با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مجوس اثر جان فاولز

دانلود و خرید کتاب مجوس

۲٫۹ از ۱۹ نظر
۲٫۹ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مجوس  نوشته  جان فاولز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مجوس

رمان مجوس، نوشتة جان فاولز است که برای اولین بار در سال 1965 منتشر شد. یک مرد انگلیسی جوان به نام نیکلاس اورف، کار تدریس در جزیره‌ای دور در یونان را قبول می‌کند تا از یک رابطة عاشقانة تقریبا شکست‌خورده فرار کند.

درباره کتاب مجوس

نیکلاس اورف آدمی بود که زندگی را همان‌طور که خودش دوست داشت ادامه می‌داد اما پدر و مادرش با سبک زندگی‌ای که او در پیش گرفته بود مخالف بودند. نیکلاس با دختری به نام الیسون آشنا می‌شود و همزمان با این آشنایی نیکلاس کار تدریس در جزیره‌ای دورافتاده در یونان را می‌پذیرد. در پی رفتن به این جزیره به شکلی غم انگیز الیسون را رها می‌کند و به یونان می‌رود. داستان اصلی کتاب از رفتن نیکلاس به یونان شروع می‌شود و بیشتر از ۸۰ درصد اتفاقات کتاب در این جزیره اتفاق می‌افتد.

در جزیره، رابطة دوستانة نیکلاس با میلیونری منزوی، به یک بازی اسرارآمیز تبدیل می‌شود. هرچه زمان می‌گذرد بیشتر و بیشتر به درون این بازی کشیده می‌شود. نیکلاس به مردی درمانده و تبدیل می‌شود که برای حفظ سلامت و بقای خودش در نبرد است. کتاب مجوس را می‌توان یکی از شاهکارهای ادبیات معاصر جهان دانست.

سال ۱۹۹۹ مدرن لایبرری ــ یک مؤسسه‌ی انتشاراتی امریکایی متعلق به رندوم هاوس ــ دو فهرست صدتایی از بهترین کتاب‌های انگلیسی‌زبان قرن بیستم منتشر کرد، یکی به انتخاب هیئت داوران و یکی به انتخاب خوانندگان. مجوس ‌یکی از معدود کتاب‌هایی بود که در هر دو فهرست حضور داشت.

خواندن کتاب مجوس را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

کتاب مجوس کتابی جذاب است که می‌تواند برای همة خوانندگانش جذاب باشد به‌خصوص برای کسانی که به ادبیات داستانی بیشتر علاقه دارند.

درباره جان رابرت فاولز

جان رابرت فاولز در سال 1926 در انگلستان متولد شد. سال ۱۹۴۵ در دوران جنگ جهانی دوم به خدمت اجباری سربازی رفت ولی جنگ اندکی پس از آموزشی‌اش پایان یافت و او مجبور نشد به جبهه برود. بعد از اتمام جنگ و سربازی به آکسفورد رفت. او کامو و سارتر را ستایش می‌کرد و با نظرات‌شان در باب هم‌رنگی با هنجارها و آزادی اراده توافق داشت. جان فاولز در سال 1950 مدرک زبان فرانسه گرفت و معلم شد. او به مدت دو سال در کالج آناگریوس در یونان و یک سال در دانشگاه پواتیة فرانسه تدریس کرد.

دورانی که در یونان زندگی می‌کرد تأثیر عمیقی بر او داشت. جان نوشتن را در طول اقامتش در جزیره با نوشتن شعر شروع کرد. از ۱۹۵۲ تا ۱۹۶۰ چندین رمان نوشت ولی هیچ‌کدام را به ناشر نداد، چون به‌نظرش کامل نبودند. در پایان سال ۱۹۶۰ فاولز اولین دست‌نویس کلکسیونر را نوشت، ولی تا تابستان ۱۹۶۲ مرتب بازنویسی‌اش کرد و سپس آن را تحویل ناشر داد. کتاب در سال ۱۹۶۳ منتشر و بسیار پرفروش شد. موفقیت مالی کلکسیونر باعث شد فاولز بتواند تدریس را رها کند و تمام‌وقت به نوشتن بپردازد. در سال ۱۹۶۵ مجوس، که فاولز بیش از یک دهه رویش کار کرده بود، منتشر شد و موفقیتی غیرقابل‌تصور پیدا کرد. زن ستوان فرانسوی، سومین موفقیت فاولز، در سال ۱۹۶۹ منتشر شد که اکنون یکی از مهم‌ترین رمان‌های پست‌مدرن به حساب می‌آید. رمان‌های دیگر فاولز عبارت‌اند از: مانتیس (۱۹۸۲) و مگوت (۱۹۸۵).

فاولز از سال ۱۹۶۸ همراه همسرش الیزابت کریستی که با او در یونان آشنا شده بود، در شهر کوچک ساحلی لایم ریجس در انگلستان زندگی می‌کرد. فاولز در سال ۱۹۹۰ همسرش از سرطان درگذشت و این مرگ، چنان تأثیری بر فاولز گذاشت که یک سال نتوانست چیزی بنویسد. سال ۱۹۹۸ با سارا اسمیت ازدواج کرد و در سال ۲۰۰۵ در هفتاد و نه‌سالگی در اثر نارسایی قلبی کنار همسر دومش درگذشت.

بخش ‌هایی از کتاب مجوس

زندگی دوگانه‌ای داشتم. در مدرسه معروف بودم به هنردوست و بدبین دوران جنگ. ولی باید به خدمت نظام می‌رفتم، سنت و ایثار مرا وادار به این کار کردند. پافشاری کردم که بعد از خدمت به دانشگاه بروم و خوشبختانه مدیر مدرسه هم حمایتم کرد. در ارتش هم زندگی دوگانه‌ای داشتم؛ در حضور دیگران نقش مهوع پسر جناب‌ سرهنگ اورفه را بازی می‌کردم و در خفا با ترس‌و‌لرز جزوات شعر و مجله‌ی نوشتار نوی پنگوئن را می‌خواندم. به‌محض این‌که فرصتش پیدا شد، از خدمت نظام بیرون آمدم.

سال ۱۹۴۸ رفتم به آکسفورد. سال دومم در کالج ماگدالن، کمی پس از تعطیلاتی طولانی که می‌شود گفت اصلاً والدینم را ندیدم، پدرم مجبور شد با هواپیما برود هند. مادرم را هم با خودش برد. حدود شصت‌کیلومتری شرق کراچی طوفان شد و هواپیمای‌شان سقوط کرد؛ تل مرده‌سوزانی با اکتان بالا. بعد از غافل‌گیری اولیه ناگهان احساس آسودگی کردم، احساس رهایی. دیگر تنها خویشاوند نزدیکم دایی‌ام بود که در رودزیا مزرعه داشت و بنابراین حالا خانواده‌ای نداشتم تا به خاطرش خود واقعی‌ام را مقید کنم. در زمینه‌ی عطوفت فرزندی ضعف داشتم ولی در پیروی از مد دوران قدرتمند بودم.

سایر کتاب‌های جان فاولز

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
Sou_Ma
۱۴۰۰/۱۰/۰۹

۷۰ هزارتومن واسه نسخه‌ی الکترونیکی؟؟؟!!! نشر چشمه بازار کتاب رو با سر گردنه اشتباه گرفته.

gena
۱۴۰۰/۱۰/۰۵

بزارید تو بی نهایت لطفا

𝓓𝓻. 𝓷𝓮𝓰𝓪𝓻
۱۴۰۰/۱۱/۱۴

قبل از آغاز کتاب، نقل قولی از مارکی دو ساد آمده است که به خوبی نشان می‌دهد ما به چه کتابی روبه‌رو هستیم. نقل قول دو ساد چنین است: «یک هوس‌باز حرفه‌ای به‌ندرت انسانی قابل‌ترحم است.» وقتی هم کتاب را

- بیشتر
Naz66dashti
۱۴۰۰/۱۰/۰۴

خیلی خیلی ممنون که این کتاب رو گذاشتین توی تخفیفات خیلی منتظرش بودم.هنوز کتاب رو نخوندم ولی میدونم یکی از بهترین شاهکارهای ادبیات هست

MasihReyhani
۱۴۰۱/۰۴/۱۵

مجوس یکی از عجیب‌ترین کتاب‌هایی بود که خواندم؛ قصه‌ی خواندنش هم کمتر غریب نبود! کتاب را تقریبا تا صفحه‌ی ۳۰۰ به اجبار یک دوست کتاب‌خوان و فرهیخته‌ام خواندم، سپس با وقفه‌ای تقریبا یک‌ماهه خواندن کتاب را از سر گرفتم؛ و جذابیت

- بیشتر
کاربر ۳۴۴۹۷۲۴
۱۴۰۱/۰۴/۱۳

کتابی معرکه که نویسنده شگفتانه داستان را در پرده ای از مهارت پرورش داده است که هر لحظه جذاب و گیرا و خواندنی است.

Enigma
۱۴۰۰/۱۲/۱۵

حیف وقتی که براش گذاشتم واقعاً به درد نخور بود و فقط به علت عادتم در پایان رساندن تا آخر خوندم . چند روز بعد : هر چی یاد این کتاب میوفتم ناراحت و عصبانی میشم به خاطر وقت زیاد

- بیشتر
rada habibi
۱۴۰۰/۱۱/۱۹

جزو معدود کتاب‌هایی هست که مطمئنم ارزش خوندن و وقت گذاشتن نداره، داستانی بی سر و ته در حد گروه سنی الف.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۶)
«به نظرم هوش چیز وحشتناکیه. عیوب آدم‌ها رو بزرگ می‌کنه. چیزهای ساده رو پیچیده می‌کنه.»
mt
آدم‌های باهوش سه دسته‌اند؛ دسته‌ی اول به‌قدری باهوش‌اند که وقتی کسی به‌شان می‌گوید خیلی باهوش کاملاً طبیعی و بدیهی به نظر می‌آید، دسته‌ی دوم آن‌قدر از هوش بهره برده‌اند که بفهمند یکی دارد هندوانه زیر بغل‌شان می‌گذارد، توصیف‌شان نمی‌کند، و دسته‌ی سوم به‌قدری کم با‌هوش‌اند که هر چیزی را باور می‌کنند
mt
«دوره دوره‌ی آدم‌های معمولی شده رفیق. دوره‌ی آدم‌های معمولیِ بدون هیچ ویژگی خاصی.»
mt
«گرسنگی خیلی چیزها به ما یاد می‌ده.»
mt
ما ناخودآگاه تمایل داریم حرف کسانی را که تجاربی مشابه ما داشته‌اند باور کنیم، کسانی که انعکاس خودمان‌اند
mt
«مرگ تنها وضعیت بی‌وسوسه است.»
mt
«الآن برات توضیح می‌دم چرا رفتیم جنگ. آدمیزاد چرا همیشه می‌ره جنگ. دلیلش نه اجتماعیه نه سیاسی. این کشورها نیستند که درگیر جنگ می‌شند، انسان‌ها هستند. مثل نمک می‌مونه. یک‌بار که به غذات نمک بزنی دیگه تا آخر عمر نمک لازم داری، حاضری برای به دست آوردن نمک بری جنگ. متوجه منظورم می‌شی؟»
mt
سرچشمه‌ی ازلی تمام ترس‌ها، تمام دهشت‌ها، تمام شرارت‌ها و بدی‌ها، شخصِ انسان.
mt
هر مرگ بارِ ترسناکِ همدستی در جرم بر دوش زندگان می‌گذارد؛ هر مرگ یک ناسازگاری است، بار گناهش ناکاستنی، غمش ابدی؛ دست‌بندی از موی روشن دور استخوان.
mt
برای الیسون دعا نکردم، برایش گریه نکردم، چون فقط برون‌گراها دوبار گریه می‌کنند؛
mt

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۷۸۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۲۳
شابک۹۷۸۶۰۰۲۲۹۹۷۹۶
تعداد صفحات۷۸۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۷/۲۳
شابک۹۷۸۶۰۰۲۲۹۹۷۹۶