با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی آیین زندگی اثر دیل کارنگی

دانلود و خرید کتاب صوتی آیین زندگی

۴٫۲ از ۳۰ نظر
۴٫۲ از ۳۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی آیین زندگی  نوشته  دیل کارنگی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس دیل کارنگی
دیل کارنگی
آمریکایی | تولد ۱۸۸۸ - درگذشت ۱۹۵۵

دیل کارنگی پروفسور و نویسنده‌ی مشهور آمریکایی بود که در زمینه‌ی سخنرانی عمومی و روانشناسی موفقیت، پیشگام محسوب می‌شد. کارنگی آثاری مهم از خود بر جای گذاشت که امروزه به بیش از ۳۰ زبان ترجمه شده‌اند. این نویسنده در دوران حیات و حتی پس از مرگ نیز بسیار تحسین‌شده بود و دوره‌های آموزشی مهمی مانند فروشندگی، سخنرانی در جمع و خودسازی را بنیان‌گذاری کرد.

کارنگی در ۲۴ نوامبر ۱۸۸۸ در مری‌ویل ایالت میسوری در ایالات متحده به دنیا آمد و در مزرعه‌‌ای خانوادگی در خارج از شهر بزرگ شد. او از ابتدا نیز به سخنرانی‌های عمومی علاقه‌ی بسیاری داشت و در گروه‌های مناظره‌ی دبیرستان خود نیز شرکت می‌کرد. زمانی که کارنگی شانزده ساله بود، خانواده‌اش به مزرعه‌ای خارج از میسوری نقل مکان کردند.

کارنگی در یک کالج محلی به نام مدرسه‌ی نرمال ایالتی میسوری (که در حال حاضر تحت عنوان دانشگاه میسوری مرکزی شناخته می‌شود) ثبت‌نام کرد. کارنگی که دانش‌آموزی جاه‌طلب بود، متوجه شد که استعداد چندانی در زمینه‌های ورزشی ندارد، اما به گفته خودش، دریافت که این استعداد را دارد که با نشاط و اشتیاقی بیش از یک سخنران معمولی، صحبت کند. او به گروه مناظره‌ی مدرسه ملحق شد اما در ابتدا چندان موفق ظاهر نشد. دیل کارنگی که پسر یک کشاورز فقیر بود، در آن زمان به دلیل لباس‌های کهنه و مندرس خود، توسط دانش‌آموزان مدرسه طرد می‌شد.

کارنگی پس از تماشای سخنرانی یکی از سخنرانان چاتاکوآ، جذب سبک صحبت کردن و رفتار این سخنران شد و سعی کرد از آن الگوبرداری کند. او پس از این الگوبرداری، به دانش‌آموزی محبوب تبدیل شد و سخنرانی کردن را به همکلاسی‌هایش آموزش می‌داد. اما زمانی که کارنگی در یادگیری زبان لاتین شکست خورد، کالج را در سال ۱۹۰۸ بدون به پایان رساندن دوره‌ی لیسانس خود، ترک کرد.

دیل کارنگی در چندین شغل به عنوان فروشنده کار کرد، اما برای حضور یافتن در آکادمی هنرهای دراماتیک آمریکا در شهر نیویورک، در سال ۱۹۱۱ از کار فروشندگی دست کشید. او شروع به تدریس کلاس‌های سخنرانی عمومی در YMCA در شهر نیویورک کرد. کلاس‌های کارنگی بسیار محبوب بود و او را به راه‌اندازی کلاس‌های سخنرانی عمومی در شهرهای بزرگ دیگر نیز سوق داد.

در بحبوحه‌ی رکود بزرگ، کارنگی کتاب آئین دوست‌یابی را منتشر کرد. این کتاب یک موفقیت بزرگ و فوری بود و به مدت یک دهه در لیست پرفروش‌ها باقی ماند. محبوبیت این کتاب، کارنگی را به یک نویسنده‌ی مشهور و پرفروش در حوزه‌های بین‌المللی تبدیل کرد. پیام این کتاب بسیار ساده بود: ملاحظه‌کار باشید، علاقه‌ای صمیمانه به دیگران نشان دهید، شنونده‌ی خوبی باشید، به دیدگاه‌های دیگران گوش فرا دهید، با دیگران همکاری کنید، مثبت‌اندیش باشید و از انتقاد بی‌مورد دیگران بپرهیزید. کارنگی در نوشتن این کتاب از نمونه‌هایی از افراد مشهور و موفق برای نشان دادن نکات خود استفاده کرد. کارنگی در پی موفقیت کتاب آئین دوست‌یابی، کتاب پرفروش دیگری به نام آئین زندگی را نوشت که اولین بار در سال ۱۹۴۸ منتشر شد.

کارنگی کتاب‌های متعدد دیگری از جمله هنر تکلم عمومی (۱۹۱۵)، لینکولن ناشناخته (۱۹۳۲)، واقعیت‌های ناشنیده‌ی افراد معروف (۱۹۳۴)، بیوگرافی‌های پنج دقیقه‌ای (۱۹۳۷) و چگونه از نگرانی دست برداریم و زندگی کنیم؟ (خداحافظ ناامیدی، سلام زندگی) (۱۹۴۸) را نوشته است.

کارنگی با دستاوردهای بزرگی که کسب کرده بود، توسط دانشگاه خود و ایالت میسوری مورد تجلیل قرار گرفت. در سال ۱۹۵۵ کالج ایالتی میسوری مرکزی (که در حال حاضر دانشگاه میسوری مرکزی خوانده می‌شود) به کارنگی دکترای افتخاری اعطا کرد. در سال ۲۰۰۶ نیز مجسمه‌ی دیل کارنگی در تالار مشهور میسوری‌ها در کنگره‌ی ایالت میسوری در شهر جفرسون نصب شد.

دیل کارنگی سرانجام بر اثر بیماری لنفوم هاجکین و نارسایی کلیه، در ۱ نوامبر ۱۹۵۵ در فارست هیلز نیویورک درگذشت. او در گورستان بلتون در میسوری به خاک سپرده شده است.

معرفی کتاب صوتی آیین زندگی

کتاب صوتی آیین زندگی نوشته دیل کارنگی است که با ترجمه محمود امینی و صدای مهبد قناعت پیشه منتشر شده است. این کتاب به شما یاد می‌دهد چگونه بر فشارهای روحی و نگرانی‌ها فایق آییم و زندگی را با نشاط آغاز کنیم.

درباره کتاب آیین زندگی

نویسنده درباره دلیل نوشتن این کتاب می‌گوید:

حدود سی و پنج سال پیش، در میان رفقا یکی از ناامیدترین و مغموم‌ترین افراد به شمار می‌رفتم؛ زیرا تنها وسیله‌نقلیه‌ام را برای گذران زندگی فروخته بودم. با اینکه چندان از رانندگی سررشته نداشتم و نمی‌توانستم آن وسیله را به خوبی برانم، نمی‌دانم چه دلیلی داشت که مدام می‌خواستم آن را بار دیگر داشته باشم. کار چندان باارزشی نداشتم، از این رو در یکی از محلات پایین شهر و در خانه‌ای محقر زندگی می‌کردم که در خیابان ۵۶ شهر نیویورک واقع شده بود؛ خانه‌ای که شبها را با هجوم سوسکها به صبح می‌رساندم. خوب به یاد دارم که هیچگاه نمی‌توانستم لباسهایم را به رخت آویز روی دیوار بیاویزم، زیرا می‌ترسیدم سوسک داخل آن برود. شاید برایتان باورکردنی نباشد ولی هر روز صبح که سر کار می‌رفتم، یکی دو تا سوسک در لباس و یا کفشم پیدا می‌کردم.

به دلیل زندگی سطح پایین و عدم توانایی خرید، همیشه غذاهای ارزان‌قیمت خریده و می‌خوردم، یا اینکه در رستوران‌های ارزان قیمت غذا صرف می‌کردم؛ جاهایی که در آنجا نیز حشرات همراهم بودند.

با درک این وضعیت و مشاهده چنان شرایطی همیشه ناراحت و غمگین بودم و زمانی که به خانه برمی‌گشتم، از ناراحتی و ناامیدی از زندگی سردرد می‌گرفتم. سردردهایم ناشی از امیدهای نافرجام، نگرانی از آینده، بدبختی و فلاکتی بود که داشتم. در واقع می‌شود گفت که یک بدبخت تمام عیار بودم و زندگی من داستان غم‌انگیزی داشت.

به یاد دارم که همه چیز می‌خواستم ولی چیزی به دست نمی‌آوردم، اما در عوض چیزی را نیز از دست نمی‌دادم. با شروع نوشتن تحولی در زندگی‌ام ایجاد شد و روزها علیرغم نداری و فقر، با روحیه به سرِکارم می‌رفتم. درآمد چندان خوبی نداشتم، با این حال آرزوهایم زیاد بود. در مدت کوتاهی نقل مکان کرده و به منطقه رابیکون رفتم. مردم آنجا انگار انسانهای نوپایی بودند که می‌خواستند صورت نوینی از زندگی را به رسم بکشند. با این اوصاف، تصمیم قطعی خود را گرفته بودم؛ تصمیمی که می‌توانست گزینه‌ای مهم در ترسیم زندگی آتیه من باشد. آنچه که به یاد داشتم این بود که در عرض سی و پنج سال گذشته مدام کار کردم، زندگی بسیار سخت و حقیرانه‌ای داشتم و ناامیدی با تمام قدرت تارهای عنکبوتین خود را بر زندگی و حیات روحی و روانی من گسترانیده بود. می‌خواستم خودم را تغییر دهم و بازیابم و از این زندگی رهایی یابم. 

تا اینکه دست به‌کار شدم و تغییرات را ایجاد کردم.

این کتاب مسیری تغییری است که نویسنده در پیش گرفته است و به شما کمک می‌کند به‌جای غرق شدن در اشتباهات او میان‌بر بزنید و به هدفتان برسید. 

با مطالعه این کتاب نیروی تازه‌ای برای مقابله با مشکلات زندگی در خود حس خواهید کرد. زندگی با تمام نمادهایش برایتان جدید جلوه خواهد کرد. شما به شرایطی سوق خواهید یافت که گویی تازه به دنیا آمده و قدرت آن را دارید که به نگرانی بگویید، متوقف باش! و لذت زندگی و زیستن را حس خواهید کرد. پس این کتاب را تا می‌توانید به دقت مطالعه کنید، شاید برایتان کاملاً مصداق نداشته باشد ولی مفید خواهد بود و توصیه می‌کنم به دیگران نیز هدیه کنید.

کتاب صوتی آیین زندگی نکته نظرات خاصی در رابطه با مسایل زندگی دارد و می‌تواند راهگشای شما باشد.

شنیدن کتاب آیین زندگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال تغییر زندگی‌شان هستند پیشنهاد می‌کنیم. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۸)
Aida
۱۳۹۹/۱۲/۱۵

بعد از یکسال از ارسال این درخواست بالاخره گذاشتین😍 از کیه من دارم میگم اینو بذارید تو پشتیبانی گفتم تو اینستاگرام گفتم عالی بعد یکسال گذاشتین خیلی ممنون

Amir
۱۳۹۹/۱۲/۰۵

طبق معمول قیمت بالا، نوین کتاب گویا ناشر بی‌انصاف در مورد کتاب‌: دو فصل کامل 29 و 30 در فایلها موجود نیست، البته تقصیر ناشر صوتی نیست، مترجم کلا ترجمه نکرده، به هر حال کتاب ناقص است. کامل‌ترین ترجمه این کتاب مربوط

- بیشتر
ابوالفضل خان
۱۴۰۰/۰۷/۰۴

واقعا این کتاب رو حتما بخونید. خیلی آرامش بخش، کاربردی و انگیزشیه. گویندگی ش خیلی قشنگه، به جذابیتش اضافه کرده.

hamed mehdi khoshooe
۱۴۰۰/۰۶/۱۶

به هیچ عنوان این کتاب رو با صدای استاد بزرگ مهبد قناعت پیشه ازدست ندید

melis
۱۳۹۹/۱۲/۲۳

کتابایی که منه تنبل چند بار خوندم یکیش این بود و دیگری چهار میثاق واقعا هر دوشونم گوینده هاشون عالی بود گوینده خیلی تاثیر داره

Nikoo Astaraki
۱۴۰۱/۰۳/۰۲

وقتی مطالعه این کتاب رو شروع کردم، پی بردم که نکات بسیار جالبی رو درباره غلبه بر نگرانی در اختیار خواننده/شنونده قرار میده. یکی دوبار دقت کردم که نویسنده صحبت‌های اشخاص مذهبی مثل عیسی‌مسیح و غیره رو مرجع قرار میده

- بیشتر
نجمه سبزیکار
۱۴۰۰/۰۶/۱۵

سلام خیلی کتاب خوبی است توصیه می کنم به همه عالیه وگوینده هم خیلی حس خوبی میدن

محمد شریفی
۱۴۰۰/۰۱/۱۲

صدای آقای قناعت پیشه واقعا عالیه بظنر من این کتاب صوتیش خیلی یهتره از متن من هر دو رو دارم هم صوتی و هم خود کتاب رو این کتاب مقدمه ی موفقیته!

مریم
۱۴۰۰/۰۱/۱۰

سلام.لطفا خود کتاب با همین ترجمه رو در طاقچه بزارید.

Sh
۱۴۰۱/۰۵/۱۴

عالیییی👌👌👌

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۳ ساعت و ۰۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۲۸٫۲ مگابایت
زمان۱۳ ساعت و ۰۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۷۲۸٫۲ مگابایت