با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فتح خون

دانلود و خرید کتاب فتح خون

۴٫۲ از ۶۹۷ نظر
۴٫۲ از ۶۹۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فتح خون  نوشته  سیدمرتضی آوینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب فتح خون

«فتح خون» (روایت محرم) نوشته شهید سیدمرتضی آوینی(۱۳۷۲-۱۳۲۶)، نویسنده و فیلمساز دفاع مقدس است.

شهید آوینی کتاب «فتح خون» را احتمالاً در محرم سال ۱۳۶۶ نگاشته است. او در زمان حیات، فرصتی برای تنظیم و چاپ این کتاب نیافت و تنها دو فصل ششم و نهم را تحت عناوین «ناشئه‌اللیل» و «سیاره رنج»، پس از تنظیم و ویرایش برای چاپ به ماهنامه «سوره» و «کتاب مقاومت» (فصلنامه دفتر ادبیات و هنر مقاومت) سپرد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«آیا آنان نمی‌دانستند که خلافت امتیازی موروثی نیست که از پدر به فرزند ارشد انتقال یابد؟

غبار غفلت بر همه چیز فرومی‌نشیند و آیینه‌های طلعت نور کور می‌شوند و رفته‌رفته یاد خورشید نیز از خاطره‌ها می‌رود، و نه عجب اگر در دیار کوران بوزینگان را انسان بینگارند!

اکثریت کامل مردم سَنة شصت‌و‌یکم هجری قمری کسانی بودند که در دورة عثمان به دنیا آمده، در پایان عهد علی رشد یافته بودند. اکنون، در دورة معاویه، اینان حتی از تاریخچة زمام‌داری معاویه در دمشق خاطره‌ای روشن نداشتند. معاویة بن ابی‌سفیان ولایت شام را از خلیفة اول گرفته بود و اکنون نزدیک به چهل سال از آن روزها می‌گذشت.

در کتاب «پس از پنجاه سال» در این باره آمده است:

پنجاه‌ساله‌‌های این نسل پیغمبر را ندیده بودند و شصت‌ساله‌ها هنگام مرگ وی ده‌ساله بودند. از آنان که پیامبر را دیده و صحبت او را دریافته بودند، چند تنی باقی بود که در کوفه، مدینه، مکه و یا دمشق به‌سر می‌بردند... اکثریت مردم، به‌خصوص طبقة جوان که چرخ فعالیت اجتماع را به حرکت درمی‌آورد یعنی آنان که سال عمرشان بین بیست‌و پنج تا سی و پنج بود، آن‌چه از نظام اسلامی پیش چشم داشتند، حکومتی بود که «مغیرة بن شعبه»، «سعید بن عاص»، «ولید»، «عمرو بن سعید» و دیگر اشراف‌زاده‌های قریش اداره می‌کردند...»

malihe687
۱۳۹۸/۱۲/۲۱

این کتاب فوق العاده اس. حین خوندنش صدای شهید آوینی رو انگار میشنوید.

محمد مهدی
۱۳۹۷/۰۶/۳۰

عجب قلمی دارد شهید اهل قلم

همچنان خواهم خواند...
۱۳۹۸/۰۹/۰۳

عالی عالی عالی با حسین محشور باشی ای شهید بزرگوار.

م.م پویا
۱۳۹۸/۱۲/۲۹

توصیه های دیگران در مورد خواندن فتح خون همیشه مثل یک چراغ در ذهنم سوسو می زد گویی عاملی ناپیدا آن را به عقب می انداخت . تا در این روزهای آخر سال و مصادف با ماه رجب توفیق شد. خواندن

- بیشتر
پرویز
۱۳۹۸/۰۲/۲۹

حتی اگر مسلمان هم نباشید، با خواندن این ملغمه ی شور و عشق و خون، لب به تحسین باز میکنید. خیلی ها سعی کردند با تقلید از این سبک نثر آسمانی، برای خودشون شاخی دست و پا کنند، ولی جز

- بیشتر
parnian
۱۳۹۸/۰۶/۱۵

راوی: هر انسانی را لیله‌القدری هست که در آن ناگزیر از انتخاب می‌شود و حُر را نیز شب قدری این‌چنین پیش آمد... «عمربن سعد» را نیز ... من و تو را هم پیش خواهد آمد. اگر باب یا لیتنی کنت

- بیشتر
navid
۱۳۹۷/۰۶/۲۵

کتاب واقعا عالی بود،یک خلاصه کم حجم ودرعین حال جامع از واقعه کر بلا بود،وقتی کتاب را خواندم به دیگر دوستانم هم معرفی کردم، شیوه نگارش شهید آوینی بسیار ساده ودر عین حال عمیق وفلسفی است ،کتاب به هیچ وجه

- بیشتر
بیسیمچی
۱۳۹۷/۰۹/۰۹

تنها وصفی که میشه از مولف داشت فرمایش مقام معظم رهبری است:سید شهیدان اهل قلم خداوند این شهید بزرگوار رو غریق رحمت کنه شهید آوینی تکرار نشدنی است... کتاب فتح خون بسیار گیرا،جذاب،دلنشین و بینظیر است.

امیرحسین
۱۳۹۸/۰۹/۰۳

سید شهدای اهل قلمُ با این کتاب شناختم. یکی از بهترین کتابهایی که خواندم.

امیری حسین
۱۳۹۸/۰۲/۲۳

زیبایی و دلشینی قلم سید شهدای اهل قلم فوق العاده اس. به علاوه:خواننده حس میکنه که نویسنده(شهید آوینی) اصلا اهل این دنیا نیست...انگار موقع بیان وقایع و حوادث ، ملک و ملکوت رو داره مشاهده میکنه.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۹۷)
یاران! شتاب كنید، قافله در راه است. می‌گویند كه گناه‌كاران را نمی‌پذیرند؟ آری، گناه‌كاران را در این قافله راهی نیست... اما پشیمانان را می‌پذیرند
بیسیمچی
دین‌دار آن است كه در كشاكش بلا دین‌دار بماند، وگرنه، در هنگام راحت و فراغت و صلح و سِلم، چه بسیارند اهل دین
بیسیمچی
جاهلیت ریشه در درون دارد و اگر آن مشرك بت‌پرست كه در درون آدمی است ایمان نیاورد، چه سود كه بر زبان لااله‌الاالله براند؟
k.t
ای دل! تو چه می‌كنی؟ می‌مانی یا می‌روی؟ داد از آن اختیار كه تو را از حسین جدا كند
بیسیمچی
عجب تمثیلی است این كه علی مولود كعبه است... یعنی باطن قبله را در امام پیدا كن! اما ظاهرگرایان از كعبه نیز تنها سنگ‌هایش را می‌پرستند. تمامیت دین به امامت است
کربلایی
فرات تشنۀ مشك‌های اهل حرم است و بیابان تشنۀ خون امام و امام از هر دو تشنه‌تر است
بیسیمچی
هر انسانی را لیلة‌القدری هست كه در آن ناگزیر از انتخاب می‌شود و حُرّ را نیز شب قدری این‌چنین پیش آمد... «عمر بن سعد» را نیز... من و تو را هم پیش خواهد آمد. اگر باب یا لَیْتَنی كُنْتُ مَعَكُمْهنوز گشوده است، چرا آن بابِ دیگر باز نباشد كه: لَعَنَ الله ُ اُمَّةً سَمِعَتْ بِذلِكَ فَرَضِیَتْ بِه؟
ترمه🍁
آن شراب طهور كه شنیده‌ای بهشتیان را می‌خورانند، میكده‌اش كربلاست
بیسیمچی
صحرای بلا به وسعت همۀ تاریخ است.
k.t
دین‌دار آن است كه در كشاكش بلا دین‌دار بماند، وگرنه، در هنگام راحت و فراغت و صلح و سِلم، چه بسیارند اهل دین، آن‌جا كه شرط دین‌داری جز نمازی غُراب‌وار و روزی چند تشنگی و گرسنگی و طوافی چند بر گرد خانه‌ای سنگی نباشد.
امیری حسین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۶۸-۱-۶
تعداد صفحات۱۵۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۷۶۸-۱-۶