با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ورزش کلید اعتماد به نفس

دانلود و خرید کتاب ورزش کلید اعتماد به نفس

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ورزش کلید اعتماد به نفس  نوشته  محمد بابارئیسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ورزش کلید اعتماد به نفس

کتاب ورزش کلید اعتماد به نفس نوشته محمد بابارئیس و یوسف معصومیان است. کتاب ورزش کلید اعتماد به نفس را انتشارات متخصصان منتشر کرده است تا برای داشتن یک زندگی با نشاط شما را همراهی کند.

درباره کتاب ورزش کلید اعتماد به نفس

ورزش و تمرینات ورزشی نیز در کاهش و رفع استرس، و فشارهای عصبی بسیار موثرند. کارشناسان می‌گویند کسانی که مرتباً ورزش می‌کنند، در فشارهای عصبی راحتتر خود را کنترل می‌کنند و تصمیمات بهتری می‌گیرند.

انجام تمرینات ورزشی باعث می‌شود تا بدن فشار خون خود را تنظیم کند و سیستمهای عصبی استقامت بیشتری کسب کنند. پس بدین صورت بدن می‌تواند کنترل بهتری در شرایط بحرانی و فشارهای روحی داشته باشد.

از سویی، قدرتمند شدن عضلات و بطور کلی آناتومی بدن باعث می‌شود تا شخص از لحاظ روحی اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.

انجام هر نوع ورزش و تمرینی اما بطور مستمر و از روی برنامه، قابلیت غلبه بر استرس را ارایه می‌کند. هر چه ورزش دارای استقامت بیشتری باشد، می‌توان گفت که استرس را بیشتر کاهش می‌دهد. ورزشهایی نظیر یوگا، که ورزشی روجی-جسمی است، با موضوع اعتماد به نفس و اعتقاد بیشتر سر و کار دارند. ورزشهایی دیگر نظیر ورزشهای Extreme نیز چون جادثه جویانه هستند، می‌توانند قابلیت غلبه بر فشارهای روحی را در مدت زمان کوتاهی افزایش دهند.

ورزش شامل فعالیت هر کس با یک منظور و در محیطی متفاوت از محیط روزانه برای مسابقه، لذت بردن، برای کسب برتری، برای پیشرفت مهارت یا ترکیبی از برخی از این هاست. تفاوت مدنظر همراه با در نظر گرفتن مهارت شخص یا گروه یا شجاعت علامت مشخصه ورزش است. این کتاب به شما یاد می‌دهد چطو ورزش زندگی‌تان را تغییر می‌دهد. 

خواندن کتاب ورزش کلید اعتماد به نفس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به بالا بردن اعتماد به نفس پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب ورزش کلید اعتماد به نفس

تعریف ورزش به هدف و منظور از انجام آن بستگی دارد:

برای نمونه رقابت‌های شنا که دربرابر هزاران نفر در یک استخر سرپوشیده ویژه مسابقات انجام می‌گیرد یک گونه از ورزش به شمار میرود در حالیکه شنا در یک استخر معمولی یا در دریا یک تفریح محسوب میشود.

رشته‌های فراوانی در ورزش وجود دارند و مردم زمان و هزینه زیادی را چه بعنوان شرکت کننده و چه بعنوان بیننده صرف ورزش میکنند. ورزش و ورزش کردن طی سالیان طولانی از قالب یک تفریح و سرگرمی به قالب یک حرفه و فعالیت درآمده است و تعداد بیشماری از ورزشکاران حرفه ای در سرتاسر دنیا از طریق ورزش به ثروت رسیده اند. این یکی دیگر از خصوصیت‌های ورزش به شمار می‌اید. امروزه ورزش زنان هم جایگاه ویژه ای در مجامع بین المللی پیدا نموده است.

واژهٔ ورزش که از دیرباز مفهوم تمرین و تکرار داشت به موقع تصویب «قانون ورزش اجباری در مدرسه های» در ۱۶ شهریور ۱۳۰۶ خورشیدی بطور رسمی به مفهوم امروزی وارد قاموس واژه‌های دولتی ایران شده است. توسعهٔ ورزش‌ها باتوجه به گذشتهٔ کامل آنها، مطالب مهمی را دربارهٔ دگرگونی‌های اجتماعی و دگرگونی‌های خود ورزش‌ها اشکار می‌نمایند.

«ورزش عبارت است از یک فعالیت نهادینه شده که مستلزم کاربرد نیروی جسمانی شدید با استفاده از مهارت‌های جسمانی پیچیده به وسیله شرکت کنندگانی است که توسط عوامل درونی و بیرونی تحریک می‌شوند. این تعریف با فعالیت‌های ورزشی سازمان یافته ارتباط پیدا می‌کند».

در جوامع اسلامی با توجه به این که کلیه سیاستگذاری‌ها در خدمت مکتب می‌باشد، تربیت بدنی نیز جدا از این اصل کلی نبوده و ضمن این که پی ریزی این علم بر مبنای مسائل جسمانی و فیزیکی است ولی در نهایت وسییله ایست که در کمال و تعالی انسان‌ها موثر بوده و می‌تواند گامی در جهت اهداف غایی انسان‌ها که همان سیر الی الله است بر دارد.

همانطوری که با ورزش قوت جسمانی خودتان را تقویت می‌کنید، قوای روحانیتان را هم تهیه و تقویت کنید. همانطوری که کوشش میکنید جسمتان قوی باشد، کوشش کنید که روحتان هم قوی باشد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۵۳۳-۲۲-۴
تعداد صفحات۱۲۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۴/۱۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۵۳۳-۲۲-۴