با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب حاء. سین. نون اثر سیدعلی شجاعی

دانلود و خرید کتاب حاء. سین. نون

۴٫۵ از ۱۲ نظر
۴٫۵ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حاء. سین. نون  نوشته  سیدعلی شجاعی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب حاء. سین. نون

کتاب حاء. سین. نون یکی از آثار سید علی شجاعی است که به زندگی نخستین فرزند امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و دومین امام شیعیان را برای ما تعریف می‌کند. کتاب حاء. سین. نون در بیست و پنجمین دوره جایزه کتاب فصل به عنوان اثر برگزیده در حوزه رمان انتخاب شده است.

درباره کتاب حاء. سین. نون

کتاب حاء. سین. نون زندگی امام حسن مجتبی (ع) را از زمانی که حضرت علی (ع) به شهادت رسید و خلافت او‌‌ آغاز شد تا روز شهادت ایشان را برای ما به تصویر می‌کشد. موضوع صلح محور اصلی این کتاب است. سید علی شجاعی در کتاب حاء. سین. نون با رفت و برگشت‌های راوی بین دو جبهه امام و معاویه و بازسازی و بازیابی اهداف، شخصیت معاویه، تصویری جدید از صلح امام به مخاطبانش نشان می‌دهد. سید علی شجاعی در این کتاب به روایت و بررسی 11 سال آخر زندگی امام حسن مجتبی (ع) که شامل ایام صلح و سپس شهادت ایشان است، پرداخته است.  او با توضیح دادن شخصیت حضرت و رفتارشان در برابر مکر معاویه، سعی کرده تا کمی از اسرار پنهان و پوشیده‌ی انتخاب‌های امام را برای ما آشکار کند.

درباره تاریخ اسلام با موضوعیت ائمه و اهل بیت نوشتن، با وجود اینکه جذابیت‌هایی دارد اما در کل کار سخت و دشواری است؛ به‌خصوص نحوه شخصیت‌پردازی و یا زمانی که نویسنده سعی می‌کند از تخیل خودش، برای پربارتر شدن داستان استفاده کند. در این شرایط نوشتن چنین داستانی تبدیل می‌شود به راه رفتن روی لبه‌ی باریکی که هر لحظه امکان دارد از روی آن لیز بخورید و درصورت عدم توجه می‌تواند باعث به‌وجود آمدن حاشیه‌هایی شود که کل کار نویسنده را نیز زیر سؤال ببرد. مهم‌ترین ویژگی کتاب حاء. سین. نون به سلامت جستن از روی همان لبۀ تیزی است. نام‌گذاری زیبا و خلاقانه این رمان نیز یکی دیگر از ویژگی‌های قابل توجه این کتاب است.

این اثر درباره‌ی یکی از پیچیده‌ترین وقایع اسلام است که باتوجه به شرایط غیرعادی امام حسن مجتبی (ع) و پیام صلح ایشان با یکی از بدنام‌ترین خلیفه‌های اسلام، با تحلیل‌های گوناگون و اظهار نظرهای متناقض، همراه بوده که همه این‌ها اشاره به حساسیت زیاد این موضوع برای نوشتن رمان دارد.

خواندن کتاب حاء. سین. نون را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

کتاب حاء. سین. نون برای اهل مذهب و تاریخ بسیار مناسب است و همزمان هم یک داستان مذهبی و هم تاریخ اسلام را برای ما روایت می‌کند.

درباره سید علی شجاعی

سید علی شجاعی نویسنده‌ی ایرانی و فرزند سید مهدی شجاعی است که او هم نویسنده است. او در رشته مهندسی صنایع در گرایش سیستم‌ها فارغ‌التحصیل شده‌اند. او در سال ۱۳۸۳ با ۲۵ اثر نمایشگاه انفرادی هنرهای ‌مفهومی را در حوزه کانسپچوآل آرت برگزار کرد. سید علی شجاعی بیش از صد اثر چاپ شده در حوزه پوستر، جلد کتاب و نشانه دارد و هم‌چنین مدتی قائم‌مقام انتشارات کتاب نیستان نیز بوده است. او مدتی را نیز به تدریس فلسفه اسلامی، فلسفه غرب، منطق و کلام، نویسندگی، چیستی و چرایی رمان آئینی، داستان درمانی مشغول بوده است.

از دیگر کتاب‌های او می‌توان به کتاب‌های نیم من بوق، ابن پشم پانزده و موش و گربه و باقی دوستان اشاره کرد.

بخش هایی از کتاب حاء. سین. نون

- سال‌هاست که مرده اما… اما نامش را تا کنار نام خدا بالا برد…

آه بلندی می‌کشد:

- عجب همتی داشتی محمد! که اکنون هر روز بر سر مأذنه‌ها، نامت را بعد الله فریاد می‌زنند.

برایش قدری شراب می‌ریزم:

- گلو تازه کن که شراب خرمای حجاز است. حکم نوشدارو دارد، بر مرده بریزی جان می‌گیرد…

خودم هم جامی برمی دارم:

- خودت را خسته چه لاطائلاتی می‌کنی معاویه! اصلاً روزی هزار بار بر سر مأذنه‌ها نامش را فریاد کنند، اصلاً بگو پیش از نام خدا بخوانند، من و تو را چه زیانی می‌رسد؟ به ازای هر اذان که سکه‌ای از خزانه شام کم نمی‌شود یا کنیزی از آغوش مان یا بلادی از حکمرانی مان یا… چه می‌دانم، ضرری نمی‌کنیم از دین محمد.

جام را یک نفس می‌نوشم:

- البته که برای ما یکسر سود بوده این حکایت .

معاویه خلط دهانش را جایی کنار تخت می‌اندازد:

- یا تو پسر ابوسفیان نیستی یا من؛ که انقدر نمی‌فهمی و اسباب حماقت علم می‌کنی…

خودش را نزدیک ترم می‌کشاند و شمرده شمرده:

- همانی که نامش را بعد از نام خدا بر سر مأذنه‌ها می‌خوانند؛ داغ «ابناء الطلقاء» بر پیشانی مان زده ابله. می‌فهمی؟ یعنی تا همیشه‌ای که نام او در تاریخ می‌ماند، کنارش ننگ فرزندان امیه هم می‌درخشد…

چشمانش را می‌بندد:

- ابناء الطلقاء…

نامه را که همچنان در دست داشتم، مقابلش می‌گذارم:

- برای تاریخ وقت بسیار داریم، عجالتاً برای این غائله تدبیر کنیم.

معاویه می‌خندد، بلند، قهقهه می‌زند:

- باید به شکرانه این سرور، با همه کنیزان شام بخوابم… احمق! تاریخ و این غائله، اینجا به هم می‌رسند! کجایی محمد که ببینی، آن قمار که تاسش را تو انداختی به ابتدا، من برنده ام.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
˼السَـیِّدة‌َالشھیدة˹
۱۴۰۱/۰۳/۲۲

بسم الله :) -حاء،سین،نون /حسن / از آغاز امامت، تا شهادت امام‌حسن مجتبی‌علیه‌السلام .. توصیفش بسی دشوار .. واژه‌ها در مقابل صبر حسن‌ علیه‌السلام سکوت می‌کنند .. عقل ، صبر ، سیاست ، قدرت ، مظلومیت ، غربت و عظمت ِ امام

- بیشتر
maria
۱۴۰۱/۰۳/۱۰

چقدر غصه خوردم برای مظلومیت سرورمون ،امام مجتبی (ع)، و وحشت کردم از اینکه نکنه ما هم روزی پشت اماممون رو اینطور خالی کنیم نکنه اونقدر فریفته ی دنیا بشیم که بین دو انتخابِ امام و دنیا، دنیا رو انتخاب کنیم . . . کتاب

- بیشتر
ahmad
۱۴۰۱/۰۲/۰۷

خدا هر که را بخواهد عزت می دهد و ... داستان در خصوص جنگ امام حسن علیه السلام با معاویه و صلح اجباری ایشان هست. با خواندن کتاب هم پی به مظلومیت امام می‌بریم هم سیاست و دانش الهی ایشان.

زهرا جاویدی
۱۴۰۱/۰۱/۳۰

داستان از شهادت امام علی و آغاز امامت امام حسن ( ع) آغاز می شود و در ادامه، داستان حول محور نحوه شکل گیری جنگ میان امام و معاویه ، بی وفایی یاران امام، دروغ پردازی های معاویه و عمرو

- بیشتر
marzy
۱۴۰۱/۰۳/۰۲

امام حسن مظلوم،سبط اکبر خدا بقلم ایشون برکت بده

محب الحیدر(ع)
۱۴۰۱/۰۲/۳۱

ماجرایی که با شهادت حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام و به خلافت رسیدن امام حسن(ع) آغاز و با شهادت مظلومانه ایشان به پایان می‌رسد؛ با نثری فاخر و متنی عبرت آموز. صلی الله علیک یا حسن بن علی؛ یا معزالمومنین

انتظار۳۱۳
۱۴۰۱/۰۱/۲۶

فوق العادهـ..👌 #پیشنهادمطالعه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۷/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۳۷-۷۲۵-۰
تعداد صفحات۱۳۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۷/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۳۷-۷۲۵-۰