با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اخلاق تولید پول

دانلود و خرید کتاب اخلاق تولید پول

۴٫۴ از ۵ نظر
۴٫۴ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اخلاق تولید پول  نوشته  یورگ گوئیدو  هولسمن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اخلاق تولید پول

«اخلاق تولید پول» نوشته یورگ گوئیدو هولسمن(-۱۹۶۶)، اقتصاددان آلمانی است. این کتاب شرح فشرده‌ای از نظریۀ پولی با تاکید ویژه بر جنبه‌های اخلاقی و نهادی تولید پول ارائه می‌کند. نویسنده در مقدمه کتاب توضیح می‌دهد که این کتاب به سه دلیل، متفاوت و ویژه است: اول اینکه این کتاب از سنت واقع‌گرایی فلسفی برای تحلیل پول و بانکداری بهره می‌برد. یکی از بزرگ‌ترین پیشگامان این رویکرد ریاضی‌دان، فیزیکدان، اقتصاددان و اسقف قرن چهاردهم یعنی نیکلاس اورسم بوده است که اولین رساله دربارۀ تورم یا به عبارت دیگر اولین رساله دربارۀ یک مشکل اقتصادی را نگاشته است. اورسم به طور اختصاصی به بحث تنزیل ارزش سکه‌ها و مشکلات آن می‌پردازد که نوعی از تورم بوده که اهمیت چندانی در عصر حاضر ندارد. با این حال اصولی که اورسم به کار می‌بندد همچنان به روز بوده و کاملاً قابل استفاده است. تئوری اتریشی بانکداری و پول دستوری، عنصر دوم تحلیل‌های ماست. مکتب اتریشی بیش از هر چیز به عنوان به کارگیرندۀ اصلی سنت واقع‌گرایی در اقتصاد و همچنین مدافع اصلی سیاست‌های بازار آزاد شناخته می‌شود. هفت نسل از اقتصاددانان اتریشی به توضیح این مسئله پرداخته‌اند که چرا حقوق مالکیت خصوصی می‌تواند فراهم‌کنندۀ چارچوبی بنیادی برای همکاری‌های اجتماعی در یک اقتصاد به واقع انسانی باشد. به اعتقاد آن‌ها اثرات ناشی از تعرض به حقوق مالکیت خصوصی توسط افراد حقیقی و یا دولت می‌تواند بهره‌وری را به کلی مختل کند. سومین عنصری که رویکرد ما را متمایز می‌سازد، تحلیل اخلاق پول و بانکداری با استفاده از روش فلسفی قرون وسطای توماس آکویناس و نیکلاس اورسم است. این روش تحلیلی تلاش می‌کرد تا بصیرت ارسطویی را با سنت روشنفکری مسیحیت پیوند بزند آن هم با این استدلال که علم و اخلاق می‌توانند به عنوان شاخه‌هایی مختلف از یک نظام دانایی واحد شناخته شوند. «مورای روتبارد‌» با تاکید بر زمینه‌های اخلاقی، رویکرد تومیسم (دکترین توماس آکوینس) را تایید می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
احسان
۱۴۰۰/۰۳/۱۹

به پولی که در دستان هر روز برای خرید استفاده میکنید نگاه کنید، از خودتان بپرسید چگونه است که یک تکه کاغذ با یه مشت نوشته رویش اینهمه قابلیت های شگفت انگیز دارد!؟ هر کس که در اقتصاد های عقب

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۳۶۹۵-۵-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۳۶۹۵-۵-۳