با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نقد حال؛ دفتر اول

دانلود و خرید کتاب نقد حال؛ دفتر اول

جستارهایی در قلمرو فرهنگ، اقتصاد و سیاست امروز ایران

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نقد حال؛ دفتر اول  نوشته  شهریار زرشناس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نقد حال؛ دفتر اول

کتاب نقد حال؛ دفتر اول، نوشته شهریار زرشناس، مجموعه جستارهایی در قلمرو فرهنگ، اقتصاد و سیاست امروز ایران است که در دفتر نشر معارف به چاپ رسیده است.  

دفتر نشر معارف وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‏‌ها، در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد و در سال ۱۳۷۹ به صورت رسمی آغاز به کار کرد. این انتشارات تلاش می‌کند از دریچه اسلام ناب به بازخوانى، بررسى، نقد و تولید اندیشه در عرصه‌هاى مختلف بپردازد.

از جمله این فعالیت‏‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان به چاپ بیش از ۱۱۰۰عنوان کتاب در زمینه دروس معارف اسلامى دانشگاه‌ها، اندیشه‏‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبرى، پرسش‌ها و پاسخ‌هاى دانشجویى، معارف قرآن و اهل‏ بیت (ع)، دین‌پژوهى، اخلاق و عرفان، انقلاب اسلامى و تاریخ معاصر، مسائل جهان اسلام، غرب‏‌شناسی، شبهات فکری و عقیدتی، مسایل تاریخی و فلسفی، علوم انسانی، مسائل تربیتى، زن، خانواده و نقد فمینیسم و… اشاره کرد.

نشر معارف اخیراً نیز گام‌‏هایی در حوزه ادبیات داستانی برداشته است. این انتشارات با راه ‏اندازی ۳۰ مرکز فروشگاهی با عنوان تجاری «پاتوق کتاب» و همچنین برگزاری ۱۲ دوره مسابقات کتابخوانی «پویش روشنا» در سطح ملی، توانسته است گام‏‌های مفید و موثری در توزیع و ترویج کتابخوانی کشور بردارد.

آنچه این روزها بیش از هرچیز دغدغه نسل انقلابی است آشنایی جوانان و دانشجویان با حقیقت دین و معارف اسلام است، انتشارات در این زمینه پیشرو است و تلاش دارد پاسخی علمی و دینی برای تمام سوالات این نسل داشته باشد.

درباره مجموعه نقد حال 

مجموعه نقد حال، مجموعه جستارهایی است که از فرهنگ، اقتصاد و سیاست امروز ایران صحبت می‌کند. جستار به طور کلی متنی است که موضوعی را از نقطه نظر نویسنده بیان می‌کند. نویسنده می‌تواند ارزش‌گذاری کند و ایده‌هایی را که از نگاه خودش، خاص هستند بکاود. معمولا لحن جستارها لحنی صمیمی است و همین لحن صمیمی است که مخاطب را به خود جلب می‌کند. 

شهریار زرشناس مقالات این اثر را در فاصله زمانی سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۰ نوشته است و در این یادداشت‌ها از مباحث، موضوعات و تحولات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و به طور کلی مسائلی صحبت می‌کند که در این مقطع زمانی کشوری نوشته شده است. به این امید که این یادداشت‌ها بتواند ذهن مخاطبان را روشن کند و دیدگاهی روشن از مسائل ایران به آن‌ها بدهد. 

خواندن مجموعه نقد حال را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خوندن مجموعه نقد حال را به تمام علاقه‌مندان به مطالعات سیاسی و اجتماعی پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره شهریار زرشناس

شهریار زرشناس در سال ۱۳۴۴ در تهران در یک خانواده اهل آمل به دنیا آمد. او روزنامه‌نگار و پژوهشگر ایرانی حوزه ادبیات، فرهنگ، سیاست و فلسفه و برادر زهره زرشناس است. زهره زرشناس، زبان‌شناس، ایران‌شناس و باستان‌شناس ایرانی، استاد پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. او برای تحصیل به یوگسلاوی در شرق اروپا رفت و در رشته‌های فلسفه و روان‌شناسی تحصیل کرد. اما به دلیل اینکه نتوانست خودش را با فضای آکادمیک آنجا سازگار کند، تحصیلش را نیمه رها کرد. 

زرشناس از نویسندگان ماهنامه سوره در دوران سردبیری مرتضی آوینی بوده‌ است. او همچنین مدتی ماهنامه‌ «مشرق» را منتشر می‌کرد و مدتی نیز سردبیر نشریه فرهنگ عمومی بود. علاوه بر این، مشاور فرهنگی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بود. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۷۵۵-۱
تعداد صفحات۴۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۳۱-۷۵۵-۱