بینوایان (۱)

دانلود و خرید بینوایان (۱)

۴٫۳ از ۸۸ نظر
۴٫۳ از ۸۸ نظر

برای خرید و دانلود   بینوایان (۱)  نوشته  ویکتور هوگو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

نظرات کاربران

میـمْ.سَتّـ'ارے
بی‌نوایان داستان رنج‌دیدگانه کسانی که زندگی هر کدوم به نوعی آمیخته با رنج و دردی هست. و چه چیزی بهتر از رنج انسان رو بزرگ می‌کنه؟ اسقف می‌ریلی که روز شب به فکر بیچارگانه و از رنج اونها رنج می‌بره. ژان‌والژان که سرتاسر رنجه، گذشته اش و حتی حالش. فانتین این زن بیچاره که مادرانگی‌هاش توام با رنجه. کوزت بیچاره. ماریوس این پسر نازنین. هر کدوم به نوعی درگیر زندگیه پر از درد و رنجند و زندگی سراسر امتحانه هر لحظه‌اش... بینوایان رو سالها پیش، وقتی نوجوانی بیش نبودم نصفه و نیمه با ترجمه‌ی آقای مستعان خوندم و به خاطر عامل ترجمه بود که نصفه رها شد، اما حالا توفیقی دست داد این کتاب نازنین رو با یک ترجمه‌ی دیگه بخونم. این ترجمه، تنها ترجمه‌ی کامل بی‌نوایان موجود در طاقچه‌ است و بقیه‌ی ترجمه‌ها، ترجمه‌ی نسخه‌خلاصه هستند و خوندن بی‌نوایان خلاصه هیچ فایده‌ای نداره.... ترجمه بد نیست اما خوب هم نیست، کلماتی مثل درونه، آلپ علیا تو ذوق میزنند.کلماتی مثل لمحه، کرت حصه مداقه ناخوشایند و نامأنوسند و بعضی قسمتها مبهمه اما با این همه قابل قبوله و پانوشتهای خوبی هم داره. بی نوایان شخصیت پردازی بی‌نظیری داره و ویکتور هوگو آرام آرام ما رو با شخصیتها و اخلاقیاتشون آشنا می‌کنه. برای درک بهتر بینوایان دانستن مختصر،تاریخ انقلاب فرانسه بسیار کمک کننده است. مخصوصا شناخت لویی شانزدهم، ناپلئون، بوربون‌ها، لویی هجدهم، نبرد واترلو و.. قسمتی از کتاب به نبرد واترلو و انقلاب فرانسه اختصاص داده شده که ممکنه برای کسانی که علاقه‌ای به تاریخ فرانسه ندارند، خسته کننده باشه، اما با این حال ویکتور هوگو به قدری هنرمندانه به تاریخ پرداخته که حیفه این قسمت رو رد شد. نگاه ویکتور هوگو به انقلاب و تاریخ فرانسه نگاهی از بالاست که یکجانبه پیش نمیره و همه‌ی ابعاد موضوع رو در نظر می‌گیره. بسیار برام جالب بود که ویکتورهوگو لابلای رمان به وفور از نقاشان نویسندگان، سیاستمداران و در کل بزرگان معاصر و غیر معاصر فرانسه و گاها غیر فرانسه نام برده بود وبا هنرمندی تمام، سعی در شناساندن تاریخ فرانسه و مشاهیر کشورش داره.
صادق نوری
من ۳ ترجمه خدابیامرز مشفق همدانی نشر امیرکبیر، جناب پارسایار نشر هرمس و خانم تولایی نشر‌نگاه رو مقایسه کردم به نظرم خانم تولایی در امروزی کردن و ثقیل‌ جلوه ندادن متن موفق تر بوده اند و خوانش راحت تری رو برای مخاطب رقم زده اند.
z__alef
اگر اشتباه نکنم بینوانان نشر امیرکبیر، ترجمه ی جناب مستعانه
محسن
ترجمش با ترجمه آقای محمد مجلسی دقیقا یکیه از انتشارات دنیای نو چاپ ۱۳۸۰، ولی اون تعداد صفحاتش فرق میکنه... نمیدونم چرا... شاید به خاطر فونت و ابعاد صفحه باشه نویسنده که نیازی تعریف نداره و طرز بیان صحبت بین افراد واقعا فوق العادس... به قدری که فلسفه و سیاست رو به گونه ای ترکیب کرده که خواننده مجبور میشه به در مورد تمام مکالمات تامل کنه...
LordJamal
دقیقاً که نه، ولی آقای محمد مجلسی در بعضی از موارد توضیحات بیشتری در پاورقی داده‌اند که احتمالا باعث این مورد شده، ولی هر چی فکر می‌کنم چهار جلد با دو جلد، یه مقدار مشکوک میزنه. در ضمن من ترجمه هر دو را مقایسه کردم که بنظرم ترجمه آقای محمد مجلسی در حدود ۱۰درصد بهتر عمل کرده، (ترجمه خانم‌های تولایی و کرامتی بیشتر امروزی تر هستند.). که من بشخصه در مورد کتاب های قدیمی دوست دارم یکی دو اصطلاح قدیمی نیز توش باشه که بیشتر حس قدیمی بودن کتاب رو حس کنی.
Mohammad
اونقدر این داستان زیبا نوشته شده و اونقدر خوب تصویر سازی شده که حس میکردم جزئی از داستانم و با وجود اینکه قبلا فیلمش رو دیده بودم گاهی میترسیدم ادامه داستان رو بخونم نکنه اونطور که دوست دارم داستان پیش نره در برخی از فصل های کتاب هم ویکتور هوگو دیدگاهش در مورد مسائل مختلف رو بیان میکنه که خوندنش خالی از لطف نیست
کاربر ۱۸۸۵۱۶۶
😍
آرمان
نشر افق نسخه خلاصه شدست برای نوجوانان!!! اصلا پیشنهاد نمیشه
"Shfar"
اگه تونستین با نشر افق هم بخونید... بی نظیره 😃😃😃
جواد
سلام و رحمت آقا این کتاب واقعا محشره .هم کتابش فوق العاست هم چند وقت پیش ی سریال ۶قسمته ازش دیدم اونم محشره.این خوبی کردن به دیگران رو نشون میده که این خوبی کردنت زمانی به خودت برمیگرده.در این رمان نشون میده وقتی خوبی کنی،اثرش بالاخره ی جا بهت میرسه.مثل تناردیه که گرچه ازش متنفرم ولی به خاطر کمکش به اون سربازه در آخر، در وقت فقیری پول زیادی به دستش رسید و هم چنین کمک های فراوان ژان والژن هم خودش داستانیه.از مهر و محبت مادرانه در این رمان میگه.از طمع و پول پرستی انسان میگه در این رمان و هرچی بخای به وسیله خوندن این رمان به دست میاری. کسانی که رمان میخونن چند دفعه زندگی رو تجربه میکنن بدون اینکه حتی یک دانه از موهایشان سفید شود برخلاف کسانی که رمان نمیخونن. در کل حتما این رمان آموزنده رو بخونید که حضرت آقا هم ی جا دیدم پیشنهاد کرده بود بخونیدش و من الله توفیق.
نیل رام
به قدری تصویر سازی خوبی داره که کانل میتونی خودتو تو فضای داستان احساس کنی ... گاهی دو سه صفحه در مورد دیوار و پنحره های یک ساختمون توضیح میده ... هر آن رنج وظلم و انسانیت کنار هم هستن
Raha J
عالی بود من خیلی از خوندن این کتاب لذت بردم
کاربر ۱۵۴۱۶۲۰
عالی عالی عالی خیلی عالی ❤❤
aref
عالی بود😍
کاربر ۲۳۰۹۷۸۳
عالی بود این داستان