندی برای فرار از زندان این چکش را می‌خواهد، ولی پس از دیدن اندازهٔ چکش متوجه می‌شود که بسیار کوچک است و برای شکستن سنگ‌های کوچک طراحی شده است. ردینگ، راوی فیلم روایت می‌کند که سوراخ‌کردن دیوار زندان با این چکش ۶۰۰ سال زمان می‌برد. بعدها اندی از ردینگ درخواست پوستری بزرگ از ریتا هیورث، بازیگر زن مشهور را می‌کند و آن را به دیوار سلول خود می‌آویزد. وقتی رئیس زندان از سلول اندی بازرسی می‌کند، چون می‌بیند انجیل در دست اندی است، او را به خاطر چسباندن آن پوستر بر روی دیوار می‌بخشد؛ سپس به انجیل اشاره می‌کند و می‌گوید «رستگاری در این کتاب نهفته است». اندی در حال انجام چه کاری است؟ این رمان را بخوانید تا بدانید. رستگاری در شاوشنک (The Shawshank Redemption)، فیلمی آمریکایی در ژانر درام به نویسندگی و کارگردانی «فرانک دارابونت» است که بر پایهٔ همین رمان ساخته شده است. مورگان فریمن در این فیلم سینمایی مشهور نقش‌آفرینی کرده است.

خواندن کتاب رهایی از شاوشنک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر آمریکا و قالب رمان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره استفن کینگ

استیوِن اِدْوین کینْگ (استفن کینگ) در سال ۱۹۴۷ میلادی در پورتلند در آمریکا متولد شد. پدر و مادر او با هم اختلافات بسیاری داشتند. روزی پدر استیفن به‌بهانهٔ خرید سیگار، خانه را برای همیشه ترک کرد. مادر، استیفن و برادرخوانده‌اش «دیوید» را به‌تنهایی و با مشقت بسیار بزرگ کرد. استیون در سال ۱۹۵۹ پس از نوشتن مقاله‌ای برای یک روزنامهٔ محلی کم‌تیراژ به نویسندگی علاقه‌مند شد. او درمورد برنامه‌های تلویزیونی نقد و مقاله نوشت. رفته‌رفته داستان‌های کوتاه آغازین خود را به ۳۰ سِنت به آدم‌های محلی فروخت. بعضی از داستان‌ها را نیز به هم‌شاگردی‌های مدرسه می‌فروخت که معلم‌ها پس از آگاهی از جریان مانعش شدند. بیشتر آثار ابتدایی این نویسنده، علمی - تخیلی بودند. پس از خواندن مجلات ترسناکِ خاله‌اش، در سال ۱۹۵۹ به ژانر وحشت علاقه‌مند شد. او از نویسندگانی همچون هاوارد فیلیپس لاوْکرَفْت، رابِرتْ بلاچ وجک فینی الهام گرفت و سپس داستان ترسناک I Was a teenage GraveRobber را نوشت.

استیفن در سال ۱۹۶۷ که توانست داستان «کف شیشه‌ای» را چاپ کند، مسیر زندگی‌اش تغییر کرد و از سال دوم دانشگاه شروع به نوشتن مقالات هفتگی برای روزنامهٔ دانشگاه کرد. استیون در فعالیت‌‌های سیاسی - دانشجویی نیز شرکت می‌کرد. او یکی از اعضای تشکل‌های دانشجویی بود؛ ابتدا با این عقیدهٔ محافظه‌کارانه که جنگ با ویتنام برخلاف قانون اساسی است و سپس در مقام یکی از حامیان فعال جنبش ضدجنگ در دانشگاه اورونو. او در سال ۱۹۷۰ در رشتهٔ زبان انگلیسی لیسانس گرفت. پس از ازدواج، وضع مالی خوبی نداشت و نتوانست به‌دلیل فشار خون، قدرت بینایی ضعیف، کف پای صاف و قدرت شنوایی ضعیف، کار متناسب با رشته‌اش پیدا کند. او کارگر یک کارخانهٔ تولید مواد شوینده شد. او اولین داستان کوتاهش را پس از فراغت از تحصیل نوشت و پس از ازدواج هم تعداد بسیاری از این داستان‌ها را فروخت. در سال ۱۹۷۳ بالأخره یکی از داستان‌های بلند استیون با عنوان «کری» فروش خوبی داشت و استیون بالأخره دست از کارهای جانبی کشید و نویسنده‌ای تمام‌وقت شد. موضوعاتی از قبیل ترس‌های شبانگاهی، ارواح شیطانی، بیماران روانی خودآزار و دگرآزار ساختار اصلی بیشتر داستان‌های استیفن کینگ را تشکیل می‌دهد؛ در حقیقت کینگ به نویسندهٔ داستان‌های ترسناک مشهور است. بر اساس بسیاری از داستان‌های استیفن کینگ فیلم ساخته شده است. داستان‌های مشهوری مانند مسیر سبز، درخشش، منطقهٔ مرده و رهایی از شاوشنک، کری و کریستین.

نظرات کاربران

kasra.84
۱۴۰۲/۱۰/۱۹

به نام خدا نمره کتاب : 3.5 از 5 کتاب راجب شخصی(اندی دوفرین) بود که بخاطر قتل انجام نداده به حبس ابد محکوم شده بود و راوی داستان(رد) خود نیز بخاطر قتل به حبس ابد محکوم شده و به بهترین

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۹۳۱٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۹

تعداد صفحه‌ها

۱۶۴ صفحه

حجم

۹۳۱٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۸۹

تعداد صفحه‌ها

۱۶۴ صفحه

قیمت:
۲۹,۰۰۰
تومان