با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سوانح العشاق

دانلود و خرید کتاب صوتی سوانح العشاق

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سوانح العشاق  نوشته  احمد غزالی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سوانح العشاق

کتاب صوتی سوانح العشاق اثر احمد غزالی، از عارفان بزرگ در سده پنجم و برادر امام محمد غزالی است. این کتاب که یکی از مهم‌ترین رساله‌های ادبی و عرفانی ایرانی است درباره عشق و ماهیت آن صحبت می‌کند. 

می‌توانید نسخه صوتی این اثر را با صدای زیبای مریم محبوب بشنوید و در دنیای عاشقانه یکی از بزرگ‌ترین عارفان جهان غرق شوید. 

درباره کتاب صوتی سوانح العشاق

احمد غزالی کتاب سوانح العشاق را به سفارش دوستی نوشت. او در این کتاب به عشق پرداخته است. نه لزوما عشق الهی و عشق انسانی. این کتاب ماهیت عشق را تبیین می‌کند. او عشق و عاشق و معشوق را در ارتباط با یکدیگر توضیح دهد و آداب هر یک را برشمارد. او با آوردن حکایاتی از مشهورترین عشاق تاریخ، مانند لیلی و مجنون و همچنین سلطان محمود و ایاز، ابعاد مختلف عشق را تبیین کرده است. 

سوانح العشاق را یکی از کتاب‌های مهم هم در زمینه عرفان و هم در ادبیات می‌دانند اما آنچه در این اثر جلب توجه می‌کند، نگاه دقیق و موشکافانه احمد غزالی است که جنبه‌ای روانشناسانه به کتاب بخشیده است.  هلموت ریتر، شرق‌شناس، استاد زبان فارسی و کارشناس الهیات که از مصححان این اثر بوده است، درباره این کتاب اینطور می‌گوید: «مشکل بتوان کتابی یافت که روان‌شناسی را تا چنین مرتبه بلند به بررسی نشسته باشد، در اوج حاکمیت مردسالاری به زن (معشوق) برتری داده و با ارائه تفکری انتقادی ریای عشاق آسمانی را بر ملا ساخته است.»

کتاب صوتی سوانح العشاق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن کتاب صوتی سوانح العشاق می‌تواند به تمام دوست‌داران عرفان و تصوف، لذتی عمیق ببخشد. این کتاب همچنین برای دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان و ادبیات فارسی و عرفان و تصوف جذاب و شنیدنی است. 

درباره احمد غزالی 

مجدالدین ابوالفتح احمد بن محمد غزالی (۴۵۲–۵۲۰ ه‍.ق)، برادر کوچکتر امام محمد غزالی است. کنیه او ابوالفتوح بود و به القاب مجدالدین، زین الدین و حجت‌الاسلام مشهور بود. در منابع تاریخی نمی‌توان تاریخ دقیقی از تولد او و همچنین محل تولدش دریافت. اما چون زندگی و تحصیلات او و برادرش نزدیک بوده، می‌توان حدس زد که با فاصله‌ای دو سه ساله از یکدیگر زندگی می‌کردند. 

احمد غزالی یکی از فقیهان و عارفان بزرگ سده پنجم هجری بود. غزالی اهل توس و پیرو مذهب شافعی بود. او همچنین آثاری را از خود به جا گذاشت که بر عرفای پیش از او مانند عراقی و عبدالرحمن جامی بسیار تاثیرگذار بود. او ابتدا در فقه و علوم فقهی تحصیل کرد و سپس به عرفان و تصوف گرایید. احمد غزالی مرید شیخ ابوبکر نساج طوسی بود و نسّاج نیز با پنج واسطه مرید جنید بغدادی محسوب می‌شود. احمد غزالی از سال ۴۸۸ تا ۴۹۸ هجری قمری در نظامیه بغداد به نیابت از برادرش (محمّد) که به سفری دراز رفته بود- تدریس می‌کرد. دراویش سلسله نعمت‌اللهی احمد غزالی را هفتمین قطب این سلسه بعد از غیبت کبرای امام دوازدهم به‌شمار می‌آورند. او شاگردانی بسیاری مانند عین القضات همدانی و ابونجیب سهروردی و شیخ ابوالفضل بغدادی را پرورش داد.

از میان آثار و رساله‌های او می‌توان به لباب‌الاحیا، الذخیره فی علم البصیره، بحرالحقیقه (بحر الحقایق)، رساله‌العشقیه، سوانح‌العشاق و التجرید فی کلمه التوحید اشاره کرد. شیخ احمد غزالی در سال ۵۲۰ در شهر قزوین وفات یافت. مدفن وی مسجد «احمدیه» در شهر قزوین است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۲ ساعت و ۲۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۲٫۷ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۲۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰۲٫۷ مگابایت