با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مزرعه حیوانات

دانلود و خرید کتاب صوتی مزرعه حیوانات

۳٫۸ از ۶ نظر
۳٫۸ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی مزرعه حیوانات  نوشته  جورج اورول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی مزرعه حیوانات

کتاب صوتی مزرعه حیوانات که ممکن است آن را با نام قلعه حیوانات بشناسید، یکی از مشهورترین رمان‌های جُرج اُرول نویسنده مشهور انگلیسی هندی است. مزرعه حیوانات در قالب یک داستان نمادین، تصویری از یک حکومت دیکتاتوری را برایمان ترسیم می‌کند. این کتاب با ترجمه امیر امیرشاهی و صدای مجید آقاکریمی منتشر شده است.

درباره‌ کتاب مزرعه حیوانات

در مقدمه‌ نسخه‌ اوکراینی رمان که در سال ۱۹۴۷ به چاپ رسید، جرج اُرول این‌گونه نوشت که قصد داشته است کتابی با زبان ساده بنویسد تا به مردم عادی انگلستان، که قرن‌ها از سنت آزادی و عدالت بهره‌مند بودند، نشان بدهد یک نظام تمامیت‌خواه چه‌گونه نظامی است. تجربه‌اش در اسپانیا در جنگ با ارتش فاشیست ژنرال فرانکو به وی نشان داده بود «پروپاگاندای یک نظام تمامیت‌خواه چه‌قدر راحت می‌تواند باورهای افراد روشن جامعه را در کشورهای دموکراتیک به انقیاد خود بکشد». بنابراین کتاب مزرعه حیوانات متولد شد. حیوانات مزرعه‌ی آقای جونز می‌خواهند او را از مزرعه بیرون کنند تا رفاه و آسایش و برابری برای همه به وجود بیاید. رهبری این جنبش با خوک‌ها است. اما طولی نمی‌کشد که ناپلئون، رهبر خوک‌ها شروع به بهره کشی از حیوانات دیگر می‌کند و ...

شنیدن کتاب مزرعه حیوانات را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب مزرعه حیوانات یکی از کتاب‌هایی است که خواندنش به همه آدم‌ها توصیه می‌شود. با اینحال اگر خواندن داستان‌های نمادین که درباره‌ی حکومت‌های دیکتاتوری نوشته شده است را دوست دارید، از این کتاب غافل نشوید.

درباره جرج ارول

اریک آرتور بلر با نام مستعار جورج ارول در ۲۵ ژوئن ۱۹۰۳ در شهر موتیهاری، بیهار در هند متولد شد. او داستان‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقدِ ادبی و شاعر انگلیسی بود که بیشتر برای دو رمان سرشناس و پرفروشش مزرعه حیوانات و رمان ۱۹۸۴ می‌شناسند. هر دوی این کتاب‌ها به وضعیت حکومت‌های دیکتاتوری می‌پردازند. جرج اورول مدتی به عنوان پلیس سلطنتی هند در برمه فعالیت می‌کرد اما زندگی در هند و انگلیس سبب شد تا با فقر آشنا شود و این آشنایی دیدگاهی جدید به او و کارهایش بخشید. کتاب‌های آس و پاس در لندن و پاریس و دختر کشیش حاصل همین تجربیات او هستند. اورول در در دهه ۱۹۳۰ به اسپانیا رفت تا علیه ارتش فاشیست ژنرال فرانکو بجنگد. کمی بعدتر به دلیل بیماری مزمن ریوی که به آن مبتلا بود در بیمارستان بستری شد و هفت ماه پس از چاپِ کتابِ ۱۹۸۴، در ۲۱ ژانویه ۱۹۵۰ از دنیا رفت. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
iman mesbah
۱۳۹۹/۱۰/۰۷

این کتاب جذابیت دارد ولی نتیجه درستی نداره. این کتاب نظرش اینکه تغییر اساسی وازبن ریشه خوب نیست بلکه باید شرایط وغیره تغییر بکنه البته این نظرش درمورد حکومت، وما شاهد بعضی حکومت های مفسد بودیم در طول تاریخ که درست

- بیشتر
SHAM3
۱۳۹۹/۰۹/۱۸

بهترین کتاب مفهومی.... به شدت زیباست بخونین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۳ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۴۸٫۹ مگابایت
زمان۳ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۴۸٫۹ مگابایت