با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب شاه کلید ثروت اثر ناپلئون هیل

دانلود و خرید کتاب شاه کلید ثروت

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شاه کلید ثروت  نوشته  ناپلئون هیل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس ناپلئون هیل
ناپلئون هیل
آمریکایی | تولد ۱۸۸۳ - درگذشت ۱۹۷۰

ناپلئون هیل نویسنده آمریکایی یکی از پیشگامان در زمینه‌ی کتاب‌های موفقیت بود. ۲۶ اکتبر ۱۸۸۳، ناپلئون هیل در «ویرجینیای» آمریکا به دنیا آمد. ناپلئون در وایز کانتی ایالت ویرجینیا، در منطقه‌ای متولد شد که بی‌سوادی و خرافات در آنجا بیداد می‌کرد. پدرش آهنگر بود. خانه‌ای که در آن متولد شد، اتاقی کوچک در کنار رودخانه «پراد» در منطقه «وایس کانتی» ویرجینیا بود و همه اعضای خانواده در خانه‌ای که یک اتاق بیشتر نداشت و کوچکترین توجهی به نظافت آن نمی‌شد زندگی می‌کردند.

از این لحاظ خانه آن‌ها برای همه ساکنین منطقه شناخته شده بود. نه ساله بود که مادرش بر اثر بیماری و تغذیه ناسالم از دنیا رفت. او همیشه به کودکان هم سن و سال خود که لباس خوب می‌پوشیدند و خوراکی‌های متنوعی می‌خوردند، با حسرت نگاه می‌کرد. بعد از مرگِ مادرش، زندگی برای ناپلئون سخت‌تر شد، زیرا با پدری که سر رشته زیادی از تربیت یک پسر بچه نداشت تنها ماند و پدرش بدون توجه به وضعیت مالی خود، دو سال بعد از مرگِ همسرش، ازدواج کرد و ناپلئون را به حال خود رها کرد.

ناپلئون از همان دوران کودکی به مطالعه کتاب‌های داستان و همچنین، خلاصه‌نویسی و داستان‌نویسی علاقه داشت. او در سیزده سالگی، خبرنگار روزنامه «ویرجینیا» شد و نام «گزارشگر کوهستان» را برای خود انتخاب کرد. هیل با پولی که بدست می‌آورد، هزینه تحصیل خود را پرداخت می‌کرد. او در هجده‌سالگی به این نتیجه رسید، که به وکالت علاقه‌مند است و این میل در او به وجود آمد که می‌تواند از فعالان حقوق بشر شود. به همین خاطر تصمیم گرفت وارد دانشکده حقوقِ دانشگاه جورج تاون شود، او برای ادامه تحصیل وارد مدرسه حقوق شد، ولی از عهده هزینه‌های آن برنیامد، از این رو زمانِ بیشتری را صرف فعالیت در روزنامه و کسب درآمد کرد.

ناپلئون، جوانِ بسیار سرکش، شیطان و پرخاشگری بود و از آزار و اذیت همسایه‌ها لذت می‌برد. آنچنان که با خودش اسلحه حمل می‌کرد. او از جسی جیمز، یاغی معروفِ آن زمان برای خودش یک بت ساخته بود. خشن‌ترین پسر منطقه به حساب می‌آمد و ازین لحاظ به خودش افتخار می‌کرد. ناپلئون هیل استعدادِ خوبی در نوشتن داشت و سردبیرِ روزنامه با استقبال از نوشته‌ها و مقاله‌هایش، سرپرستی مصاحبه با افراد برجسته و معروف را به او واگذار کرد. او در هنگام مصاحبه با افراد نامدار، از تجربیات آن‌ها درس می‌گرفت و آن را در زندگی خود به کار می‌برد.

سال ۱۹۲۸، کتابی با نام «قوانین موفقیت» نوشت که با استقبال خوبی روبرو شد. از سال ۱۹۱۹ تا ۱۹۲۰ در مجله «قوانین طلائی هیل»، سردبیر بود و در سال ۱۹۳۰ کتابی در زمینه راهیابی به موفقیت نوشت. کتاب‌های هیل هر روز بیشتر از روز قبل به فروش می‌رفت. به طوری که، کتاب علوم موفقیتش را که سال ۱۹۶۰ نوشت با بیش از ۳۰ میلیون جلد به فروش رساند.

می گویند سال ۱۹۶۹ هنگامی که خبرنگار نیوزویک در مصاحبه‌ای از او خواست که درباره آرزوهایش سخن بگوید. او در جواب گفت:« زمانی که مرد جوانی بودم، آرزو داشتم نویسنده شوم و برای رسیدن به این آرزو می‌دانستم باید در کاربرد کلمات خبره شوم، اما چون پسر فقیری بودم و قادر به تحصیل در دانشگاه نبودم از درس محروم شدم. دوستانم توصیه می‌کردند از آرزوهایم بگذرم و به کار در معدن بپردازم، اما عشق به نوشتن در من وجود داشت. بالاخره با تلاش شبانه‌روزی توانستم به آرزویم برسم و در کنار کار به نوشتن نیز بپردازم. اکنون آرزویی ندارم زیرا به اهدافم دست یافته‌ام.»

سال ۱۹۷۰ ناپلئون هیل در جنوب کارولینا در حالی‌که مشغول نوشتن کتاب «تو می‌توانی کار کنی و معجزه ببینی» بود، در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

معروف‌ترین اثر ناپلئون هیل

کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» از نخستین و جامع‌ترین کتاب‌هایی است که در قرن بیستم به معرفی روش‌های موفقیت در زندگی و کسب و کار پرداخته و این روش‌ها را که تا آن زمان تنها در اختیار معدود افراد موفق بوده، همگانی کرده است. هر فصلی از این کتاب به رازی برای پول جمع کردن اشاره می‌کند که باعث شده ‌است بیش از پانصد نفر فوق‌العاده ثروتمند شوند.

رازهای این کتاب توسط هزاران نفر از اقشار گوناگون جامعه مورد آزمایش عملی قرار گرفته است. ویژگی عجیب و غریب این رازها این است که، کسانی که آن را به‌دست می‌آورند و از آن استفاده می‌کنند، می‌فهمند که فقط با اندکی تلاش به سمت موفقیت می‌روند و هرگز تسلیم شکست مجدد نمی‌شوند. این راز به همه کسانی که خواهان آن هستند، به‌طور مساوی خدمت می‌کند و تحصیلات ربطی به آن ندارد.

تاکنون بیش از پانزده میلیون نسخه از «بیندیشید و ثروتمند شوید» ناپلئون هیل به فروش رفته ‌است. این کتاب که در دوران رکود و یاس اجتماعی سال‌های جنگ جهانی نوشته شد، به نقشه راه برای میلیون‌ها نفر تبدیل شد تا از فقر دوران رکود بگریزند و برای خود، خانواده‌ها، و در موارد بی‌شماری، کارمندان خود رفاه فراهم کنند.

ناپلئون هیل در این کتاب می‌گوید: «هر جا نیروی تصمیم باشد راهی گشوده می‌شود. اگر انسان‌ها پای عقیده خود بایستند و پشتکار داشته باشند خواسته آن‌ها به وسواسی دائمی تبدیل می‌شود و پیروز می‌شود. فرصت در حیاط خلوت شما کمین کرده است اما گاه بد می‌آورید و گاه موقتاً شکست می‌خورید به همین دلیل خیلی وقت‌ها نمی‌توانید فرصت خوب را تشخیص دهید. ضمیر ناخودآگاه برای موفقیت و شکست مساوی عمل می‌کند. اگر اندیشه کسب ثروت با هدفی معین و اشتیاق فراوان ترکیب شود راه ثروتمند شدن را به شما نشان می‌دهد.»

معرفی کتاب شاه کلید ثروت

کتاب شاه کلید ثروت نوشته ناپلئون هیل است که با ترجمه مهدی قراچه‌داغی منتشر شده است. در اینجا ثروت به معنی نزدیک شدن به خوشبختی است. این کتاب به شما کمک میکند از راهی که خودتان می‌خواهید خوشبخت شوید.

درباره کتاب شاه کلید ثروت

این «شاه‌کلید» وسیله‌ای ابتکاری است که صاحبانش با آن می‌توانند درِ جایی را باز کنند که آن‌جا راه‌حل تمامی مشکلاتشان را خواهند یافت. نیروهای جادویی آن فراتر از نیروهای جادویی جادوگران بزرگ است.

این کتاب به شما شیوه‌ای ارائه می‌دهد که به‌وسیله‌ آن می‌توانید اختیار کامل ذهن خویش را در دست بگیرید؛ بدین‌گونه به انسان توانایی می‌بخشد تا بر احساسات قلبی و نیروی تفکر خویش تسلط کامل یابد. با این کتاب شما به سمت خوشبختی می‌روید. 

خواندن کتاب شاه کلید ثروت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به دنبال کسب پول بیشتر در زندگی هستید این کتاب را از دست ندهید.

فهرست کتاب شاه کلید ثروت

فصل اول - سرآغاز همه ی ثروت ها

فصل دوم - دوازده ثروت زندگی

فصل سوم - هشت فرمانده

فصل چهارم - قطعیت هدف

فصل پنجم - عادت طی کردن کیلومتر اضافی

فصل ششم - عشق، رهایی بخش نوع بشر

فصل هفتم - اندیشه پردازی

فصل هشتم - تحلیل اندرو کارنگی از اصل اندیشه پردازی

فصل نهم - ایمان و اعتقاد

فصل دهم - قانون نیروز عادت کیهانی

فصل یازدهم - نظم و انضباط شخصی

دوازده ثروت زندگی

نگرش ذهنی مثبت

سلامت جسمانی

هماهنگی در روابط انسانی

رهایی از ترس

امید موفقیت

توانایی ایمان آوردن

تمایل در سهیم شدن مواهب و نعمات خود با دیگران

کار عشق

داشتن ذهن باز

نظم و انضباط شخصی

توانایی درک احساس اشخاص

امنیت اقتصادی

 درباره ناپلئون هیل

ناپلئون هیل از نویسندگان پیشرو در حوزه موفقیت است. او در اکتبر سال ۱۸۸۳ در ویرجینیا در منطقه‌ای که مردمش کم‌سواد و خرافاتی بودند به دنیا آمد. پدرش آهنگر بود و خانه‌ای محقر داشت. مادرش هم در جوانی بر اثر بیماری و سوء تغذیه، درگذشت. هیل همیشه حسرت زندگی هم سن و سالان ثروتمندش را می‌خورد، او که با ازدواج مجدد پدرش کاملا تنها و بی‌پناه شده بود به خواندن کتاب پناه برد. کتاب تنها دلخوشی او در روزهای سخت نوجوانی و جوانی‌اش بود.

ناپلئون از سیزده سالگی به خلاصه‌نویسی و داستان‌نویسی علاقه داشت برای همین توانست خبرنگار روزنامه شود. او نام گزارشگر کوهستان را برای خود انتخاب کرد و با پولی که از خبرنگاری به دست می‌آورد، تحصیل می‌کرد.

در ۱۸ سالگی توانست وارد دانشکده حقوق جورج تاون شود اما تامین مخارج زیاد دانشگاه در توانش نبود، برای همین بیشتر وقت خود را صرف روزنامه‌نگاری کرد.

ناپلئون هیل روحیه خشن و ریسک‌پذیری داشت و حتی با خود اسلحه هم حمل می‌کرد. او استعداد خوبی هم در نوشتن داشت و در دوره کاری‌اش در روزنامه توانست با افراد سرشناس زیادی مصاحبه کند. او از تجربیات افراد موفق درس می‌گرفت و آنها را در زندگی به کار می‌برد.

ٰناپلئون هیل در سال ۱۹۲۸ کتابی بانام «قوانین موفقیت» نوشت که با استقبال خوبی روبه‌رو شد. بعد از آن مجله خود را به نام «قوانین طلایی هیل» تاسیس کرد. در سال ۱۹۳۰ هم کتابی درباره رسیدن به موفقیت نوشت. کتاب‌های هیل به زودی پرفروش شدند و کتاب «علوم موفقیت» او در سال ۱۹۶۰ رکورد زد و ۳۰ میلیون نسخه فروخت.

ناپلیون هیل در سال ۱۹۷۰، زمانی که در حال نوشتن کتاب «تو می‌توانی کار کنی و معجزه ببینی» بود، در ۸۷ سالگی درگذشت.

یکی از معروفترین کتاب‌های هیل که تا به حال از پرفروش‌های موفقیت بوده است کتاب «بیندیشید و ثروتمند شوید» است که ناشران گوناگونی در ایران هم آن را به فارسی ترجمه و منتشر کرده‌اند.

این اثر یکی از کاملترین کتاب‌های موفقیت در قرن بیشتم محسوب می‌شود و در هر فصل خود به یکی از رازهای پول جمع کردن اشاره می کند. طبق گزارش‌ها این کتاب زندگی پانصد نفر را متحول کرده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۳۱
شابک۹۷۸۶۰۰۵۱۳۸۹۷۹
تعداد صفحات۱۸۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۳,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۳۱
شابک۹۷۸۶۰۰۵۱۳۸۹۷۹