با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نابغه دیوانه

دانلود و خرید کتاب نابغه دیوانه

۳٫۳ از ۷ نظر
۳٫۳ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نابغه دیوانه  نوشته  گیتی شهیدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نابغه دیوانه

«نابغه دیوانه» نوشته رندی گیج(-۱۹۵۹)، نویسنده و کارآفرین آمریکایی است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: ما کارآفرینان برای تغییر اوضاع، طبق قوانین خود زندگی کردن و از همه مهم‌تر، خلق چیزهای جدید آفریده شده‌ایم. مهم‌ترین نبوغ ما به قسمت آفرینش مربوط می‌شود. به همین دلیل محصول استیو جابز با پیش‌بینی عالی در بازار جا می‌افتد. ما بیشتر به مسائل مربوط به تجارت اهمیت می‌دهیم تا به جام قهرمانی و اغلب وقتی رقابت قهرمانی کیک‌استارتر۱ پیش می‌آید بیشتر گیج می‌شویم. ما نبوغ را در عمل می‌بینیم. من حین تماشای فیلم «پیش از فرا رسیدن شب» به همه این‌ها فکر کردم، فیلم باشکوهی که براساس کتاب عالی رونالد آدناس ساخته شده بود، نابغه‌ای که موهبت‌های یک نفر دیگر را به نمایش گذاشت. وقتی به این گونه کتاب‌ها یا فیلم‌ها بر می‌خورید کاری از شما ساخته نیست، جز این‌که چیزی شگفت‌انگیز بیافرینید. چیزی که تفاوت ایجاد کند. خواهید دید که کتاب به سه بخش تقسیم شده است: بخش اول نگاهی دارد به چگونگی رسیدن ما به موقعیت کنونی! این‌که چطور هم‌گرایی باورها و قیاس‌های انتقاد‌آمیز منفی و تفکر گلّه‌ای هوشیاری ما را مسموم کرد و اجازه داد میانه‌رو شویم. بخش دوم برخی از پیشرفت‌های بزرگ و وابسته به تحولات عظیم را که در دهۀ آینده با آن روبه‌رو خواهیم شد، کشف می‌کند. ما مکانی خاص را انتخاب کرده، آینده را پیش‌بینی نموده و چالش‌های موجود آن را شناسایی می‌کنیم تا بزرگ‌ترین فرصت‌ها برای ما آشکار ‌شوند. در بخش سوم مجموعه‌ای متشکل از ایده‌های بیدارکننده فکری ارائه می‌شود که شما را مجبور می‌کند به تفکر خود بیندیشید. هر بخش را در لحظه‌ای که به آن نیاز داشتید مطالعه کنید. اما بدانید که در هر سه بخش یک نکته مشترک وجود دارد: این حقیقت که چگونه بیندیشیم تا کارآفرینی موفق شویم؟

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Ronika
۱۳۹۶/۰۷/۲۹

بخش اول کتاب خیلی خوب بود نکته های خوبی گفته اما هرچی پیش رفته پر شده از حرف های بی ربط، من 50 صفحه رو مجبور شدم تند تند رد کنم فقط صفحه سیاه کرده هیچ حرف با ارزشی نزده.

- بیشتر
حسین - د
۱۳۹۵/۱۰/۲۸

سلام بر فرهیختگان کتاب خوان کتاب ((احتیاط در ریسک کردن است)) رو از رندی گیج خواندم. برایم جذاب بود. به نظرم کتابهای دیگه ای ازش باشه خوبه. ایده های خوبی توی اون کتاب مطرح می کنه و ما رو به فکر

- بیشتر
Dare Pit
۱۴۰۰/۰۳/۱۶

نابغه ای به اسم عمو جانی!

hosein
۱۳۹۶/۱۱/۲۸

درست شد ممنون

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
اگر از صد نفر بپرسید متضاد کلمه‌ موفقیت چیست به احتمال زیاد ۹۹ درصد می‌گویند: «شکست»، اما این دروغی بزرگ بیش نیست. متضاد کلمۀ‌ موفقیت، میانه‌روی و تلاش‌نکردن است. شکست نقطه‌ مقابل موفقیت نیست، بلکه بخش جدانشدنی و سازه ضروری آن است. هیچ هدفی بدون شکست ارزش دستیابی ندارد. در حقیقت، هرچه شانس شکست بیشتر باشد، رسیدن به آن هدف شگفت‌انگیزتر است. شکست‌ها به بن‌بست منتهی نمی‌شوند (مگر این‌که تسلیم شوید و آن‌گاه ماجرای شما به پایان می‌رسد). کارآفرینی که اشتباه نکند به چیزی نمی‌رسد. سریع‌ترین راه موفقیت آزمایش‌کردن و سریع شکست‌خوردن است. شکست‌ها چالش‌های زودگذرند. به شما درس می‌دهند و راهبردهای شما را اصلاح می‌کنند و ویژگی‌های لازم برای کارآفرین موفق‌شدن را در شما پرورش دهند.
Ronika
مقدمه‌چینی‌های پنج‌دقیقه‌ای بخش اعظم جلسه را هدر می‌دهند. جمع همیشه از رهبر پیروی نمی‌کند. گاهی از اولین کسی که صحبت می‌کند، تبعیت می‌کند.
Mohsen7080
بودا چیزی دربارۀ ویروس‌های ذهنی نشنید و نظری هم دربارۀ آن‌ها نداشت. با وجود این برخی از قدرتمندترین ویروس‌ها را به وجود آورد که تا امروز هم به قوت خود باقی‌اند. گفت: «هر مطلبی را که در جایی خواندی یا از کسی شنیدی باور نکن، حتی اگر من آن را گفتم؛ مگر این‌که با عقل سلیم و منطق خودت سازگار باشد.»
جهانی
هر پیشرفت یا نوآوری بزرگ دوبار آفریده می‌شود‌ ـ ابتدا در ذهن انسان بابصیرت و سپس در دنیای واقعی.
جهانی
نوآوری و مفاهیم واقعیِ موفقیت فقط زمانی کارآمد هستند که شجاعت بازگشت به نقطه شروع و تجسم واقعیتی را که هرگز پیش از این‌ وجود نداشته، داشته باشیم؛ یعنی نبوغ جنون‌آمیز؛ یعنی هرگز نه نگوییم و فقط ممکن‌ها را ببینیم.
جهانی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۰۱
شابک‌‫‫‬‮‭‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۷۶۹-۶‬‬
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۰۱
شابک‌‫‫‬‮‭‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۷۶۹-۶‬‬