با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مطالعاتی درباره‌ی فاوست اثر گئورگ لوکاچ

دانلود و خرید کتاب مطالعاتی درباره‌ی فاوست

۴٫۵ از ۴ نظر
۴٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مطالعاتی درباره‌ی فاوست  نوشته  گئورگ لوکاچ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مطالعاتی درباره‌ی فاوست

از یادداشت مترجم: گئورگ لوکاچ رساله آلمانیِ مطالعاتی درباره فاوست را در ۱۹۴۰ به پایان برد. این رساله، چند سال بعد، در کتاب گوته و عصر او ، به‌عنوان آخرین رساله آن، منتشر شد. کتاب فوق، دربرگیرنده‌ی مجموعه‌ای از مقالات لوکاچ است که در دهه‌ی ۱۹۳۰ نوشته شده‌اند، و به‌واقع در حکم بررسی نظری و تاریخیِ گرایش‌های ادبی نیمه‌ی اول قرن نوزدهم و برخی از چهره‌های برجسته‌ی آن در آلمان، کسانی چون شیلر، هولدرلین و دیگران، است. البته یکی از چهره‌های کانونیِ این کتاب هگل و کل سنت ایدئالیسم آلمانی بعد از کانت است. درواقع کتاب، همان‌طور‌که از نام‌اش پیداست، می‌کوشد فرهنگ مدرن فلسفی و هنریِ آلمان را عمدتاً به ‌میانجی چهره و آثار گوته بررسی کند، و درست به همین دلیل در بسیاری موارد، از خود گوته فراتر می‌رود و به بسط ایده‌هایی دربارة کل سنت روشنفکری و ادبی آلمانِ قرن نوزدهم می‌پردازد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
فاوست گوته و پدیدارشناسی ِ روح هگل به‌منزله بزرگ‌ترین دستاوردهای هنری و فكریِ دوره كلاسیك در آلمان به ترازی واحد تعلق دارند. (ذكر این نكته جذاب است كه پدیدارشناسی روح كمابیش هم‌زمان، ۱۸۰۷، با بخش اولِ فاوست تكمیل شد.) انگلس جنبه روش‌شناختیِ اثر هگل را، كه در این‌جا برای ما اساسی است، به‌مثابه نوعی ’تناظر میان جنین‌شناسی و دیرینه‌‌شناسیِ روح‘ توصیف می‌كند، به‌منزله ’رشد و تحول آگاهی فرد ازخلال مراحل مختلف‌اش، آن‌هم در مقام بازتولیدِ تلخیص‌شده مراحلی كه آگاهیِ انسان، تاریخاً پشت‌سر گذاشته است.‘
esrafil aslani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۶۸۰-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۸/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۶۸۰-۳