دانلود و خرید کتاب تمرین مدیریت رضاعلی نوروزی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب تمرین مدیریت اثر رضاعلی نوروزی

کتاب تمرین مدیریت

ویراستار:مریم همت
انتشارات:نشر آموزنده
امتیاز:
۵.۰از ۱ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب تمرین مدیریت

کتاب تمرین مدیریت؛ درس‌نامه کار عملی مدیریت نوشتهٔ رضاعلی نوروزی و مهدی کریمی علویجه و ویراستهٔ مریم همت است و نشر آموزنده آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب تمرین مدیریت

مدیریت امروزه جایگاه انکارناپذیری در زندگی انسان‌ها به خود اختصاص داده است تا جایی که کمتر کسی را می‌توان یافت که منکر تأثیرات گستردهٔ آن گردد. مدیریت یکی از مباحث و رشته‌هایی است که با انسان، سازمان‌ها و جوامع انسانی گره خورده و با آنها همراه است که با توجه به پیچیدگی جوامع بشری و افزایش فزایندهٔ آنها در آینده، مستلزم تبیین و تأمل بیشتر است. 

رضاعلی نوروزی و مهدی کریمی علویجه در کتاب تمرین مدیریت بر آن شدند تا به صورت مختصر برخی از مباحث مدیریتی را توضیح دهند تا ضمن یادآوری مطالب به دانشجویان، فرم‌هایی را طراحی کنند که دانشجویان بتوانند به صورتی عینی و واقعی مباحث را تمرین نمایند و مشکلات این بخش نیز تا حدودی رفع شود. بدیهی است که سازمان‌ها علاوه بر تلاش برای افزایش کارایی و بهره‌وری خود و برای تسهیل روند تغییرات حاکم بر محیط، نیازمند تلاش فراوان به‌منظور همگام‌کردن خود با تغییرات، در عین ارج‌نهادن به ثبات و پایداری هستند. قطعاً مراکز دانشگاهی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و نیازمند بازنگری و تغییر در برنامه و متون خود هستند تا از این طریق با بالندگی و رشد بیشتر دانشجویان خویش به نوسازی و بهسازی جامعه کمک نمایند.

هدف اصلی کتاب، آموزش اصول و مبانی مدیریت نیست، زیرا در واحدهای قبل از ارائهٔ این واحد، دانشجو موظف به گذراندن آن واحدها بوده و این کتاب وسیله‌ای برای به کارگیری آموخته‌های اصول و مبانی در عرصهٔ عمل است.

خواندن کتاب تمرین مدیریت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دانشجویان و پژوهشگران حوزهٔ مدیریت و کسب‌وکار پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب تمرین مدیریت

«هر کدام از ما دنیایی را که در آن زندگی می‌کنیم، خلق می‌نماییم، از این‌رو ما (با کمک دیگران) شرایطی را می‌سازیم که تحت آن شرایط برقراری ارتباط ممکن می‌شود یا دیگران با ما ارتباط برقرار می‌کنند. مطالعهٔ چری بینش جدیدی را در اختیار نظریه‌پردازان مدیریتی قرار داده است. چری می‌گوید:

«وقتی اعضا یا عناصر سازمان با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند، آنها همراهی و همکاری کرده و یک سازمان یا بعضی اوقات یک ارگانیسم را می‌سازند. بر اساس یک‌گزارهٔ قدیمی «کل بیشتر از جمع اجزاست» این حقیقت مشخص می‌شود که ارتباط،‌ عملکردی اجتماعی است».

از اولین وظایف سازمان و مدیریت آن برقراری و توسعهٔ امر ارتباطات مطابق با تغییرات فناورانهٔ محیط است. حضور سازمان و مدیریت در هر زمان و مکان وابسته به ارتباطات است. بدون برقراری یک ارتباطات مطلوب، مؤثر و سازنده، فعالیت‌ها و وظایف سازمانی و نیز مدیریت سازمان، رسمیت، اثربخشی و کارایی ضروری و لازم خود را از دست می‌دهند. بدین ترتیب ارتباط عبارت است از انتقال و تبادل اطلاعات، معانی و مفاهیم و احساس‌ها میان افراد در سازمان با واسطه یا بدون واسطه.

ارتباط فرایندی است که لازمهٔ انجام وظایف مدیر چون برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، هدایت، هماهنگی و نظارت است و علاوه بر آن، قسمت بزرگی از فعالیت روزانهٔ سازمانی مدیر و سایر کارکنان را به خود تخصیص می‌دهد. با برقراری روند ارتباطی صحیح میان مدیریت و کارکنان این اهداف تحقق می‌یابد:

۱ ـ مشخص شدن رویه‌ها و رهنمودهای مؤثر سازمانی برای انجام عملکرد موفقیت‌آمیز کارکنان

۲ ـ آگاه نمودن کارکنان از طریق کارگاههای آموزشی نسبت به اهمیت شغلی آنان در ساختار فعالیت‌های سازمان به‌منظور تحقق هدف‌ها

۳ ـ دستیابی به بازخوردی مناسب از جانب مدیر به کارکنان در ارتباط با عملکردهای سازمانی

۴ ـ آگاه شدن کارکنان از هدف‌های سازمانی و یا نحوهٔ تغییر آنها در پیشبرد، بهینه نمودن عملکردشان در ارتباط با مشارکت آنان

۵ ـ آگاه شدن مدیر از مشکلات غیرسازمانی تأثیرگذار بر فرایند عملیات سازمانی.

۶ ـ مشخص شدن نیازهای ضروری و مؤثر در عملیات سازمانی کارکنان و برعکس آگاه شدن کارکنان از مشکلات سازمانی مدیریت.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱٫۷ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۰

تعداد صفحه‌ها

۱۷۶ صفحه

حجم

۱٫۷ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۰

تعداد صفحه‌ها

۱۷۶ صفحه

قیمت:
۶۶,۰۰۰
تومان