با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب راهنمای کامل والدین (جلد ۱) اثر رابین  گلداستینoff

کتاب راهنمای کامل والدین (جلد ۱)

نویسنده:رابین گلداستینجنت گالانتمترجم:مینا اخباری آزادانتشارات:انتشارات صابرینسال انتشار:۱۳۸۹تعداد صفحه‌ها:۲۵۷ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۷از ۳ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۸۹

تعداد صفحه‌ها۲۵۷ صفحه

معرفی کتاب راهنمای کامل والدین (جلد ۱)

«راهنمای کامل والدین» (جلد ۱) پاسخ به رایج‌ترین پرسش‌های والدین از تولد تا پنج سالگی نوشته دکتر رابین گلداِستین(-۱۹۷۶) و با همکاری جَنت گالانت است. نویسنده در بخشی از مقدمه کتاب آورده است: کتاب راهنمای کامل والدین به پرسش‌هایی پاسخ می‌دهد که بسیاری از والدین طی بیست سال کار، از من به عنوان مشاور و پژوهشگر والدین در زمینه رشد دوران کودکی پرسیده‌اند. این پاسخ‌ها می‌تواند شکافی را که میان منابع سنتی نصیحت و اطلاعات مربوط به خانواده و افراد صمیمی در یک خانه به‌وجود آمده، پر کند. راه‌حلهای این کتاب در ارتباط با شناخت تفکر کودکان و بر اساس کارهای ژان پیاژه۸، پژوهشگر مشهور در زمینه رشد کودک است. همچنین مطالعه این کتاب تا حدّ زیادی به شما آرامش‌خاطر مضاعفی می‌دهد. همچنان که با تجربه‌های واقعی و مراحل قابل پیش‌بینی رشد آشنا می‌شوید، متوجه می‌شوید که اغلب رفتارهای کودکتان کاملاً طبیعی است. همه کودکان نوپا با اراده‌اند؛ همه بچه‌های هفت‌ساله به یادآوریهای مکرر نیاز دارند؛ و همه بچه‌ها در اوان نوجوانی روحیه‌ای متغیر دارند. با کسب این اطلاعات می‌توانید انتظارات خود را واقعی کنید. سپس بسیاری از تضادهایی را که ناشی از توقعات موجود است کنار خواهید گذاشت. به‌طور مثال، اینکه کودک سه‌ساله شما مانند کودکی چهار یا پنج‌ساله رفتار کند، یا اینکه فرزند دوازده‌ساله‌تان با همسالان خود مانند یک فرد بالغ برخورد و قضاوت داشته باشد. این کتاب شما را تشویق می‌کند وقت بیشتری را با کودک خود بگذرانید، به حرفهایش گوش کنید، محدودیتهایی برایش قائل شوید، و به او علاقه نشان دهید. او به هر طریق و در هر مرحله‌ای، از عشق و نقش فعالانه شما نفع خواهد برد. حتی اگر دیگران سهم بیشتری در مراقبت از او دارند، اما مسئولیت پرورش و تربیت او حقیقتا برعهده شماست. به همین دلیل، پاسخ‌هایی که در کتاب راهنمای کامل والدین لحاظ شده، خطاب به شما به عنوان یک والد است.

نظرات کاربران

majid raeisi
۱۳۹۶/۰۵/۰۴

😗

آلاله
۱۴۰۰/۰۲/۰۶

من فکر میکنم این یک کتاب کاربردی نیست و در اکثر موارد راهکاری ارائه نمیده و در موضوعات مختلف تعدادی نظریه بیان میکنه و مثلا در مورد موضوع شیردادن ۳یا ۴ نظر متفاوت رو بیان میکنه و در انتها من

- بیشتر
nedaomumi
۱۳۹۶/۰۲/۲۸

به نظر م کتاب خوب و کاربردیی هست

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است