با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب توسعه و نابرابری اثر محمدجواد زاهدی

دانلود و خرید کتاب توسعه و نابرابری

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب توسعه و نابرابری  نوشته  محمدجواد زاهدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب توسعه و نابرابری

کتاب توسعه و نابرابری نوشته محمد جواد زاهدی است. این کتاب به جنبه‌های  اقتصاد، توسعه، مدیریت، علوم اجتماعی، تولید، رشد و توسعه اقتصادی در جوامع می‌پردازد.

درباره کتاب توسعه و نابرابری

توسعه دلالت دارد بر بهبود همه‌ عرصه‌های زندگی است. این عرصه‌ها را در یک تقسیم‌بندی کلی می‌توان به چهار حوزه‌ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی تقسیم کرد. هرگاه در فرآیند توسعه، سیاست‌های توسعه‌ای به صورتی یکپارچه و هماهنگ، همه این حوزه‌ها را دربرنگیرد و یکی از حوزه‌ها مورد توجه بیشتری باشد، برنامه‌ها و فعالیت‌های توسعه به نتایجی بدکارکردی منجر می‌شوند که همانا تشدید نابرابری‌ها است. این نابرابری‌ها که محصول توزیع نامتعادل قدرت‌اند رشته‌ پایان‌ناپذیری از دیگر آسیب‌ها را پدید می‌آورند که به آسیب‌های دوران‌گذار موسوم‌اند و می‌توانند همه‌ دستاوردهای مثبت و پیش‌برنده‌ کوشش‌های توسعه‌ای را محو و زایل کنند. این کتاب به مفاهیمی مانند نظریه سازی اجتماعی و توسعه، نظریه‌های توسعه، تحول نگرش‌ها و رویکردهای توسعه، الگوها و مدل‌های توسعه، توسعه و سازمان‌های بین‌المللی، ارزیابی الگوها و مدل‌های توسعه، بنیان‌های نابرابری اجتماعی، نظریه‌های جامعه‌شناسی نابرابری اجتماعی، جامعه شناختی نابرابری اجتماعی، روش‌های و شاخص‌های سنجش نابرابری‌های اجتماعی، پیوند توسعه و نابرابری‌های اجتماعی، توسعه و دولت رفاه و جهانی شدن و فرآیند توسعه می‌پردازد. 

خواندن کتاب توسعه و نابرابری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب را به تمام فعالان حوزه اقتصاد پیشنهاد می‌کنیم. 


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۸/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۶۷۶-۳۷-۵
تعداد صفحات۳۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۸/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۶۷۶-۳۷-۵