با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تراروایت

دانلود و خرید کتاب تراروایت

روابط بیش متنی روایت‌ها

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تراروایت  نوشته  بهمن نامور مطلق  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تراروایت

کتاب تراروایت اثری از بهمن نامور مطلق است که در انتشارات سخن منتشر شده است. این کتاب که در مجموعه نظریه‌ها و نقدهای ادبی هنری قرار دارند، به بررسی روابط بیش متنی روایت‌ها می‌پردازد.

درباره کتاب تراروایت

اگر نگاهی کلی به متون بیندازیم می‌توانیم آن‌ها را به دسته‌بندی‌های گوناگون مانند متن‌های روایی و غیرروایی تقسیم کنیم. از طرف دیگر، روایت‌ها نیز از دو منظر درون‌متنی و میان‌متنی بررسی می‌شوند. به طور کلی روایت، بازنمایی یک رخداد واقعی است که تاثیر عظیمی بر زندگی انسان‌ها گذاشته است. همین را می‌توان یکی از عوامل تمایز میان انسان و جانداران دیگر دانست. روایت‌پردازی ویژگی منحصر به فرد انسان‌ها است و قابلیتی است که آگاهی از آن زندگی بشر را متحول کرده است. روایت‌پردازی یکی از بخش‌های اصلی و اساسی زندگی انسان است که انواع و اقسام مختلفی دارد. از روایت‌های شفاهی و تصویری گرفته تا روایت‌های اسطوره‌ای، سینمایی، قصه‌های مذهبی و .... همه و همه بخشی مهم از زندگی انسان است و واکنش دادن به این روایت‌ها، بخش مهمی از فرهنگ و جامعه و تمدن امروزی را ساخته است.  

تراروایت به عنوان یکی از رویکردهای مطالعه میان روایی شناخته می‌شوند و گونه‌های مختلف مطالعه مانند بیناروایی و بیش‌روایی را نیز در خود جای می‌دهد. 

بهمن نامور مطلق در این کتاب به بررسی تراروایت می‌پردازد و تمرکز را بر بیش روایت‌ها قرار داده است. رویکرد او متاثر از آثار روایت‌شناسان برجسته و به خصوص ژرار ژنت است. در این اثر مطالعه‌ای سیستماتیک بر چگونگی داد و ستد و اقتباس میان روایت‌ها و گذار از پیش‌­روایت به بیش‌­روایت داریم.

کتاب تراروایت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر از علاقه‌مندان به مطالعه پژوهش‌های ادبی هستید، خواندن کتاب تراروایت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره بهمن نامور مطلق

بهمن نامور مطلق در رشته زبان‌شناسی و رایانه تا مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده است و دکترا را از دانشگاه بلزپاسکال در کلرمون ـ فرانسه در رشته ادبیات تطبیقی دریافت کرده است. از او تابه‌حال آثار بسیاری در زمینه‌های بینامتنیت، اسطوره‌شناسی، دانش‌های تطبیقی، نقد تکوینی هنر و ادبیات و... منتشر شده است. 

بهمن نامور مطلق فعالیت‌های بسیاری را در کارنامه حرفه‌ای خود دارد: از جمله فعالیت در سمت دانشیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی، دبیر و معاون پژوهشی فرهنگستان هنر، معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستیِ سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور، و معاونت پژوهشی خانه هنرمندان و همچنین عضویت پیوسته در فرهنگستان هنر و ریاست این سازمان.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۷۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۶۰-۰۳۹-۶
تعداد صفحات۴۷۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۶۰-۰۳۹-۶

تجربه بهتر در اپلیکیشن