با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سه قطره خون

دانلود و خرید کتاب صوتی سه قطره خون

۵٫۰ از ۱۱ نظر
۵٫۰ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سه قطره خون  نوشته  صادق هدایت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سه قطره خون

«سه قطره خون» نوشته صادق هدایت، داستان‌نویس معاصر ایرانی است. این کتاب مجموعه‌ای از ۱۱ داستان‌ کوتاه هدایت با درون‌مایه اجتماعی و روانشناسانه است. در این کتاب صادق هدایت شرح حال افرادی با سنین و جنسیت‌های مختلفِ گرفتار در چنگال هنجارها و ناهنجاری‌های اجتماعی را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد. در مقدمه کتاب چنین آمده است: «سه قطره خون، اولین داستان از مجموعه داستان‌های کتاب حاضر است. هدایت در این داستان با بهره‌گیری از یک افسانه‌ی کهن که شاید به‌صورت اسطوره درآمده یاری جسته تا حرفش را در قالب اسطوره‌ی «مرغ حق» بگوید.» این داستان از زبان احمد که در بیمارستان روانی بستری است روایت می‌شود. احمد آرزوها و تصوراتش را زندگی می‌بخشد و با آن‌ها زندگی می‌کند. گرداب داستان عشق و خیانت است. داستان شک و تردیدی که پایانی نافرجام را به همراه می‌آورد و راه گریزی از آن نیست. داش آکل داستان جوانمردی و ناجوانمردی است. داش آکل جوانمردی که زندگی خود را وقف مردم دیار خود کرده است در دام تزویر ناجوانمردان گرفتار می‌شود و زندگی و مردمان دیارش روی دیگر خود را به او نشان می‌دهند. در داستان آیینه شکسته، هدایت خرافات را درون مایه می‌کند و عشقی نافرجام را به تصویر می‌کشد. طلب آمرزش امید به بخشیده شدن و آمرزش زواری است که به پابوس امام حسین (ع) می‌روند در حالی که سر تا پایشان پوشیده از گناه‌ست. این شاهکارهای صادق هدایت را با صدای گرم و جذاب آرمان سلطان‌زاده بشنوید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
من
۱۳۹۸/۰۸/۲۹

من این نظرم رو ادیت میکنم چون اوایلی که کتاب رو شروع کرده بودم گذاشتمش ولی الان که تموم شده به نظرم میتونم پخته‌تر بنویسم. حقیقا نثر صادق هدایت چیزی نیست که بتونی اکر مواقع اخر داستان رو حدس بزنی

- بیشتر
rasol
۱۳۹۸/۰۹/۲۹

بی شک یکی از بزرگترین و بهترین نویسنده ها دنیا هست افسوس ک قدرش دونسته نشد

شهلا
۱۳۹۸/۰۷/۱۵

عالی عالی هزاران ستاره طلایی به مرحوم و گوینده

slimmd
۱۳۹۸/۰۸/۲۸

صدای اقای سلطان زاده فوق العادس کتاب به شدت تاثیر گذار هست روی احساسات و ترکیبش با این صدا یه تجربه ی عالیه متشکرم

داروگ
۱۳۹۹/۰۱/۱۶

داستان مردی که نفسش را کُشت با صدای آقای سلطان زاده محشره :)

Dr.MoPo
۱۴۰۰/۰۱/۰۲

عالی عالی.گویندگی و موسیقی فوق العاده.بارها گوش دادم و لذت بردم مخصوصا سه قطره خون،گرداب،داش آکل،صورتک ها

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۴ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۵۱٫۲ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۵۱٫۲ مگابایت