با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هنر درمان

دانلود و خرید کتاب صوتی هنر درمان

نامه‌ای سرگشاده به نسل جدید روان درمانگران و بیمارانشان

۳٫۴ از ۷ نظر
۳٫۴ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هنر درمان  نوشته  اروین  د. یالوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی هنر درمان

هنر درمان کتابی از اروین. د. یالوم، نویسنده و روان‌درمانگر آمریکایی است. این کتاب نامه‌ای سرگشاده از یالوم به نسل جدید روان درمانگران و بیمارانشان است. 

درباره کتاب صوتی هنر درمان

 یالوم یک روان‌درمانگر اگزیستانسیال (هستی‌گرا) است و در مجموعه یادداشت‌هایش در این کتاب به بررسی مفهوم و رویکرد روان‌درمانی اگزیستانسیال می‌پردازد.

این اثر نامه‌ای روشن و واضح به نسل جدید روان‌درمانگران و بیماران آنها است. یالوم در این اثر روی سخنش هم با متخصصان و هم‌با مردم عادی است. او در این کتاب درس زندگی و ارتباط صحیح با دیگران می‌دهد. او هوش سرشار و ذکاوت و کنجکاوی و خلافقیت خود را در این اثر به کار گرفته تا به شما بگوید همه ما نیازمند برقراری ارتباط هستیم و بهتر است به جای فرقه‌گرایی به تکثرگرایی درمانی متوسل شویم زیرا مداخلات موثر درمانی از میان گرایش‌های مختلف بیرون می‌آیند. یالوم به دلیل عشق بی‌حدش به روان‌درمانی رویکردهای گوناگون و مکاتب مختلفی را در این زمینه تجربه کرده است و عقیده دارد روش درمان هر بیمار، خاص او است و دانش بشری تاکنون با پدیده‌ای پیچیده‌تر از مغز و روان انسان روبه‌رو نشده است. 

برقراری ارتباط با این دستگاه ذهنی و روانی پیچیده مهارت‌های خاصی می‌خواهد که چه درمانگر باشید و چه نباشید، یالوم در این کتاب آن‌ها را به شما آموزش می‌دهد.

 اروین یالوم درباره کتابش گفته است: «توصیه‌های درون این کتاب، از یادداشت‌هاى من در چهل و پنج سال کار بالینى برگرفته شده و ترکیبى غریب از ایده‌ها و فنونى است که از آن‌ها در کار استفاده کرده‌ام. این اندیشه‌ها، خودسرانه، شخصى، و گاهى چنان خاص هستند که فکر نمی‌کنم مخاطبان کتاب موهبت درمان، بتوانند همانند آن‌ها را در جاى دیگرى پیدا کنند. در نتیجه، این کتاب را نه یک کتاب راهنما، بلکه ضمیمه‌اى براى تکمیل یک برنامه جامع آموزشى مى‌دانم. در انتخاب این 85 فصل، بیشتر از ترتیب، و پیروى از قاعده‌اى ویژه، سعی کردم بر اتفاق و اشتیاق تمرکز کنم. کار را با فهرستى دویست شماره‌اى شروع کردم و از آن میان، آنچه را که جذابیت کمتری داشت را کنار گذاشتم.»

 شنیدن کتاب هنر درمان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 روان‌درمان‌گران جوان و علاقه‌مندان به حوزه روان‌شناسی و روان‌درمانی.

درباره اروین دیوید یالوم 

اروین دیوید یالوم روانپزشک اگزیستانسیالیست اهل آمریکا است. او متولد ۱۹۳۱ واشنگتن است. اروین یالوم در رشته پزشکی و سپس در رشته روانپزشکی تحصیل کرد و پس از آن استاد دانشگاه استنفورد شد. وی در دوران استادی در این دانشگاه الگوی روانشناسی هستی‌گرا یا اگزیستانسیال را پایه‌گذاری کرد. یالوم در دوران زندگی خود آثار دانشگاهی متعددی تألیف کرده‌ است و چند رمان موفق نیز دارد. بیشترین شهرت اروین یالوم مربوط به رمان‌های روان‌شناختی وی و به‌خصوص رمان مشهور وقتی نیچه گریست است.


نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۷ ساعت و ۵۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۳۷٫۲ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۵۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۳۷٫۲ مگابایت