با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مبانی نظری غرب مدرن

دانلود و خرید کتاب مبانی نظری غرب مدرن

۴٫۰ از ۴ نظر
۴٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مبانی نظری غرب مدرن  نوشته  شهریار زرشناس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مبانی نظری غرب مدرن

مبانی نظری غرب مدرن کتابی از دکتر شهریار زرشناس است که در نشر معارف به چاپ رسیده است.

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد.

از جمله این فعالیت‏‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏‌شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسائل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد.

نشر معارف اخیراً نیز گام‌‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏‌های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

 درباره کتاب مبانی نظری غرب مدرن

شرایط خاص کشور ما در مواجهه با هجوم تندباد فرهنگ و ارزش‌ها و آداب و عادات و فراتر از آن اعتقادات و اندیشه‌های اومانیستی و سکولاریستی برخاسته از تمامیت تاریخی فرهنگی به نام «غرب مدرن» یا مدرنیته، انجام کاوش‌های نظری و نقد و بررسی‌های مبنایی را در این زمینه برای مجامع علمی و پژوهشی و نهادهای دینی و فرهنگی ما به یک ضرورت مبرم و اجتناب‌ناپذیر بدل ساخته است. واقعیت این است که یک بحران و کمبود عمیق نظری در خصوص تبیین دقیق منظومه فکری اصیلِ اسلامی برخاسته از میراث «کتاب و سنت» و تدوین یک خودآگاهی منسجم منتقد دینی نسبت به ماهیت تاریخی فرهنگی غرب مدرن و زیربناهای فلسفی و مظاهر ذاتی آن نظیر علوم جدید، تکنولوژی، مدل حکومتی مبتنی بر دمکراسی و پارلمانتاریسم و نظایر آن‌ها، در کشور ما به طور جدی دیده می‌شود. این خلأ فکری و فرهنگی در هر دو وجه ایجابی و سلبی خود زمینه‌ساز بسیاری از تشتّت‌ها و نابسامانی‌های اجتماعی و سیاسی کنونی گردیده است.

کتاب حاضر به صورت درس‌واره به نیت استفاده جهت تدریس در محافل و کلاس‌های غرب‌شناسی به صورتی مختصر و در عین حال جامع، تدوین شده است.  در این کتاب با مفهوم شرق و غرب و تعبیر  تاریخی و فرهنگی آن، غرب مدرن و ماهیت مدرنیته، ادوار تاریخی مدرنیته و ادئولوژی های آن و همچنین طبقات در جامعه مدرن آشنا خواهید شد.

 خواندن کتاب مبانی نظری غرب مدرن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به مباحث جامعه‌شناسی و علوم سیاسی به ویژه غرب‌شناسی، مخاطبان این کتاب‌اند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سعید
۱۴۰۰/۰۷/۰۳

بی‌شک این کتاب یکی از بهترین کتاب‌ها برای شناخت کلی پایه‌های فکری مدرنیته و تمدن غرب(از دیدگاه انتقادی) هست.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۴۷۸-۹
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۱۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۴۷۸-۹

تجربه بهتر در اپلیکیشن