با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سه قطره خون

دانلود و خرید کتاب صوتی سه قطره خون

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سه قطره خون  نوشته  صادق هدایت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سه قطره خون

سه قطره خون نوشته صادق هدایت، داستان‌نویس معاصر ایرانی است. این داستان روان‌شناختی که ماجرایش در یک دارالمجانین می‌گذرد از کتابی با همین عنوان انتخاب شده که مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاهِ هدایت را دربر دارد.

 درباره کتاب صوتی سه قطره خون

هدایت در این داستان با بهره‌گیری از یک افسانه‌ی کهن که شاید به‌صورت اسطوره درآمده کمک گرفته تا حرفش را در قالب اسطوره‌ی «مرغ حق» بگوید.

این داستان از زبان احمد که در بیمارستان روانی بستری است روایت می‌شود. احمد آرزوها و تصوراتش را زندگی می‌بخشد و با آن‌ها زندگی می‌کند. او در  یک سالی که بستری بوده در آرزوی کاغذ و قلم برای نوشتن بوده است؛ در نهایت یک روز آرزوی راوی برآورده می‌شود و برایش کاغذ و قلمی می‌آورند تا پریشانی‌های روحی و روانی خود را از حادثه‌ای هولناک بیرون بریزد.

سه قطره خون داستان عشق و خیانت است. داستان شک و تردیدی که پایانی نافرجام را به همراه می‌آورد و راه گریزی از آن نیست.

بیانِ امر محال محوری‌ترین موضوع سه قطره خون است. گفته‌های راوی در این داستان شرحی از رویدادهایی اتفاق افتاده نیستند. رویداد اصلی چنان خاطره‌ی هولناک و مضطرب‌کننده‌ای است که راوی از بیان آن قاصر است. داستان سه قطره خو» به روایت‌ناپذیریِ این قبیل روایت‌های تشویش‌آور مربوط می‌شود.

این شاهکارهای صادق هدایت را با صدای مصطفی طالبیان بشنوید.

 شنیدن کتاب سه قطره‌ خون را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به داستان‌های ایرانی به ویژه دوست‌داران آثار صادق هدایت

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۰ ساعت و ۲۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۲٫۶ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۲۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۲٫۶ مگابایت